KRÓLEWSKI POCZDAM Z WODY I LĄDU

TERMIN: 28.05.2022 | CENA: 139 ZŁ – BRAK MIEJSC

Zbiórka uczestników według rozkład w dole oferty. Przejazd do Poczdamu, dawnego miasta rezydencjonalnego królów pruskich, w którym do dziś przetrwało wiele pamiątek po władcach. Pobyt w mieście rozpoczniemy od zwiedzania zespołu parkowo – pałacowego Sanssouci. Na trasie spaceru znajdą się m.in. Nowy Pałac – imponująca barokowa budowla, będąca ostatnią rezydencją Fryderyka Wielkiego, zbudowana na wzór włoskich pałaców Nowa Oranżeria zdobną w rośliny południowe, Ogród Sycylijski czy też najsłynniejszy spośród znajdujących się tu pałaców – Sanssoucci wraz ze wspaniałymi tarasowymi ogrodami w stylu francuskim i grobem Fryderyka Wielkiego. Następnie objazd autokarowy po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. przypominający romańskie klasztory Kościół Pokoju, stylizowaną na meczet przepompownię wody czy też odbudowywany właśnie kościół garnizonowy – niegdyś najważniejszą świątynię Poczdamu. Półtoragodzinny rejs wodami Haweli, który pozwoli nam poznać najważniejsze atrakcje miasta z perspektywy wody. Trasa rejsu wiedzie wzdłuż zabytków Starego Miasta w Poczdamie, angielskiego parku Babelsberg. , kryjącego takie obiekty jak 46 – metrowa wieża Flatow, przeniesiony tu z Berlina XIII – wieczny Gmach Sądu, przypominający średniowieczną warownię pałac Babelsberg czy też równie piękny Mały Pałac. Dalej Pałac myśliwski Glienicke, słynny Most Szpiegów, na którym w czasach zimnej wojny dochodziło do wymiany agentów pomiędzy służbami ZSRR i USA, otoczony lasem kościół św. Piotra i Pawła w Wannsee, bajkowy zamek na Pawiej Wyspie a także położony na skrawku ziemi wcinającej się w jezioro Kościół Zbawiciela. Wreszcie Nowe Ogrody z goszczącym w 1945 r. Konferencję Poczdamską pałacem Cecilienhof, Marmurowym Pałacem – dawną rezydencję króla Fryderyka Wilhelma II, ulokowanym w budynku XIX – wiecznej mleczarni browarem Meierei czy też tajemniczą Grotą Muszlową. Spacer przez Stary Rynek otoczony budynkami ratusza, mieszczącego parlament Brandenburgii Pałacu Miejskiego oraz wspaniałym kościołem św. Mikołaja – miejscem licznych koncertów muzyki poważnej. Przerwa w pobliżu ulicy Brandenburskiej – liczącego blisko kilometr głównego deptaku miasta oraz Kwartału Holenderskiego – tętniącego życiem za sprawą znajdujących się tam deptaku, pchlego targu, licznych kafejek czy sklepów z pamiątkami i antykwariatów. W ich bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się miejsca takie jak eklektyczny kościół św. Piotra i Pawła, kameralny żołnierzy radzieckich, czy XVIII-wieczne bramy miejskie – Brandenburska, Myśliwska i Naueńska. Na zakończenie dnia odwiedzimy Alexandrovkę – złożoną z drewnianych domów w stylu rosyjskim kolonię, wybudowaną na terenie Poczdamu dla rosyjskich chórzystów. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Sprawdź relacje z Naszych wycieczek:

Sprawdź Naszą dostępną ofertę:

 

Szczecin: Wyjazd: 08:15 | Powrót ok. godz. 21:30 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 08:00 | Powrót 21:15 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) 

Stargard: Wyjazd: 07:30 | Powrót ok. 22:15 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

 

W sprawie wymogów dotyczących wjazdu do Niemiec prosimy o odwiedzenie strony, gdzie znajdują się aktualne przepisy wjazdowe i niezbędne informacje. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Rejsu i systemu Tour-guide (20 euro)

 

KOD WYCIECZKI: TERMIN WYCIECZKI: CENA:
POCZ1 28.05.2022 139 ZŁ  – BRAK MIEJSC

Zapisz się do newslettera