PODLASKIE – U PANA BOGA ZA PIECEM

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Białegostoku. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta o wielokulturowym charakterze, na które poza polską kulturą wpływ ma bliskość granic białoruskiej i litewskiej . W programie zwiedzania m in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, oraz pałace Hasbacha, Tryllingów, Lubomirskich i Nowika. Przy centrum Ludwika Zamenhofa poznamy historę związaną z twórcą uniwersalnego języka esperanto. W programie ponadto synagoga, cmentarz żydowski, cerkiew katedralna, wspaniały rynek, Opera i Filharmonia Podlaska, Muzeum Wojska, Kościół św. Rocha i monumentalna Archikatedra Białostocka. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka podczas, której poznamy atrakcje okolicy. Pierwszym miejscem, w którym się zatrzymamy będzie Święta Woda, czyli miejscowość znana z licznych uzdrowień. Najbardziej spektakularnym z nich jest odzyskanie wzroku przez dzierżawce okolicznej papierni, który w XVIII wieku z wdzięczności za uleczenie ufundował w tym miejscu drewnianą kaplicę. Po przerwie przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy kościół słynący z cudu Eucharystii, w którym hostia miała zmienić się we fragment ludzkiego serca. Jest to również miejsce związane z filmem „U Pana Boga za Piecem”. W drugiej części dnia przyjrzymy się w Bohonikach i Kruszynianach architekturze i kulturze tatarskiej osiadłej w tym regionie jeszcze za czasów Jana III Sobieskiego. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Pokamedulskiego klasztoru w Wigrach. Malowniczo położony kompleks położony na wzgórzu znajdującym się w otoczeniu jednego z największych jezior w Polsce sprawia, że miejsce to jest niezwykle urokliwe. Spokój i dobra energia z nim związana z pewnością przyczyniły się do tego, że właśnie to miejsce do odpoczynku szczególnie upodobał sobie Jan Paweł II, a w przeszłości miejsce te odwiedzali liczni polscy królowie. Spacer z przewodnikiem po terenie obiektu zakończymy czasem wolnym, podczas którego skorzystać będzie można z usług tawerny oferującej liczne dania regionalne. Po przerwie przejazd do miejscowości Sejny, gdzie nawiedzimy kościół w którym znajduje się jedna z zaledwie kilku oryginalnych gotyckich figurek szafkowych zachowanych w Europie. W dalszej części dnia zatrzymamy się w Różanymstoku. Miejsce to słynie z uzdrowień zapachami, które to roztaczać wg legendy miała pewna kobieta podnosząca ludzi na zdrowiu i duszy wonią kwiatów. Do dziś wyczuwalne są tu róże, jaśmin, czy lilie. Po Mszy św. udamy się na sam środek Europy i do miejscowości Suchowola, związanej z ks. Jerzym Popiełuszko. Spacer po mieście, podczas którego poznamy liczne miejsca i ciekawostki związane z polskim błogosławionym męczennikiem. Na koniec dnia krótka wizyta w Janowie i zapoznanie się z kolejnym miejscem związanym z filmem „U Pana Boga w ogródku”. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie i przejazd do Tykocina, które również związane jest z naszym wspomnianym wcześniej filmie W Tykocinie zobaczymy również okazały zamek, ślady podlaskiej architektury tykocińskiej, czy zachowaną w doskonałym stanie synagogę. Tykocin w swoim czasie uchodził za największy ośrodek kultury żydowskiej, po Kazimierzu, więc śladów po tej kulturze znajdziemy tuaj więcej. Należeć do nich będzie m in. kirkut, czy wieża więzienna. W programie również pomnik Stefana Czarneckiego związanego z miastem, oraz klasztor dawnych misjonarzy. Na powrocie zwiedzimy także Łomżę, w której znajduje się m in. Brama Napoleona, ławeczka Hanny Bielckiej, Pałac Biskupi i Gubernatora, oraz liczne kościoły i klasztory. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin