ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
10.07-16.07.2022 - 7 DNI ZA 1999 ZŁ
MARMAROSKA WYPRAWA
MARMAROSKA WYPRAWA
08.08-14.08.2022 - 7 DNI ZA 1399 ZŁ
WZDŁUŻ HAWELI
WZDŁUŻ HAWELI
21.05.2022 - 1 DZIEŃ ZA 139 ZŁ

HISZPANIA I SZLAKI LUKSUSU

TERMIN: 15.09-26.09.2022 | CENA: 2100 ZŁ – LISTA REZERWOWA

Vaduz- Mediolan-Monako- Lloret de Mar- Barcelona- Girona- Figueres- Andora-Zurych

 

Zapraszamy Państwa na podróż pełną wrażeń do serca hiszpańskiego wybrzeża, które uznawane jest przez wielu za stolicę europejskiej turystyki. To właśnie w tym miejscu nakręcono pierwszą serię popularnego serialu paradokumentalnego „Pamiętniki z Wakacji”. W Llloret de Mar podczas naszego pobytu fizjoterapeuci zadbają o Państwa relaks poprzez masaże, stosując serię zabiegów dopasowanych do każdego indywidualnie. Podczas wycieczki zapewniony mamy  pakiet przepysznych śniadań i obiadokolacji. Wspólnie zwiedzimy aż sześć państw, a dzięki formule wypoczynek + zwiedzanie nie będzie to wcale męczące. W drodze dojazdowej do Lloret de Mar zobaczymy m in. piękne alpejskie pejzaże i niezwykle zadbaną stolicę Liechtenstein, czyli Vaduz. Czeka nas potem pobyt w Mediolanie będącym stolicą światowej mody, zakończony noclegiem na obrzeżach miasta. Następnego dnia odwiedzimy księstwo Monako z legendarną wręcz dzielnicą Monte Carlo, na której często przebywają największe gwiazdy z całego globu. Lloret de Mar to z kolei nasza baza wypadowa do Barcelony, Girony z Figueres, czy Andory, jako nietuzinkowego państwa położonego w górach. Podczas tych wycieczek poznamy historię lokalnych geniuszów, tj: Antonio Gaudi, czy Salvador Dali. Napijemy się przy tym specjałów regionalnych, czy zachwycimy się wspaniałą architekturą, oraz dziką przyrodą. Wszystko to w rytmach lokalnej muzyki. Po  drodze do domu zawitamy do Zurychu, europejskiego centrum finansów i największego miasta Szwajcarii. Nasza oferta przewiduje pełen pakiet atrakcyjnych punktów do zobaczenia, 2 noclegi pod Mediolanem i 7 nad morzem Balearskim w standardzie ****. Ponadto gwarantujemy smaczne jedzenie, zabiegi relaksacyjne, degustacje lokalnych specjałów i wieczór pożegnalny w cenie. To już kolejna edycja z cyklu „Odnowa i zwiedzanie”  Chcesz odpocząć i dużo zwiedzić zarazem? Nasza wycieczka jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. „Hasta luego”, czyli do zobaczenia.

 

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Godziny zbiórek  Przejazd do Vaduz w Liechtenstein.

DZIEŃ DRUGI: Zwiedzanie Vaduz. W programie zamek na wzgórzu z okazałą panoramą miasta, ulica Städtle będąca niezwykle zadbanym deptakiem z okazałą ilością rzeźb, budynek parlamentu i rządu, centrum znaczków pocztowych, przykłady architektury alpejskiej i katedra św. Floriana. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie między innymi słynna opera La Scala widziana z zewnątrz, popularna galeria mody Vittorio Emmanuele, monumentalna katedra Duomo z fasadą, na której znajduje się 3500 rzeźb, największy mediolański park Parco Sempioni, oraz zamek Sforzów. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Lloret de Mar. Po drodze zwiedzanie Monako, czyli miasta-państwa w którym rezydują najbogatsze osoby na ziemi. Nie brakuje tu gwiazd Hollywoodu, polityków, czy postaci medialnych. Nawet nie sposób wymienić wszystkich nazwisk ludzi, którzy upodobali sobie Monako jako swoją ulubioną destynację turystyczną. W programie m in. budynek Oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z kośćmi św. Dewoty i grobami Grace Kelly, Rainera III i władców rodu Grimaldi. Ponadto kasyno, ogród japoński, czy luksusowe samochody na ulicach Monte Carlo. Obiadokolacja i nocleg w Lloret de Mar.

