BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

PARKI I PAŁACE POJEZIERZA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Rheinsbergu, gdzie zobaczymy rokokowy pałac, kupiony przez króla Fryderyka Wilhelma I dla swego syna – następcy tronu. Fryderyk II Wielki spędził w nim najszczęśliwsze lata swojego życia, oddając się filozofii, muzyce i literaturze. Po objęciu tronu przez Fryderyka, gospodarzem pałacu został jego brat – książę Henryk Pruski, który dokonał dalszej rozbudowy pałacu. Udamy się na spacer po zaprojektowanym z rozmachem pałacowym parku, będącym jednym z najwspanialszych przykładów sentymentalnych parków pejzażowych w Niemczech. Pośród licznych elementów małej architektury, takich jak piramida, stanowiąca grobowiec księcia Henryka, zobaczymy obelisk upamiętniający triumf wojsk pruskich  wojnie siedmioletniej. Z punktu widokowego u jego stóp ukaże się nam najpiękniejszy widok na położony nad wodami jeziora pałac. W Rheinsbergu, zobaczymy też nowoczesną marinę ulokowaną w Wiosce Portowej nad jeziorem. Po zwiedzaniu przerwa w centrum miasteczka. Następnie przejazd do Mirow. Zobaczymy tam pałac należący do książęcego rodu Mecklemburg-Sterlitz, będący klejnotem stylu rokoko. Na terenie pałacowego parku odnajdziemy też barokowy dom kawalerski, kryjący krypty książąt kościół św. Jana czy idylliczną Wyspę Miłości. Przejazd do Neustrelitz – miejscowości będącej niegdyś stolicą księstwa Meklemburgii-Strelitz. Odwiedzimy tu ogród barokowy, będący pozostałością po nieistniejącym już pałacu książęcym. W przekształconym częściowo przez wybitnego XIX-wiecznego architekta krajobrazu – Petera Josepha Lenne – parku zachowały się rzeźby antycznych bóstw, oranżeria, kościół pałacowy czy sala pamięci ukochanej przez lud pruski, a wywodzącej się z miejscowego rodu królowej Luizy Pruskiej. Udamy się też na spacer po mieście, w którym widoczny jest barokowy, gwiaździsty układ ulic z centralnie położonym okrągłym rynkiem. Na naszej trasie, znajdą się m.in. kościół miejski czy port jachtowy. Na zakończenie dnia przejazd do Hohenzieritz. Zobaczymy tu letnią, barokową rezydencję książąt Meklemburgii-Strelitz, która stała się miejscem niespodziewanej śmierci królowej Luizy Pruskiej. Odwiedzimy też przypałacowy ogród krajobrazowy, wzorowany na najwspanialszych angielskich parkach, takich jak Kew czy Richmond. Pośród malowniczej przyrody odnajdziemy niewielką świątynię, poświęconą królowej Luizie. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót według rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

Szczecin: Wyjazd: 08:45 (Zatoczka autokarowa przy Trasie Zamkowej | Powrót ok. 20:45 (naprzeciwko placu Solidarności, w pobliżu ulicy Mariackiej i Farny, przed Zamkiem Książąt Pomorskich i domkami profesorskimi. W pobliżu dawnego masztu Maciejewicza).

Sprawdź aktualne przepisy wjazdowe do Niemiec

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

Zapisz się do newslettera