PODLASIE – SIELANKOWE I INTRYGUJĄCE

TERMIN: 13.07-19.07.2023 | CENA: 1699 ZŁ – ZREALIZOWANO

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd na Podlasie. Zwiedzanie Tykocina – jednego z najstarszych miast regionu, nazywanego perłą baroku. W miejscowości zobaczymy zamek, w którym król Zygmunt August ustanowił Order Orła Białego, oryginalny trapezowaty Rynek z kościołem Trójcy Przenajświętszej czy Wielką Synagogę. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie Białegostoku z przewodnikiem. Na trasie m.in. Rynek Kościuszki z bazyliką Wniebowzięcia NMP, sobór św. Mikołaja, miejsce w którym urodził się twórca języka esperanto – Ludwik Zamenhoff czy porównywany do Wersalu zespół parkowo-pałacowy Branickich. Zwiedzimy też otwarte w 2021 r. Muzeum Pamięci Sybiru. Miejsce to upamiętnia historię ludzi, którzy od XVI w. byli niewoleni i zsyłani w głąb Rosji. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wigry, tam zwiedzanie z przewodnikiem pochodzącego z XVII w. klasztoru Kamedułów. Klasztor położony jest na wzgórzu nad brzegiem jeziora, w otoczeniu bujnej roślinności. Wewnątrz będziemy mogli obejrzeć eremy (domy pustelnicze) zakonników, refektarz, kaplicę kanclerską czy też piękny barokowy kościół wraz z podziemiami, w których ulokowane są groby zakonników. Następnie wizyta w osadzie Jaćwiesko-Pruskiej. To niezwykłe miejsce przywołuje pamięć o dawnych, bałtyckkich ludach zamieszkujących te ziemie przed ekspansją krzyżacką. Na miejscu poznamy historię, obrzędy i zwyczaje pogańskich Prusów i Jaćwingów. Na zakończenie dnia udamy się do miejscowości Sejny, gdzie zobaczymy podominikański zespół klasztorny. Wewnątrz zobaczymy m.in. będący obiektem kultu niepowtarzalny szafkowy obraz Matki Bożej Sejneńskiej, niewielkie muzeum etnograficzne. Poznamy wówczas także przebieg zwycięskiego dla Polski Powstania Sejneńskiego z 1919 r. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Puszczy Białowieskiej- jedynego polskiego obiektu przyrodniczego wpisanego na listę UNESCO, oraz jednego z najcenniejszych lasów Europy. Na początek dnia zatrzymamy się w Hajnówce, gdzie zobaczymy świątynie różnych wyznań, wśród których niezwykłą formą wyróżnia się sobór św. Trójcy. Odbędziemy się na przejażdżkę wąskotorową kolejką leśną do serca puszczy. Następnie udamy się do Białowieży, gdzie z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze i park pałacowy. W programie także wędrówka ścieżką edukacyjną do Zagrody Żubrów. Powrót przez Krainę Otwartych Okiennic urzekającą drewnianą architekturą i zabytkowymi cerkwiami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Supraśla. W tym urokliwym podlaskim uzdrowisku zobaczymy drewniane domy tkaczy czy też monumentalny prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, a w nim bogate w zbiory Muzeum Ikon. Następnie wycieczka Szlakiem Tatarskim, w trakcie której odwiedzimy tatarską wieś – Kruszyniany. Zwiedzimy tu najstarszy w Polsce drewniany meczet oraz mizar – muzułmański cmentarz. Dla chętnych możliwość skosztowania tradycyjnych tatarskich potraw we własnym zakresie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do Augustowa. Spacer po mieście, na trasie m.in. Rynek Zygmunta Augusta i promenada nad Nettą. Trzygodzinny rejs po Kanale Augustowskim do jeziora Studzienicznego. Na trasie rejsu Klonownica – najkrótsza żeglowna rzeka w Polsce, zachwycające jasnozieloną barwą i niezliczoną ilością ptactwa jezioro Białe czy malowniczo położona miejscowość Studzieniczna – miejsce kultu religijnego. Powrót do miejsca zakwaterowania. Po drodze krótki postój przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, charakteryzującym się grotą ze świętą wodą i górą pełną krzyży. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do Narwiańskiego Parku Narodowego nazywanego polską Amazonią. Spacer z przyrodnikiem po biegnącej przez bagna kładce, a także przeprawy przez szuwary i rozlewiska drewnianymi ręcznymi promami. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd 05:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 23:45

Szczecin: Wyjazd 05:30 (przystanek przy Sanktuarium, powrót przystanek przy Kauflandzie) | Powrót ok. godz. 23:30

Stargard: Wyjazd 06:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 23:00

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź nasze inne wycieczki w sprzedaży:

 


CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 6 noclegów w 3* hotelu, 6 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, opłaty klimatyczne.

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, zestawów tourguide, parkingów, przewodników lokalnych (300 zł)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
POD1 13.07-19.07.2023 1699 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin