PRAGA I OKOLICE

TERMIN: 13.08-15.08.2023 | CENA: 579 ZŁ – ZREALIZOWANO

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do Czech. Na początek zwiedzimy romantyczny, neogotycki zamek Sychrov. W jego bogato wyposażonych, pełnych przepychu wnętrzach odwiedzimy m.in. sypialnie i apartamenty, liczącą 7 tys. woluminów bibliotekę, pokój bilardowy, czy jadalnię z witrażami w oknach. Udamy się także do przylegających do zamku, okazałych ogrodów. Następnie zwiedzanie wybranych punktów Czeskiego Raju – jest to obszar chronionego krajobrazu na który składają się niesamowite formacje geologiczne, usytuowane na skałach zamki i pałace, tzw „skalne miasta” i liczne atrakcje przyrodnicze. Przejazd do Pragi. Zakwaterowanie w hotelu. Późnym popołudniem zapoznanie z okolicą praskiego Starego i Nowego Miasta. Możliwość skorzystania z ofert licznych restauracji podczas czasu wolnego. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie czeskiej stolicy rozpoczniemy od Wzgórza na Letnej, gdzie dawniej stał największy na świecie pomnik Stalina, a dziś rozciąga się najpiękniejszy widok na Pragę. Podczas spaceru przez Letenske sady zobaczymy też m.in. barokowy Hanavsky Pavilon i Letensky zamecek. Przejazd do Wyszehradu, w przeszłości drugiego obok Hradcan ważnego ośrodka władzy królewskiej w Pradze. Zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła oraz rotundę św. Marcina będące pozostałością królewskiej rezydencji, a także bastiony XVIII-wiecznej twierdzy, z których rozciągają się wspaniałe widoki na miasto. Poznamy tam również postacie najwybitniejszych Czechów pochowanych w panteonie narodowym na wyszehradzkim cmentarzu. Następnie zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem najważniejszych miejsc w Pradze. Na trasie m.in. wspaniałe Ogrody Wallensteina oraz urokliwa Mala Strana. Słynnym Mostem Karola przejdziemy na prawy brzeg Wełtawy, na którym zobaczymy m.in. rynek staromiejski czy ratusz z niezwykłym zegarem astronomicznym Orloj. Odwiedzimy też popularny deptak na Prikopie czy też Plac Wacława. Czas wolny. Wieczorem dla chętnych przejazd do robotniczej dzielnicy Zizkov, miejsca przesiąkniętego prawdziwie praskim klimatem, nieskażonego jeszcze masową turystyką. Zobaczymy tam m.in. będącą najwyższym budynkiem w mieście wieżę telewizyjną, przypominający okręt kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa czy też popiersie Jaroslava Haska – najsłynniejszego mieszkańca Zizkova, który właśnie tu zaczął pisać Przygody Dobrego Wojaka Szwejka. Powrót do hotelu. Nocleg. rozpoczniemy od Strahova – jednej z najbardziej malowniczych części Pragi.. Dalej , gdzie również istnieje możliwość zjedzenia niedrogiego posiłku w hotelowej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Pragi z przewodnikiem. Tego dnia zobaczymy strahovski klasztor, Pałac Cerninów, Loretę czy Wzgórze Petrzin ze słynną wieżą widokową. Następnie zamek królewski na Hradcanach wraz monumentalną Katedrą św. Wita, wnętrzami Starego Pałacu Królewskiego, Bazyliką św. Jerzego i słynną Złotą Uliczką Wyjazd do Polski. Po drodze postój w centrum handlowym, czas na zakupy i posiłek. Planowany powrót wg rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 05:15 (Zatoczka autokarowa przy Trasie Zamkowej | Powrót ok. 22:00 (naprzeciwko placu Solidarności, w pobliżu ulicy Mariackiej i Farny, przed Zamkiem Książąt Pomorskich).
Słoneczne: Wyjazd: 05:30 (przystanek Sanktuarium) | Powrót ok. 21:40 (przystanek Sanktuarium).
Stargard: Wyjazd: 06:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 21:15

 

Zakwaterowanie w hotelu Krystal 3*

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu*** w Pradze, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu i zestawy tourguide, parkingi i przewodnika (50 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
PRA1 13.08-15.08.2023 579 ZŁ – ZREALIZOWANO
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin