SŁOWENIA – DIAMENT ŚRODKOWEJ EUROPY

TERMIN: 07.09-12.09.2021 | CENA: 1199 ZŁ – LISTA REZERWOWA

Maribor – Ptuj – Alpy Kamnickie – Ljubljana – Postojna Jama – Koper – Portoroz – Piran – Bled

 

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Czech. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta Maribor, drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii. Spacer tego dnia rozpoczniemy od wizyty w parku miejskim, w którym znajdują się aż trzy jeziora i okazały widok na całe miasto z pagórka Piramida. Tego dnia zobaczymy też pomnik żołnierza-poety Rudolfa Maistra, Bazylikę pod wezwaniem Matki Boskiej Litościwej, XV wieczny zamek, dzielnice żydowską Lent z synagogą, Wieżę Wodną, oraz Główny Most nad rzeką Drawą łączący industrialną część miasta ze starówką. W programie także najstarsza winorośl na świecie licząca ponad 400 lat, oraz katedra św. Jana Chrzciciela z pomnikiem pierwszego beatyfikowanego Słoweńca. Po krótkiej przerwie przejazd do miejscowości Ptuj, słynącej z niesamowitych festiwali w Słowenii. Poza krótkim spacerem po mieście czeka nas tu koncert recytatorski pod pręgierzem, w którym to tłum gapiów zdecyduje czy uratować poecie życie. Przejazd do hotelu położonego w pięknej górskiej scenerii na wysokości 1600 m. Dostawać się będziemy  do niego w trakcie pobytu kolejkami linowymi, podziwiając krajobrazy „słoweńskich Alp”. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Ljubljany. Zwiedzanie stolicy Słowenii rozpoczniemy od dawnego Mostu Rzeźnickiego obecnie nazywanego nieformalnie Mostem Smoków, z uwagi na pomniki stworzeń go strzegących. Po pokonaniu mostu dojdziemy na plac Preserneva z pomnikiem artysty będącego twórcą hymnu słoweńskiego, klasztorem franciszkańskim, czy charakterystycznymi budynkami w stylu „Art Nouveau. W dalszej części programu pokonamy kolejny niebanalny most zwany „Potrójnym” by dojść nim do Starego Miasta złożonego z trzech placów rynkowych, zatrzymując się po drodze przy katedrze. Po przerwie zwiedzanie zamku, położonego na wzgórzu z którego rozpościera się widok na całe miasto. Na zakończenie krótki spacer po parku w Tivoli i degustacja lokalnych win w jednej z lokalnych winiarni. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do największej i najpopularniejszej jaskini w Europie, która stanowi 24 kilometrowy labirynt składający się z licznych galerii i komnat. Trasa przez jaskinie pokonywana jest z użyciem kolejki, łódek, oraz na pieszo. Po zobaczeniu „Postojnej Jamy” udamy się na wybrzeże, gdzie zwiedzimy m in. port w Koper, z historycznym starym miastem, Portoroz jako luksusowe miasto-kurort w Słowenii, oraz kolorowy, zabytkowy Piran, pełen rybackich tradycji i zapierających dech w piersiach widoków. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad jezioro Bled, romantycznie położone pośród gór. Czeka nas tutaj rejs na wyspę bledzką słoweńską gondolą. Po dotarciu do celu zwiedzimy kościół, przemierzając wcześniej dokładnie 99 schodów. Pod dzwonnicą kościoła, która przynosi szczęście trafiającym pod nią turystom, złożymy prywatne życzenia. Czas wolny w urokliwej scenerii. Przejazd w kierunku Polski.

DZIEŃ SZÓSTY: Przyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd 08:15  (Zatoczka autokarowa na Trasie Zamkowej) Powrót ok. 02:00

Stargard: 09:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska ) Powrót ok. 02:45

Sprawdź miejsce zbiórki:

Sprawdź nasz hotel w Słowenii:

Sprawdź nasz hotel w Czechach:

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 4 noclegi w standardzie ***, 4 śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, lokalni przewodnicy

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa (75 euro) w tym bilety wstępu,  parkingi, zestawy Tourguide

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
SLO1 07.09-12.09.2021  1199 ZŁ

*Zapisy tylko na listę rezerwową

Zapisz się do newslettera