BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

PODLASKIE – U PANA BOGA ZA PIECEM

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd w godzinach porannych wg rozkładu w dole oferty. Przejazd do Białegostoku. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta o wielokulturowym charakterze, na które poza polską kulturą wpływ ma bliskość granic białoruskiej i litewskiej . W programie zwiedzania m in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, oraz pałace Hasbacha, Tryllingów, Lubomirskich i Nowika. Przy centrum Ludwika Zamenhofa poznamy historę związaną z twórcą uniwersalnego języka esperanto. W programie ponadto synagoga, cmentarz żydowski, cerkiew katedralna, wspaniały rynek, Opera i Filharmonia Podlaska, Muzeum Wojska, Kościół św. Rocha i monumentalna Archikatedra Białostocka. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka podczas, której poznamy atrakcje okolicy. Pierwszym miejscem, w którym się zatrzymamy będzie Święta Woda, czyli miejscowość znana z licznych uzdrowień. Najbardziej spektakularnym z nich jest odzyskanie wzroku przez dzierżawce okolicznej papierni, który w XVIII wieku z wdzięczności za uleczenie ufundował w tym miejscu drewnianą kaplicę. Po przerwie przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy kościół słynący z cudu Eucharystii, w którym hostia miała zmienić się we fragment ludzkiego serca. Jest to również miejsce związane z filmem „U Pana Boga za Piecem”. W drugiej części dnia przyjrzymy się w Bohonikach i Kruszynianach architekturze i kulturze tatarskiej osiadłej w tym regionie jeszcze za czasów Jana III Sobieskiego. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Pokamedulskiego klasztoru w Wigrach. Malowniczo położony kompleks położony na wzgórzu znajdującym się w otoczeniu jednego z największych jezior w Polsce sprawia, że miejsce to jest niezwykle urokliwe. Spokój i dobra energia z nim związana z pewnością przyczyniły się do tego, że właśnie to miejsce do odpoczynku szczególnie upodobał sobie Jan Paweł II, a w przeszłości miejsce te odwiedzali liczni polscy królowie. Spacer z przewodnikiem po terenie obiektu zakończymy czasem wolnym, podczas którego skorzystać będzie można z usług tawerny oferującej liczne dania regionalne. Po przerwie przejazd do miejscowości Sejny, gdzie nawiedzimy kościół w którym znajduje się jedna z zaledwie kilku oryginalnych gotyckich figurek szafkowych zachowanych w Europie. W dalszej części dnia zatrzymamy się w Różanymstoku. Miejsce to słynie z uzdrowień zapachami, które to roztaczać wg legendy miała pewna kobieta podnosząca ludzi na zdrowiu i duszy wonią kwiatów. Do dziś wyczuwalne są tu róże, jaśmin, czy lilie. Po Mszy św. udamy się na sam środek Europy i do miejscowości Suchowola, związanej z ks. Jerzym Popiełuszko. Spacer po mieście, podczas którego poznamy liczne miejsca i ciekawostki związane z polskim błogosławionym męczennikiem. Na koniec dnia krótka wizyta w Janowie i zapoznanie się z kolejnym miejscem związanym z filmem „U Pana Boga w ogródku”. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie i przejazd do Tykocina, które również związane jest z naszym wspomnianym wcześniej filmie W Tykocinie zobaczymy również okazały zamek, ślady podlaskiej architektury tykocińskiej, czy zachowaną w doskonałym stanie synagogę. Tykocin w swoim czasie uchodził za największy ośrodek kultury żydowskiej, po Kazimierzu, więc śladów po tej kulturze znajdziemy tuaj więcej. Należeć do nich będzie m in. kirkut, czy wieża więzienna. W programie również pomnik Stefana Czarneckiego związanego z miastem, oraz klasztor dawnych misjonarzy. Na powrocie zwiedzimy także Łomżę, w której znajduje się m in. Brama Napoleona, ławeczka Hanny Bielckiej, Pałac Biskupi i Gubernatora, oraz liczne kościoły i klasztory. Powrót w godzinach wieczornych.

 

CENA ZAWIERA: 3 noclegi HB, Transport autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu, przewodników lokalnych oraz zestaw tourguide (100 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 23:30

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera