HISZPANIA I SZLAKI LUKSUSU

TERMIN I CENY DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Godziny zbiórek  Przejazd do Vaduz w Liechtenstein.

DZIEŃ DRUGI: Zwiedzanie Vaduz. W programie zamek na wzgórzu z okazałą panoramą miasta, ulica Städtle będąca niezwykle zadbanym deptakiem z okazałą ilością rzeźb, budynek parlamentu i rządu, centrum znaczków pocztowych, przykłady architektury alpejskiej i katedra św. Floriana. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie między innymi słynna opera La Scala widziana z zewnątrz, popularna galeria mody Vittorio Emmanuele, monumentalna katedra Duomo z fasadą, na której znajduje się 3500 rzeźb, największy mediolański park Parco Sempioni, oraz zamek Sforzów. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Lloret de Mar. Po drodze zwiedzanie Monako, czyli miasta-państwa w którym rezydują najbogatsze osoby na ziemi. Nie brakuje tu gwiazd Hollywoodu, polityków, czy postaci medialnych. Nawet nie sposób wymienić wszystkich nazwisk ludzi, którzy upodobali sobie Monako jako swoją ulubioną destynację turystyczną. W programie m in. budynek Oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z kośćmi św. Dewoty i grobami Grace Kelly, Rainera III i władców rodu Grimaldi. Ponadto kasyno, ogród japoński, czy luksusowe samochody na ulicach Monte Carlo. Obiadokolacja i nocleg w Lloret de Mar.

DZIEŃ CZWARTY-DZIEWIĄTY: Pakiet pysznych śniadań i obiadokolacji. Program pobytowy uwzględnia masaże relaksacyjne w dniach wolnych od wycieczek. Zabiegi odbywać się będą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu z kozetkami i rzeczami niezbędnymi do masażu.  Czas w Lloret de Mar zakończymy wieczorem pożegnalnym z muzyką i alkoholem w cenie. Wcześniej jednak podczas naszego pobytu odbędą się trzy wycieczki programowe. Będą nimi wyjazdy do Girony i Figueres, Andory, oraz Barcelony. Osoby, które nie będą zainteresowane zwiedzaniem, mogą odpoczywać sobie na miejscu.

GIRONA I FIGUERES: Girona to miasto położone pomiędzy łańcuchem Pirenejów a wybrzeżem Costa Brava, założone u zbiegu czterech rzek. Nad jedną z nich można spotkać liczne domy w pastelowych kolorach, nadających miastu bajeczny klimat. Stare miasto na wzgórzu uchodzi za jedno z najlepiej zachowanych w Hiszpanii. Dzielnicę żydowską w Gironie uznaje się za najlepiej zachowaną w Europie. Symbolem miasta jest majestatyczna katedra budowana od XI wieku. Znajdują się tu także arabskie łaźnie, rozległy park pełen platanów, czy klasztor Sant Pere de Galligants. Podczas tej wycieczki odwiedzimy także miasto gdzie urodził się Salvador Dali, czyli Figueres. Program przewiduje wejście do muzeum w ramach opłaty dewizowej za wycieczkę (jest to jedyny wstęp płatny w ramach wyjazdu).

BARCELONA: Jedno z najpopularniejszych miast na świecie. Majestatyczna i surrealistyczna architektura Antonio Gaudiego zachwyca wszystkich turystów przyjeżdżających tu poznać stolicę Katalonii. W programie m in. widziana z zewnątrz Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlo i inne przejawy geniuszu artysty. Ponadto przepiękny kompleks fontann „La font Magica”, słynna aleja La Rambla, Łuk Triumfalny, Plac Kataloński oraz plaże Barcelony, czy port jachtowy. W wolnym czasie dla fanów piłki nożnej możliwe jest zorganizowanie wizyty na stadionie Camp Nou (dodatkowo płatne- 27,5 € – aktualne na dzień tworzenia oferty).

ANDORA: Najwyżej położone państwo w Europie. Podczas tej wycieczki zachwyci nas z pewnością przyroda, ale będziemy mieli tu również okazje spróbować lokalnych trunków. Zwiedzanie obejmuje m in. romański kościół Santa Coloma, średniowieczny most La Margineda, panoramę górską,  historyczną siedzibę parlamentu Casa de la Vall, czy wizytę w sanktuarium Meritxell wykonanym głównie z kamienia łupkowego. W programie przewidziany krótki czas wolny na zakupy.

DZIEŃ DZIESIĄTY: Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w okolice Mediolanu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ JEDENASTY: Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Zurychu. Miasto położone jest nad alpejskim jeziorem w otoczeniu wierzchołków gór, co nadaje mu niesamowity klimat. Zurych jest uznawany za centrum europejskich finansów. W programie m in. spacer szwajcarską Champs Elysees, z licznymi butikami, które podobnie jak w Mediolanie zdają się nadawać kierunek współczesnej modzie. Ponadto najważniejsze punkty i zabytki w mieście; w tym znamienita protestancka katedra widziana ze wzgórza Lindenhof , największy w Europie zegar kościelny czy jezioro Zuryskie.

12 DZIEŃ: Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

CENA ZAWIERA: Opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, 9 noclegów (standard ****), 9 śniadań i obiadokolacji, transport autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej 150 euro uwzględniającej przewodników lokalnych, opiekę wykwalifikowanych masażystów, 3 wycieczki z Lloret de Mar, bilet wstępu do Muzeum Salvadora Dali, wjazdy do miast, tourguidy

 

Szczecin: Wyjazd: 20:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 04:00

Sprawdź miejsca zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin