Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Poczdam

POCZDAM – PARKI I PAŁACE

TERMIN: NIEZNANY | CENA 119 ZŁ

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do Poczdamu, dawnego miasta rezydencjonalnego królów pruskich, w którym do dziś przetrwało wiele pamiątek po władcach. Zwiedzanie rozpoczniemy od najsłynniejszego spośród znajdujących się tu pałaców – Sansoucci. Parterowa rezydencja wybudowana dla króla Fryderyka Wielkiego jest szczytowym osiągnięciem niemieckiego baroku. W założeniu letni pałac króla był miejscem, gdzie oddawał się on swoim pasjom artystycznym, a także gościł wiele wspaniałych osobistości, spośród których najsłynniejszym lokatorem był mieszkający tu przez pewien czas Wolter. Zwiedzimy pałacowe komnaty z zachowanym wyposażeniem, a następnie udamy się na spacer po pałacowym parku. Zobaczymy wspaniałe tarasowe ogrody w stylu francuskim, grób Fryderyka Wielkiego, a także inne interesujące obiekty znajdujące się na terenie parku takie jak będący miejscem wiecznego spoczynku kilku spośród królów pruskich Kościół Pokoju, rokokowy Pawilon Chiński, czy reprezentacyjny Nowy Pałac. Przerwa w pobliżu ulicy Brandenburskiej – liczącego blisko kilometr głównego deptaku miasta oraz Kwartału Holenderskiego – tętniącego życiem za sprawą znajdujących się tam deptaku, pchlego targu, licznych kafejek czy sklepów z pamiątkami i antykwariatów. Przejazd do Nowych Ogrodów, tam spacer wzdłuż brzegu malowniczego jeziora Heiliger See. Na trasie m.in. pałac Cecilienhof – miejsce goszczące w 1945 r. Konferencję Poczdamską, podczas której spotkali się tu przedstawiciele tzw Wielkiej Trójki (Stalin, Truman i Churchill), Marmurowy Pałac – dawna rezydencja króla Fryderyka Wilhelma II, wyróżniające się ozdobnymi egipskimi elementami budynki oranżerii czy też ulokowany w budynku XIX – wiecznej mleczarni browar Meierei. Przejazd na wzgórze Pfingstberg – najwspanialszy punkt widokowy Poczdamu, na którym zwiedzimy arcydzieła architektury romantycznej – Belweder oraz Świątynię Pomony. Następnie, mijając po drodze cerkiew Alexandra Newskiego przejdziemy do Alexandrovki –kolonii wybudowanej na terenie Poczdamu dla rosyjskich chórzystów, złożonej z drewnianych domów w stylu rosyjskim. Wyjazd w drogę powrotną. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Szczecin: Wyjazd: 07:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 20:30

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 15 euro.

Zapisz się do newslettera