PORTUGALIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ: Wyjazd  z wybranych punktów zbiorczych w godzinach popołudniowych. Transport na lotnisko. Transfer z lotniska do hotelu. Obiadokolacja. Omówienie planów na przyszłe dni. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Porto. W programie m in. jeden z najwyższych ratuszy w Europie, tj. Avienda dos Aliados, kościół św. Idefonsa, zdobiony przepięknymi płytkami azulejos, dworzec główny Sao Bento z zabytkowym wnętrzem, spacer po dzielnicy Ribeira, nabrzeżny bulwar, z licznymi barami i restauracjami w których podaje się m in. lokalny specjał, czyli Francisinhę. Ponadto urokliwy most Ponte de Luis leżący nad rzeką Douro, oraz dzielnica Vila Nova de Gaia z degustacją lokalnych win.  Liczne historie na temat miasta. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Bragi, głównego ośrodka religijnego nazywanego portugalskim Rzymem. W programie m in. wielokrotnie przebudowywana, bogata architektonicznie katedra.  Zwiedzanie miasta i przejazd do Bom Jesus do Monte. Zwiedzanie świątyni na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Tu święta droga na szczyt symbolizuje duchową drogę do zbawienia. W programie ponadto zwiedzanie miasta Guimares, tj.: centrum miasta, zamek, Pałac Książecy, wzgórze Penha, oraz  klasztor Misericórdia z olśniewającą zakrystią i odrestaurowanym kościołem. Powrót do hotelu w Porto. Obiadokolacja. Nocleg

4 DZIEŃ: Śniadanie. Całodzienny wyjazd do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Nawiedzimy tam m in. Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Zobaczymy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Powrót do Porto wieczorową porą na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Coimbry. Zwiedzanie miasta z tradycją uniwersytecką od 1290 r. W programie m in: plac należący do starej części uniwersytetu, kościół św. Michała, kościół Santa Cruz, gdzie przebywał św. Antoni oraz kościół Zakonu Karmelitów, miejsce pobytu siostry Łucji. Przejazd do miasta Tomar,  gdzie można podziwiać jeden  z najważniejszych klasztorów rycerzy templariuszy w Europie. Zakwaterowanie w Fatimie, lub okolicy. Obiadokolacja. Nocleg. 

6 DZIEŃ: Śniadanie. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny: plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, kaplica Objawień. Całodzienny pobyt w Fatimie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od miejscowości Ajustrel, gdzie znajdują się domy wizjonerów. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Batalha, gdzie czeka nas zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, oraz klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Następnie wizyta w Alcobaca i zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii, tj. klasztoru i kościoła Cystersów. Ponadto odwiedzimy miejscowość będącą najstarszym punktem miejsca kultu maryjnego w Portugalii. Nazare to także wspaniały kurort nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zobaczymy tam kościółek na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem i okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Obiadokolacja i nocleg w Lizbonie.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony. W programie kościół św. Antoniego, wybudowany w miejscu narodzenia świętego, Katedra będąca najstarszym zabytkiem sakralnym w mieście, Plac del Comercio, ulice Alfamy, Baixa, Pombalina i Rossio częściowo zniszczone przez trzęsienie ziemi. Przejazd do dzielnicy Belem, gdzie odwiedzimy między innymi wieże Belem, Pomnik Odkrywców i Klasztor Hieronimitów. Przejazd do Sintry, dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w cudownej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO.  Zwieńczeniem całego dnia będzie pobyt nad oceanem w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Europy, tj. Cabo Da Roca. Powrót do Lizbony na obiadokolację i nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie wybranych punktów w Lizbonie, lub okolicy. Przejazd na lotnisko i lot w godzinach popołudniowych. Lot powrotny i transport uczestników do ustalonych  punktów zbiorczych.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin