Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Park Mużakowski

PARK MUŻAKOWSKI, BRANITZ. CHOCIEBUŻ,SCHLEIFE

TERMIN: NIEZNANY | CENA: 139 ZŁ

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do Chociebuża (Cottbus). Spacer wiodący trasą zabytków starego miasta takich jak gotycki kościół św. Mikołaja, Kościół Wendyjski, Wieża Grodkowska czy kamienice Starego Rynku. Następnie przejazd do położonego na peryferiach miasta Parku Branitz, jednego z dwóch zespołów przyrodniczo – krajobrazowych będących dziełem życia ekscentrycznego księcia Hermanna von Puckler-Muskau. Książę – wybitny ogrodnik, architekt krajobrazu, a zarazem jedna z najbarwniejszych postaci swoich czasów, poświęcił na stworzenie tego zajmującego ok. 500 ha powierzchni parku ostatnie lata swojego życia. Tutaj też został pochowany w wyjątkowej, ziemnej piramidzie. W uchodzącym za najbardziej dojrzałe dzieło księcia parku, odwiedzimy też wnętrza Pałacu Branitz. Zobaczymy tam oryginalne wyposażenie z czasów księcia, w tym osobliwe eksponaty z licznych podróży, orientalne elementy wystroju czy bogatą kolekcję ksiąg i obrazów. Przejazd do Mużakowa (Bad Muskau), będącego rodową siedzibą księcia Hermanna von Puckler-Muskau. Na stworzenie Parku Mużakowskiego książę poświęcił prawie 30 lat, lokując w nim cały swój majątek. Spacerując po parku, będziemy mogli podziwiać takie miejsca jak położone nad Jeziorem Lucie Stary i Nowy Zamek, liczne, malownicze mosty sztucznie usypane tarasy, wzgórza czy też ogrody tematyczne. W dalszej części dnia przejazd do Schleife, niewielkiej miejscowości, w której ulokowane jest Centrum Kultury Serbów Łużyckich. Jest to jedno z niewielu już miejsc, gdzie elementy folkloru serbołużyckiego stanowią wciąż praktykowaną tradycję. Podczas wizyty w placówce będziemy uczestnikami specjalnego programu Wielkanoc z Serbołużyczanami. Po tradycyjnym przywitaniu chlebem i solą, przedstawiciele tej słowiańskiej mniejszości opowiedzą nam o historii, języku, obyczajach, strojach i legendach serbołużyckich. Zobaczymy tam również specjalną wystawę wielkanocną. Wyjazd w drogę powrotną o godz. 18. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Szczecin: Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 22:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA:  Przejazd autokarem klasy LUX, Ubezpieczenie KL i NNW, Opieka pilota/przewodnika

CENA NIE ZAWIERA:  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 15 euro)

Zapisz się do newslettera