DZIEŃ CZWARTY-DZIEWIĄTY: Pakiet pysznych śniadań i obiadokolacji. Program pobytowy uwzględnia masaże relaksacyjne w dniach wolnych od wycieczek. Zabiegi odbywać się będą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu z kozetkami i rzeczami niezbędnymi do masażu.  Czas w Lloret de Mar zakończymy wieczorem pożegnalnym z muzyką i alkoholem w cenie. Wcześniej jednak podczas naszego pobytu odbędą się trzy wycieczki programowe. Będą nimi wyjazdy do Girony i Figueres, Andory, oraz Barcelony. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem, mogą odpoczywać sobie na miejscu.

Girona i Figueres: Girona to miasto położone pomiędzy łańcuchem Pirenejów a wybrzeżem Costa Brava, założone u zbiegu czterech rzek. Nad jedną z nich można spotkać liczne domy w pastelowych kolorach, nadających miastu bajeczny klimat. Stare miasto na wzgórzu uchodzi za jedno z najlepiej zachowanych w Hiszpanii. Dzielnicę żydowską w Gironie uznaje się za najlepiej zachowaną w Europie. Symbolem miasta jest majestatyczna katedra budowana od XI wieku. Znajdują się tu także arabskie łaźnie, rozległy park pełen platanów, czy klasztor Sant Pere de Galligants. Podczas tej wycieczki odwiedzimy także miasto gdzie urodził się Salvador Dali, czyli Figueres. Program przewiduje wejście do muzeum w ramach opłaty dewizowej za wycieczkę (jest to jedyny wstęp płatny w ramach wyjazdu).

Barcelona: Jedno z najpopularniejszych miast na świecie. Majestatyczna i surrealistyczna architektura Antonio Gaudiego zachwyca wszystkich turystów przyjeżdżających tu poznać stolicę Katalonii. W programie m in. widziana z zewnątrz Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlo i inne przejawy geniuszu artysty. Ponadto przepiękny kompleks fontann „La font Magica”, słynna aleja La Rambla, Łuk Triumfalny, Plac Kataloński oraz plaże Barcelony, czy port jachtowy. W wolnym czasie dla fanów piłki nożnej możliwe jest zorganizowanie wizyty na stadionie Camp Nou (dodatkowo płatne- 27,5 € – aktualne na dzień tworzenia oferty).

Andora: Najwyżej położone państwo w Europie. Podczas tej wycieczki zachwyci nas z pewnością przyroda, ale będziemy mieli tu również okazje spróbować lokalnych trunków. Zwiedzanie obejmuje m in. romański kościół Santa Coloma, średniowieczny most La Margineda, panoramę górską,  historyczną siedzibę parlamentu Casa de la Vall, czy wizytę w sanktuarium Meritxell wykonanym głównie z kamienia łupkowego. W programie przewidziany krótki czas wolny na zakupy.

DZIEŃ DZIESIĄTY: Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w okolice Mediolanu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ JEDENASTY: Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Zurychu. Miasto położone jest nad alpejskim jeziorem w otoczeniu wierzchołków gór, co nadaje mu niesamowity klimat. Zurych jest uznawany za centrum europejskich finansów. W programie m in. spacer szwajcarską Champs Elysees, z licznymi butikami, które podobnie jak w Mediolanie zdają się nadawać kierunek współczesnej modzie. Ponadto najważniejsze punkty i zabytki w mieście; w tym znamienita protestancka katedra widziana ze wzgórza Lindenhof , największy w Europie zegar kościelny czy jezioro Zuryskie.

12 DZIEŃ: Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Stargard: Wyjazd: 19:30 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 05:00

Szczecin: Wyjazd: 20:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 04:00

 

Sprawdź  hotel w Lloret de Mar:

Polub naszą stronę na facebooku.

 

 

CENA ZAWIERA: Opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, 9 noclegów (standard ****), 9 śniadań i obiadokolacji, transport autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej 150 euro uwzględniającej przewodników lokalnych, opiekę wykwalifikowanych masażystów, 3 wycieczki z Lloret de Mar, bilet wstępu do Muzeum Salvadora Dali, wjazdy do miast, tourguidy

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
HRL1 15.09-26.09.2022 2100 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera