Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Skandynawia

SKANDYNAWIA – UROKI PÓŁNOCY

TERMIN: 31.08-03.09.2021 | CENA: 1499 ZŁ

Hirtshals – Stavanger – Preikestolen – Kopenhaga – Malmoe

 

1 DZIEŃ: Wyjazd wg programu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Danii. Przyjazd do Hirtshals. Wizyta w jednym z najciekawszych oceanarium w Europie. Możliwe będzie w nim podpatrzenie procesu karmienia fok, oraz przyjrzenia się z bliska wielu gatunkom morskich stworzeń, w tym olbrzymiej unikalnej w naszych wodach morskich rybie Samogłów. W dalszej kolejności wizyta na latarni morskiej, z której rozpościera się okazały widok na Morze Północne. Czas wolny w pobliżu urokliwego deptaku, portu i plaży. Zaokrętowanie się na prom płynący do Stavanger w kabinach 2 lub 4 osobowych z własną łazienką (wg zamówionego standardu). Wyśmienita kolacja w postaci szwedzkiego stołu. Możliwość udziału w dyskotece, lub koncercie odbywającym się na statku. Nocleg.

2 DZIEŃ: Wyśmienite śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Zejście z promu bez bagaży. Przejazd na Preikestolen, będącym jednym z najbardziej popularnych klifów w Norwegii. Zwykło się nazywać go „Skałą Stołem” lub „Skałą Półką”. Spacer urokliwą trasą z licznymi punktami widokowymi, idealnymi do robienia zdjęć. Na szczycie czekać nas będzie najbardziej malowniczy pejzaż fiordów, przy którym zachwycimy się potęgą natury. Po wizycie w Preikestolen przejazd do Stavanger. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m in. katedrę Domkirke, która zachowała jako jedyna w Norwegii swój oryginalny średniowieczny wygląd i wystrój. Inną atrakcją miasta będzie z pewnością też najlepiej zachowany w Europie kompleks drewnianych zabudowań składający się z ponad 170 drewnianych domów. Powrót na statek. Wyśmienita obiadokolacja w postaci szwedzkiego stołu. Możliwość korzystania z atrakcji na miejscu. Nocleg.

3 DZIEŃ: Wyśmienite śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Wyokrętowanie. Przejazd do Kopenhagi. Zwiedzanie miasta. W programie m in. zamek rodziny królewskiej Amalienborg, będący niezwykłym przykładem architektury rokoko, zamek Rosenborg jako dawna rezydencja podmiejska królów Dani, czy obecny parlament a niegdyś pałac Christianborg. Tego dnia ujrzymy ponadto monumentalny gmach Opery Kopenhaskiej z imponującym wnętrzem oraz odpoczniemy w najbardziej fotografowanym zakątku miasta, będącym jednocześnie kanałem portowym z XVII wieku. Atrakcją z pewnością będzie także przejazd przez dzielnicę Christianię, słynącą z hipisowskiego ducha wolności, oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z symbolem miasta, czyli syrenką kopenhaską. Po zwiedzenie Kopenhagi udamy się do Malmoe. Tam zobaczymy plac Stortorget, renesansowy ratusz, pomnik Gustawa Adolfa oraz rzeźbę muzykantów. Podczas spaceru po starówce zajrzymy także na Lilla Torg – mały rynek będący sercem miasta, oraz nabrzeże z którego będzie widać Most Oresund czy Turning Torso – jeden z najwyższych mieszkalnych budynków w Europie. Przejazd do Ystad. Zaokrętowanie. Obiadokolacja na statku. Nocleg w kabinach 2 lub 4 osobowych z własnymi łazienkami (wg zamówionego standardu).

4 DZIEŃ: Śniadanie na statku. Wyokrętowanie. Powrót wg programu zbiórek w dole oferty.

 

Wyjazd 00:00 Szczecinek (Plac Kamińskiego) Powrót ok. 14:00

Wyjazd 02:10 Stargard (Stacja Circle K, ul. Szczecińska ) Powrót ok. 11:45

Wyjazd 03:00 Szczecin (Zatoczka autokarowa na Trasie Zamkowej) Powrót ok. 11:00

 

Sprawdź miejsce zbiórki:

Informacje o noclegach na promach.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 2 noclegi na promie Hirthals-Stavanger-Hirthals, przeprawy promowo-lądowe, 1 nocleg na promie Ystad-Świnoujście (kabiny 4 os. lub 2 os. za dopłatą), 3 pyszne śniadania i obiadokolacje, opieka pilota/przewodnika na trasie, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, parkingi

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa (50 euro) obejmująca bilety wstępu, tourguidy

 

Kod wycieczki Termin wycieczki Koszt wycieczki
4PRE 31.08-03.09.2021 1499 ZŁ
3PRE 31.08-03.09.2021 1699 ZŁ
2PRE 31.08-03.09.2021 1749 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera