GEOPARK - WEHIKUŁ CZASU
GEOPARK - WEHIKUŁ CZASU
TERMIN: 22.05.2021 - CENA: 139 ZŁ
CHORWACJA DELUXE
CHORWACJA DELUXE
06.08-15.08.2021 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ.
MAŁOPOLSKA WYPRAWA
MAŁOPOLSKA WYPRAWA
23.08-29.08.2021 - CENA: 1199 ZŁ
MAZURY I WARMIA
MAZURY I WARMIA
25.07-30.07.2021 - 6 DNI ZA 1390 ZŁ
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
16.07-18.07.2021 -3 DNI ZA 470 ZŁ.
SŁOWENIA - DIAMENT ŚRODKOWEJ EUROPY
SŁOWENIA - DIAMENT ŚRODKOWEJ EUROPY
(07.09-12.09.2021 - 6 DNI ZA 1199 ZŁ)
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
01.07-04.07.2021 - 4 DNI ZA 999 ZŁ.

POLESIE BIAŁORUSKIE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd w kierunku Białorusi. Po południu przyjazd do Brześcia – w międzywojniu stolicy województwa poleskiego. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w położonej nad Bugiem twierdzy brzeskiej – potężnym zespole fortyfikacji powstałym w XIX w. W tym miejscu doszło do podpisania Traktatu Brzeskiego kończącego I wojnę światową na froncie wschodnim, a także spotkania wojsk niemieckich i radzieckich w 1939 r. po podboju Polski. Dziś w twierdzy upamiętnia się Wielką Wojnę Ojczyźnianą prowadzoną przez ZSRR w latach 1941-45 przeciwko Niemcom. Zobaczymy tam m.in. potężną bramę Gwiazdę, monumentalne rzeźby „Męstwo” i „Pragnienie” czy sobór św. Mikołaja. Zobaczymy też najbardziej interesujące miejsca w mieście, takie jak cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża św., socrealistyczny dworzec kolejowy, plac Lenina z pomnikiem wodza rewolucji czy przedwojenną polską kolonię urzędniczą, złożoną z domków w stylu dworkowym. Czas wolny przy ul. Sowieckiej, głównym deptaku miasta, przy którym zobaczymy spektakl zapalania latarni olejnych przez latarnika. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka po białoruskiej części Polesia i Puszczy Białowieskiej. Realizację programu rozpoczniemy od miejscowości Kosów Poleski, gdzie zwiedzimy wnętrza niedawno odbudowanego, neogotyckiego pałacu Pusłowskich, nazywanego „rycerskim marzeniem”. W miejscowości odwiedzimy też dom Tadeusza Kościuszki. W położonej nieopodal miejscowości Różana, zatrzymamy się przed częściowo odbudowanym pałacem rodu Sapiehów. W przeszłości w pałacu tym gościli m.in. królowie Polski Władysław IV Waza czy Stanisław August Poniatowski. Dalszą część dnia spędzimy w Puszczy Białowieskiej. W Kamieniukach zobaczymy muzeum przyrodnicze wraz z wolierami, w których żyją zwierzęta występujące w puszczy. W miarę możliwości podjedziemy do pałacu myśliwskiego w Wiskuli, w którym w 1991 r. podpisano układ rozwiązujący ZSRR. Zatrzymamy się też przy siedzibie Dziadka Mroza – prawosławnego odpowiednika św. Mikołaja. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Rejs statkiem przez Dolinę Muchawca wzdłuż bulwarów, miejskich plaż i pięknej przyrody. Następnie przejazd do miejscowości Skoki, w której znajduje się pałacyk, będący niegdyś siedzibą rodu Niemcewiczów. Zwiedzanie pałacowego muzeum zawierającego m.in. zbiory związane z życiem i twórczością Juliana Ursyna Niemcewicza. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki wg rozkładu w dole oferty. 

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem, 2 noclegi , 2 śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, parkingi,  zestawy tourguide (ok. 125 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 04:45 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 04:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Zapisz się do newslettera