STRALSUND I ANKLAM

POD WODĄ I W POWIETRZU

02.03.2024 | CENA: 149 ZŁ – ZREALIZOWANO

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd w kierunku Niemiec. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Anklam – niewielkiej miejscowości będącej ważnym punktem na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Podczas spaceru po mieście, które do dziś zachowało swój zabytkowy charakter zobaczymy piękne gotyckie zabytki takie jak kościoły NMP i św. Mikołaja, bramę Steintor czy też świadczący o bogactwie miasta w czasach hanzeatyckich Giebelhaus. Odwiedzimy także malowniczy most Peene – Tor Brucke oraz miejsce narodzin Otto Lilienthala – nazywanego „pierwszym lotnikiem ludzkości” człowieka, który jako pierwszy wzbił się w powietrze za pomocą skonstruowanego przez siebie szybowca. Wizyta w muzeum poświęconym wynalazcy, w którym zobaczymy zaprojektowane przez Lillenthala modele aparatów latających czy też inne eksponaty związane z początkami lotnictwa jaki samym Lillenthalem. Będziemy tez mogli zobaczyć specjalną wystawę zawierającą zdjęcia Ottomara Anschutza – pioniera fotografii, który udokumentował na zdjęciach loty Lillenthala. Następnie przejazd do Stralsundu – niegdyś jednego z najbogatszych miast hanzeatyckich, do dziś zachwycającego przepiękną starówką wpisaną w całości na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W programie zwiedzania m.in. gotyckie kościoły NMP, św. Mikołaja i św. Jakuba, wspaniały ratusz oraz nawiązująca do niego swoją architekturą gotycka kamienica Wulflama, ruiny klasztoru św. Jana czy też stare budynki portowe wraz z nowoczesnym gmachem oceanarium. Krótka przerwa na kawę w zabytkowym centrum miasta. W dalszej części dnia wizyta w Ozenaeum – otwartej kilkanaście lat temu placówce będącej trzecim pod względem wielkości akwariów oceanarium w Europie. Wewnątrz 39 akwariów podzielonych na działy: „Otwarty Atlantyk”, „Morze Bałtyckie”, „Morze Północne”, taras z wolnym wybiegiem pingwinów peruwiańskich czy liczne wystawy, w tym „Giganci Mórz” prezentujące największe zwierzęta morskie w skali 1:1.

 

Stargard: Wyjazd: 07:15 | Powrót ok. 20:45 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

Słoneczne: Wyjazd 07:45 | Powrót 20:15 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) 

Szczecin: Wyjazd: 08:00 | Powrót ok. godz. 20:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

 

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące obsługi i rezerwacji:

Sprawdź inne nasze oferty:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępów, systemów tourguide i opłat parkingowych 22 euro – osoby dorosłe,  18 euro studenci i uczniowie powyżej 16 lat, 15 euro – dzieci do lat 16-tu).

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
STR1 02.03.2024 149 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin