RUMUNIA – ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK

TERMIN I CENA DO USTALENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ: Przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry do Rumunii.

2 DZIEŃ:  Przerwa na poranną toaletę w okolicach Braszowa, a następnie zwiedzanie tego położonego na styku Transylwanii, Mołdawii i Wołoszczyzny miasta. Braszów uważany jest powszechnie za jedno z najpiękniejszych miast Europy wschodniej. Zobaczymy w nim m.in. plac Piata Sfatului z okazałym ratuszem i cerkwią Zaśnięcia NMP czy zachowane mury i bramy miejskie. Odwiedzimy Czarny Kościół – największą gotycką świątynię między Wiedniem a Stambułem. W jej wnętrzu odnajdziemy m.in. średniowieczne freski czy 100 oryginalnych, wschodnich kobierców. Przespacerujemy się starą, typowo rumuńską dzielnicą Shei, która charakteryzuje się unikalną, artystyczną atmosferą. Odnajdziemy w niej cerkiew św. Mikołaja, budynek najstarszej rumuńskiej szkoły, a także uliczkę Powrozów uchodzącą za najwęższą ulicę Europy środkowo-wschodniej. Czas wolny na braszowskim starym mieście. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w kierunku miejscowości Sinaia. Zwiedzimy tu przepiękny, reprezentujący styl niemieckiego renesansu zamek Peles – letnią rezydencją pierwszego rumuńskiego króla Karola I. Wnętrza pałacu łączą w sobie cechy renesansu, baroku, rokoko oraz architektury hiszpańsko – mauretańskiej. Do dziś zachowało się w nim kompletne, oryginalne wyposażenie i dekoracji, w tym obrazy mistrzów włoskich i holenderskich czy salę ozdobioną malowidłami Gustava Klimta. Ponadto w Sinai zobaczymy mniejszy pałac Pelisor, XVII-wieczny monastyr czy secesyjny budynek kasyna. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie nazywanej Paryżem wschodu rumuńskiej stolicy, które rozpoczniemy od spaceru przez bulwar Unirii – bukareszteńskie Pola Elizejskie. W jego pobliżu zobaczymy m.in. Pałac  Parlamentu – największy po Pentagonie budynek świata, katedrę patriarchalną św.Konstantyna i Heleny, czy monastyr Radu Voda. Ponadto w programie cerkiew Stavropoleos – najpiękniejsza świątynia miasta, Wielką Synagogę, Rumuńskie Ateneum czy Katedrę Zbawienia Narodu – drugi pod względem wielkości kościół w Europie. Czas wolny w centrum. Przejazd do Konstancy. Późnym wieczorem zakwaterowanie
w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4-7 DZIEŃ: Pakiet śniadań i obiadokolacji. Dni wolne przeznaczone na plażowanie i korzystanie z lokalnych atrakcji. W trakcie pobytu wycieczki:

Konstanca spacer (ok. 3 – 4 godz.) – wspólne zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Rumunii. Mieszają się w nim wpływy starożytności, orientu i rumuńskiej kultury. W planie m.in. Plac Owidiusza z budynkiem Muzeum Archeologicznego, starówka z Dużym Meczetem w stylu mauretańskim i katedra św. Piotra i Pawła czy też Park Zwycięstwa z fragmentami antycznych budowli. Przejedziemy wokół portu zaś nad samym morzem ujrzymy Latarnię Genueńską i przepiękne, secesyjne kasyno.

Delta Dunaju dla chętnych (cały dzień) – wycieczka do rezerwatu biosfery UNESCO, będącego prawdziwym królestwem dzikiej przyrody. W krajobrazie dominuje tu soczysta zieleń oraz krystalicznie czysta woda, a teren ten jest zamieszkany przez niezliczone gatunki zwierząt. Jest to trzeci (po Wielkiej Rafie Koralowej i Wyspach Galapagos) największy ekosystem na świecie. W programie m.in. rejs łodzią po kanałach i jeziorach delty poprzez kolonie ptaków wodnych czy wioski rybackie.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie Przejazd Trasą Tranfogaraską – jedną z najbardziej malowniczych dróg kołowych w Europie. Na bięgnącej pośród Gór Fogaraskich trasie znajduje się 27 wiaduktów, 830 mostów i
najwyżej położony w Rumunii tunel (2042 m. n.p.m.). Po drodze zobaczymy m.in. Biały wodospad, ruiny zamku Vlada Palownika – pierwowzoru hrabiego Drakuli, ogromną, wysoką na 166 m. tamę Vidraru czy najwyższe
szczyty gór Fogararskich. Zatrzymamy się w miejscowości Curtea de Agres, gdzie przyjrzymy się Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej, w której pochowani są rumuńscy monarchowie. Przejazd do Sybinu. Obiadokolacja. Nocleg

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie największych atrakcji miasta Sybin, któe w 2007 r. zyskało miano Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer pięknie zachowaną starówką, na którego trasie znajdą się m.in.
kościół farny św. Trójcy, wieża ratuszowa, Dom Rzeźników, siedziba najstarszej rumuńskiej apteki czy Most Kłamców. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy i Polskę.

10 DZIEŃ: Powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin