PARYŻ I LUKSEMBURG

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd przez Niemcy i Belgię.

DZIEŃ DRUGI: Dojazd do hotelu. Pozostawienie bagażu i chwila na toaletę. Przejazd kolejką do centrum Paryża. Zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od kolebki miasta, wyspy Ile de la Cite. Zobaczymy nazywany w czasach Rewolucji Francuskiej „przedpokojem gilotyny” Conciergerie, wejdziemy też do słynnej katedry Notre Dame, uwiecznionej przez Victora Hugo w swojej najbardziej znanej powieści.  W dalszej części dnia zobaczymy siedzibę uczelni Sorbony, będący miejscem pochówku osób zasłużonych dla Francji Panteon, Pałac Luxemburski wraz z ogrodami czy też romański kościół Saint Germain – des – Pres, w którym spędził ostatnie lata życia i pochowany został król Polski Jan Kazimierz. Czas wolny w dzielnicy łacińskiej, miejscu, które szczególnie upodobali sobie studenci i artyści. Jest tu mnóstwo niedrogich knajpek i restauracji przyciągających mnogością smaków i wyjątkową atmosferą. Tego dnia odwiedzimy także mieszczące się w historycznych pomieszczeniach Instytutu Radowego Muzeum Curie, a w nim zachowane w oryginalnym stanie laboratorium i gabinet, w których przez 20 lat pracowała polska noblistka Maria Skłodowska – Curie. Powrót do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do centrum Paryża w okolice ogrodów Trocadero. Pobyt rozpoczniemy od wjazdu na tarasy widokowe liczącej 320 m. Wieży Eiffela. Następnie zobaczymy miejsca takie jak Pola Marsowe, Szkoła Wojskowa, Hotel Inwalidów, w którym pochowany został Napoleon, mieszczące się w budynku dawnego dworca muzeum Orsay, czy siedzibę Luwru – największej paryskiej placówki muzealnej. Następnie przejazd autokarowy, na trasie m.in. Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Opera czy kościół La Madeleine. Udamy się w pobliże wzgórza Montmartre, artystycznego serca i duszy Paryża, miejsca związanego z takimi postaciami jak Pablo Picasso, Vincent van Gogh czy Auguste Renoir. Zobaczymy m.in. słynny kabaret Moulin Rouge, znany ze swej frywolnej atmosfery plac Pigalle, wejdziemy też na szczyt wzgórza, na którym ulokowana jest wspaniałą „Biała Bazylika” Sacre Coeur. Po zwiedzeniu okolicy czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Luksemburga. Zwiedzanie stolicy państwa o tej samej nazwie. Podczas naszego pobytu w tym mieście przespacerujemy się ścieżką Chemin de la Cornich nazywaną najpiękniejszym balkonem Europy. Zwiedzimy Stare Miasto z obiektami takimi jak Pałac Wielkich Książąt, Katedra Notre Dame czy kościół i brama św. Michała, a także pozostałości Twierdzy Luksemburg. Podczas objazdu autokarowego zobaczymy też ulokowane w dzielnicy Kirchberg, najważniejsze instytucje europejskie, takie jak Europejski Bank Inwestycyjny, sekretariat Parlamentu Europejskiego, Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich czy też Europejski Urząd Statystyczny. Przerwa w centrum miasta. Przejazd do Niemiec. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Frankfurtu nad Menem, jednego z najważniejszych centrów finansowych Europy. Zwiedzanie miasta, w którym imponujące rozmachem nowoczesne centrum sąsiaduje z odrestaurowanymi po wojnie zabytkami Starego Miasta. Podczas spaceru po nowoczesnej dzielnicy zwanej  od nazwy rzeki Mainhattanem zobaczymy kilka spośród najwyższych w Unii Europejskiej drapaczy chmur, takich jak siedziba Commerzbanku (259 m.), Messeturm (257 m.) czy Main Tower (200 m.), zatrzymamy się też przed pomnikiem europejskiej waluty będącym symbolem tego miejsca. Następnie przeniesiemy się do zabytkowej części miasta, gdzie odwiedzimy m.in. plac Römerberg ze średniowiecznym budynkiem ratusza, Starą Operę, Katedrę Cesarską św. Bartłomieja, neoklasycystyczny kościół św. Pawła, w którym w połowie XIX w. mieścił się pierwszy niemiecki parlament, czy też dom narodzin Johana Wolfganga von Goethe. Czas wolny przy Zeil – jednej z największych ulic handlowych w Niemczech. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin