SŁOWENIA – DIAMENT ŚRODKOWEJ EUROPY

TERMIN: 02.09-07.09.2024 | CENA: 1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Brna. Zwiedzanie stolicy Moraw. Podczas spaceru po zabytkowym centrum miasta zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła, Targ Zielny z barokową fontanną Parnas czy ratusz staromiejski. W podziemiach kościoła św. Jakuba zwiedzimy drugie pod względem wielkości w Europie ossuarium. W tym niezwykłym miejscu zgromadzono szczątki ok. 50 tys. osób – ofiar epidemii i wojny trzydziestoletniej. Osiągniemy też górujący nad miastem zamek Spilberk z otaczającym go parkiem, z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Przerwa w pobliżu Rynku Starego Miasta. Obiadokolacja. Nocleg. 

2 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta Maribor, drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii. Spacer tego dnia rozpoczniemy od wizyty w parku miejskim, w którym znajdują się aż trzy jeziora i okazały widok na całe miasto z pagórka Piramida. Tego dnia zobaczymy też pomnik żołnierza-poety Rudolfa Maistra, Bazylikę pod wezwaniem Matki Boskiej Litościwej, XV wieczny zamek, dzielnice żydowską Lent z synagogą, Wieżę Wodną, oraz Główny Most nad rzeką Drawą łączący industrialną część miasta ze starówką. W programie także najstarsza winorośl na świecie licząca ponad 400 lat, oraz katedra św. Jana Chrzciciela z pomnikiem pierwszego beatyfikowanego Słoweńca. Po krótkiej przerwie przejazd do miejscowości Ptuj, słynącej z niesamowitych festiwali w Słowenii. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu położonego w pięknej górskiej scenerii na wysokości 1600 m. Dostawać się będziemy do niego w trakcie pobytu kolejkami linowymi, podziwiając alpejskie krajobrazy. Obiadokolacja. Nocleg. 

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Ljublany. Zwiedzanie stolicy Słowenii rozpoczniemy od dawnego Mostu Rzeźnickiego obecnie nazywanego nieformalnie Mostem Smoków, z uwagi na pomniki stworzeń go strzegących. Po pokonaniu mostu dojdziemy na plac Preserneva z pomnikiem artysty będącego twórcą hymnu słoweńskiego, klasztorem franciszkańskim, czy charakterystycznymi budynkami w stylu „Art Nouveau. W dalszej części programu pokonamy kolejny niebanalny most zwany „Potrójnym” by dojść nim do Starego Miasta złożonego z trzech placów rynkowych, zatrzymując się po drodze przy katedrze. Po przerwie zwiedzanie zamku, położonego na wzgórzu z którego rozpościera się widok na całe miasto. Na zakończenie krótki spacer po parku w Tivoli i degustacja lokalnych win w jednej z lokalnych winiarni. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do największej i najpopularniejszej jaskini w Europie, która stanowi 24 kilometrowy labirynt składający się z licznych galerii i komnat. Trasa przez jaskinie pokonywana jest z użyciem kolejki, łódek, oraz na pieszo. Po zobaczeniu „Postojnej Jamy” udamy się na wybrzeże, gdzie zwiedzimy m in. port w Koper, z historycznym starym miastem, Portoroz jako luksusowe miasto-kurort w Słowenii, oraz kolorowy, zabytkowy Piran, pełen rybackich tradycji i zapierających dech w piersiach widoków. Powrót na obiadokolację. Nocleg. 

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad jezioro Bled, romantycznie położone pośród gór. Czeka nas tutaj rejs na wyspę bledzką słoweńską gondolą. Po dotarciu do celu zwiedzimy kościół, przemierzając wcześniej dokładnie 99 schodów. Pod dzwonnicą kościoła, która przynosi szczęście trafiającym pod nią turystom, złożymy prywatne życzenia. Czas wolny w urokliwej scenerii. Przejazd w kierunku Polski. 

6 DZIEŃ: Przyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. 

 

Szczecin: Wyjazd: 05:00 | Powrót ok. godz. 04:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką). 

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Zobacz inne dostępne oferty na naszej stronie:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem , 4 noclegi w standardzie***/****, 4 śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie, turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa (100 euro) na bilety wstępu, winiarnię, rejs, lokalny przewodnik, parking

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
SLO1 02.09-07.09.2024 1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin