Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Rugia

RUGIA – TAJEMNICE WYSPY RANÓW

TERMIN: NIEZNANY | CENA: 129 ZŁ

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd w kierunku Niemiec. Przeprawa przez Rugensbrucke – spektakularny czterokilometrowy most łączący kontynentalną część Niemiec z wyspą Rugią. Krótki przystanek w Altenkirchen, gdzie znajduje się najstarszy na wyspie pochodzący z XII w. romański kościół, wraz z zabytkowym wyposażeniem, starym cmentarzem (nagrobki z XVIII/XIX w.) oraz tajemniczy kamień datowany na XI w. – tzw. Kamień Świętowita. Dojazd do Putgarten, skąd kolejka zabierze nas na przylądek Arkona – średniowieczny ośrodek kultu słowiańskiego boga. Dziś w miejscu dawnego grodu obronnego znajduje się m.in pochodząca z XIX w. latarnia morska. Spacer malowniczą, liczącą 1,2 km ścieżką nad klifem do starej rybackiej wioski Vitt. Przerwa, podczas której istnieje możliwość skosztowania lokalnych dań w jednej z licznych gospód mieszczących się w krytych strzechą rybackich chatach, bądź spaceru po urzekającej dziką pięknością kamienistej plaży. Następnie przejazd do Jasmundzkiego Parku Narodowego, którego największą atrakcją są wspaniałe kredowe klify, w tym słynny Królewski Tron – pochodzenie tej nazwy jest przedmiotem wielu dociekań i legend. W parku wejdziemy m.in. na platformę widokową, z której rozciąga się widok na klif, oraz zwiedzimy centrum informacyjne z licznymi wystawami dotyczącymi miejscowej przyrody. W dalszej części wycieczki udamy się do bajkowego zamku myśliwskiego Granitz, umiejscowionego na liczącym 107 m. n. p. m. wzgórzu Tempelberg. W zamkowych wnętrzach zobaczymy ekspozycje przedstawiające m.in. kolekcję broni, zwyczaje łowieckie czy oryginalne meble wykonane z poroża. Bedziemy też mogli wspiąć się kunsztownie wykończonymi, spiralnymi schodami na liczącą 38 m. wysokości wieżę widokową, zaprojektowaną przez Karla Friedricha Schinkla. Wieża uchodzi za najwspanialszy punkt widokowy na Rugii, z którego przy dobrej pogodzie widać niemal całą wyspę, w szczególności położone nieopodal kurorty Binz i Sellin, oraz liczący 4,5 km długości, nieukończony nigdy nazistowski ośrodek wypoczynkowy Prora. Kolejny przystanek wycieczki to wspomniany wcześniej kurort Sellin, który jest jednym z najpopularniejszych rugijskich miast wypoczynkowych. Na miejscu zobaczymy liczne przykłady charakterystycznej architektury uzdrowiskowej przełomu XIX i XX w., a także jeden z symboli całej wyspy – niezwykle efektowne, niemal 400 – metrowe molo, na które dostaniemy się liczącymi 99 stopni schodami nazywanymi „drabiną do nieba”. Ostatnim punktem naszego programu będzie Putbus – niezwykłe miasto – ogród założone na początku XIX w. przez księcia Wilhelma Malte I von Putbus. Niewielka miejscowość do dziś zachwyca starannym rozplanowaniem czy też kamienicami w stylu klasycystycznym o śnieżnobiałych fasadach po których pną się różane krzewy. Powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Szczecin: Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 23:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:  Biletów wstępu (ok. 20 euro)

Zapisz się do newslettera