PRAGA I CZESKA SZWAJCARIA

TERMIN: 30.09-02.10.2022 | CENA: 599 ZŁ – LISTA REZERWOWA

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd przez Niemcy do Czeskiej Szwajcarii – położonej nad Łabą krainy pełnej wspaniałych krajobrazów. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru szlakiem prowadzącym pod Bramę Prawczicką, będącą największą naturalną bramą w Europie. Niezwykłego klimatu nadaje otoczeniu pałac „Sokole Gniazdo”, z którego podziwiać można okolice na punkcie widokowym i napić się smacznego piwa. Miejscem tym zachwycał się m in: Hans Christian Andersen, czerpiąc z niego inspirację do swoich licznych baśni. Przejazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu. Późnym popołudniem zapoznanie z okolicą praskiego Starego i Nowego Miasta. Możliwość skorzystania z ofert licznych restauracji podczas czasu wolnego- ewentualnie skorzystanie z oferty gastronomicznej wcześniej w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem, które rozpoczniemy od Strahova – jednej z najbardziej malowniczych części Pragi. Zobaczymy tu strahovski klasztor, Pałac Cerninów, Loretę czy Wzgórze Petrzin ze słynną wieżą widokową. Następnie zamek królewski na Hradcanach wraz monumentalną Katedrą św. Wita, wnętrzami Starego Pałacu Królewskiego, Bazyliką św. Jerzego i słynną Złotą Uliczką. Dalej wspaniałe Ogrody Wallensteina oraz urokliwa Mala Strana. Słynnym Mostem Karola przejdziemy na prawy brzeg Wełtawy, na którym zobaczymy m.in. rynek staromiejski czy ratusz z niezwykłym zegarem astronomicznym Orloj. Czas wolny. Dla chętnych przejazd do robotniczej dzielnicy Zizkov, miejsca przesiąkniętego prawdziwie praskim klimatem, nieskażonego jeszcze masową turystyką. Zobaczymy tam m.in. będącą najwyższym budynkiem w mieście wieżę telewizyjną, przypominający okręt kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa czy też popiersie Jaroslava Haska – najsłynniejszego mieszkańca Zizkova, który właśnie tu zaczął pisać Przygody Dobrego Wojaka Szwejka. Powrót do hotelu, gdzie również istnieje możliwość zjedzenia niedrogiego posiłku  w hotelowej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Pragi. Zaczniemy od Wzgórza na Letnej, gdzie dawniej stał największy na świecie pomnik Stalina, a dziś rozciąga się najpiękniejszy widok na Pragę. Podczas spaceru przez Letenske sady zobaczymy też m.in. barokowy Hanavsky Pavilon i Letensky zamecek. Przejazd do Wyszehradu, w przeszłości drugiego obok Hradcan ważnego ośrodka władzy królewskiej w Pradze. Zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła oraz rotundę św. Marcina będące pozostałością królewskiej rezydencji, a także bastiony XVIII-wiecznej twierdzy, z których rozciągają się wspaniałe widoki na miasto. Poznamy tam również postacie najwybitniejszych Czechów pochowanych w panteonie narodowym na wyszehradzkim cmentarzu. Wyjazd do Polski. Po drodze postój w centrum handlowym, czas na zakupy i posiłek. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu**** w Pradze, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu i zestawy Tourguide, parkingi i przewodnika (30 euro)

 

Szczecin: Wyjazd: 07:00 (Zatoczka autokarowa przy Trasie Zamkowej | Powrót ok. 22:00 (naprzeciwko placu Solidarności, w pobliżu ulicy Mariackiej i Farny, przed Zamkiem Książąt Pomorskich i domkami profesorskimi. W pobliżu dawnego masztu Maciejewicza).

Słoneczne: Wyjazd: 06:40 (przystanek Kaufland) | Powrót ok. 21:40 (przystanek Sanktuarium).

Stargard: Wyjazd: 06:15 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 21:15

 

Sprawdź nasze oferty dostępne w sprzedaży

Sprawdź nasze zakwaterowanie

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
PRA1 30.09-02.10.2022  599 ZŁ – LISTA REZERWOWA

Zapisz się do newslettera