ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ

TERMIN: 10.07-16.07.2022 | CENA: 1999 ZŁ

 

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników w Szczecinie o godz. 6:00. Zapakowanie rowerów i bagaży do autokaru. Przejazd do Getyngi, gdzie planujemy dotrzeć ok. godz. 12. Zwiedzanie miasta zaliczanego do najważniejszych niemieckich ośrodków uniwersyteckich. Wśród osób z nim związanych wymienić można ponad 40 noblistów. Zobaczymy miejsca związane z uczelnią, bogato wyposażony kościół św. Jakuba, bajkowe zaułki wśród szachulcowej zabudowy czy znajdującą się na Rynku rzeźbę Ganseliesel – symbol Getyngi. Czas wolny na Starym Mieście. Około godz. 18 zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Alfeld (67,5 km, w górę 6 m., w dół 58 m., czas jazdy ok. 4:35)
Śniadanie. Przejazd w dół malowniczej rzeki Leine. Po drodze miniemy m.in. ruiny XI-wiecznego zamku Hartenberg czy barokowy zamek w tej samej miejscowości. Zatrzymamy się w urokliwej, zdominowanej przez domy z muru pruskiego i słynącej z tradycji piwowarskich miejscowości Einbeck. Późnym popołudniem dotrzemy do Alfeld, którego główne atrakcje to imponujący ratusz w stylu wezerskiego renesansu i wpisana na listę UNESCO modernistyczna fabryka obuwia zaprojektowana przez Groupiusa i Meyera, twórców szkoły Bauhausu. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Alfeld – Ahrbergen (39 km, w górę 23 m., w dół 93 m., czas jazdy ok. 2:45)
Śniadanie. Przejazd wśród pięknych krajobrazów przechodzących z niskiego pasma górskiego w tereny nizinne. Wśród mijanych miejscowości znajdą się m.in. Gronau z dawnymi domami szlacheckimi i Elze z piękną zabudowa z muru pruskiego. Udamy się na dziedzińce zamku Marienburg – jednego z najpiękniejszych niemieckich zamków. Potężna neogotycka twierdza, była prezentem króla Hanoweru dla swej żony Marii. Następnie udamy się do położonego nieopodal Hildesheim. W tym, jednym z najstarszych niemieckich miast zobaczymy m.in. zabytki wpisane na listę UNESCO: romański kościół św. Michała oraz katedrę skrywającą we wnętrzu średniowieczne dzieła sztuki i nazywany „tysiącletnim krzewem” najstarszy na świecie krzew róży. Odwiedzimy także zaliczany niegdyś do najpiękniejszych placów Europy rynek miejski, a także urzekające historyczną zabudową Nowe Miasto. Czas wolny w centrum. Przejazd na nocleg do miasteczka Sarstedt.
DZIEŃ CZWARTY: Ahrbergen – Hanower – Mardorf (65 km, w górę 21 m., w dół 45 m., czas jazdy ok. 4:25)
Śniadanie. Krótki przejazd do Hanoweru. Zwiedzanie stolicy Dolnej Saksonii rozpoczniemy od urokliwego parku Maschpark wraz z położonym w jego obrębie malowniczym stawem. Będziemy mieli stąd doskonały widok na Nowy Ratusz, najczęściej fotografowany obiekt w Hanowerze. W jego wnętrzu, pod wysoką na niemal sto metrów kopułą, zobaczymy m.in. makiety przedstawiające Hanower w różnych epokach historycznych. Udamy się też przed położony w pobliżu Lehneschloss – klasycystyczny pałac, będący niegdyś rezydencją królów Hanoweru, a dziś pełniący funkcję siedziby parlamentu Dolnej Saksonii. Ponadto na trasie zwiedzania m.in. ruiny kościoła św. Idziego, Stary Ratusz i Kościół Marktkirsche – jedne z najważniejszych przykładów gotyku ceglanego w tej części Niemiec, klasycystyczny gmach opery państwowej czy jeden z największych niemieckich dworców kolejowych.. Czas wolny w pobliżu nazywanej „brzuchem Hanoweru” Markthalle, Hali targowej, w której mieści się ponad 70 stoisk gastronomicznych z całego świata czy też sklep firmowy Bahlsena – znanego na całym świecie producenta ciastek i przekąsek, wśród których największą sławą cieszą się maślane herbatniki Leibnitz.. Następnie dalszy przejazd wzdłuż rzeki Leine oraz przez park przyrody Steinhunder Meer będący siedliskiem rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, w kurorcie Mardorf nad jeziorem Steinhunder Meer, wieczorem wspólny grill i plażowanie nad jeziorem. Nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Mardorf – Buecken (54 km, w górę 28 m., w dół 49 m., czas jazdy ok. 3:40)
Śniadanie. Do południa czas na relaks nad jeziorem i plażowanie. Następnie wyruszymy w malowniczą trasę do miejscowości Bucken. Będzie to dzień przejazdowy, podczas którego przemierzymy tereny rezerwatu przyrody Meerbruuchswiesen, by po ok. 20 km wjechać na Weser Radweg zaliczaną do najpiękniejszych tras rowerowych w Niemczech. Ten czterogwiazdkowy szlak, dwukrotnie w ostatnich latach był wybierany najpopularniejszą długodystansową trasą rowerową w Niemczech. Jadąc głównie wzdłuż Wezery, zatrzymując się po drodze
w miejscowości Nienburg, dotrzemy na nocleg do miejscowości Bucken.
DZIEŃ SZÓSTY: Bucken – Brema (65 km, w górę 15 m., w dół 18 m., czas jazdy ok. 4:55)
Śniadanie. Kontynuując podróż szlakiem Weser Radweg dotrzemy do Bremy – hanzeatyckiego miasta tworzącego najmniejszy kraj związkowy w Niemczech. W trakcie zwiedzania zobaczymy miejsca związane z czterema muzykantami z Bremy znanymi z baśni braci Grimm. Przyjrzymy się wpisanym na listę UNESCO wyjątkowemu budynkowi ratusza w stylu wezerskim oraz stojącemu przed nim pomnikowi Rolanda, a także monumentalnej katedrze i gotycko-renesansowemu kościołowi NMP. Zajrzymy do charakteryzującej się wąskimi uliczkami Schnoor – najstarszej dzielnicy miasta, jak również zdominowanej przez ceglane budynki dzielnicy ekspresjonistycznej. Czas wolny w pobliżu rynku. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Brema – Bremerhaven (62 km, w górę 26 m., w dół 26 m., czas jazdy ok. 4:17)
Śniadanie. Ostatniego dnia jazdy, trasa prowadzić będzie wzdłuż Wezery przez rezerwaty przyrody Dunger See i Werderland do nadmorskiego portu Bremerhaven. Po dotarciu do celu zwiedzanie tego nowoczesnego miasta obejmujące futurystyczną dzielnicę Havenwelten, Stary i Nowy Port czy też widok na ogromny port kontenerowy przy którym być ujrzymy któryś przybywających tu gigantycznych kontenerowców. Następnie czas wolny; dla chętnych możliwość skorzystania z płatnych atrakcji takich jak Muzeum Emigracji, Dom Klimatów, platforma widokowa Hotelu Atlantic czy miniaturowe ZOO nad morzem ze zwierzętami polarnymi lub wypoczynek na plaży. Ok. godz. 18 wyjazd autokarem w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. północy.

 

CENA ZAWIERA:  Przejazd autokarem, transport rowerów, asysta techniczna autokaru, 6 noclegów w hotelach, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, składki TFG

CENA NIE ZAWIERA:  Opłaty programowej związanej z obsługą wyjazdu, obowiązkowych śniadań, opłat klimatycznych i lokalnych.  (75 euro)

 

SZCZECIN: Wyjazd: 06:00 | Powrót ok. godz. 23:55 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

 

Sprawdź szczegóły wyjazdowe:

Polub Nasz pomocniczy blog firmowy:

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
ROW1 10.07-16.07.2022 1999 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera