MALOWNICZE SZLAKI NAD ŁABĄ

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Bastei, gdzie znajdują się imponujące formacje skalne, uwiecznione na obrazach romantycznych malarzy. To właśnie dzięki nim region spopularyzowano pod nazwą „Szwajacarska Saksonia”. Samo miejsce jednak zawdzięcza swoją nazwę skale przypominającej basztę. Wznosi się ona prawie 200 m. ponad taflę wody. Panoramę na rzekę Łabę i okoliczne wzniesienia zobaczymy tutaj z mostu będącego jedną z największych atrakcji Niemiec. Po przerwie zwiedzanie kompleksu twierdzy Koningstein. Dowiemy się tam jak powstała największa na świecie beczka do wina, na której odbywały się liczne balę. Zobaczymy ponadto domy żołnierzy, więzienne cele, przepompownię, kasyno i liczne budynki związane z codziennym życiem żołnierzy pruskich. Spacer po terenie twierdzy i przejazd do Czech. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Całodniowy wyjazd do Drezna. Przed wjazdem foto sesja przed fabryką Volkswagena. Pobyt w Dreźnie zaczniemy od szczycącej się mianem „Najpiękniejszej mleczarni świata”Pfunds Molkerei. W wyłożonych fantazyjnie ilustrowanymi płytkami wnętrzach sklepu od ponad 130 lat nabyć można mydła, kosmetyki, rozmaite produkty na bazie mleka, a także pamiątki. Następnie udamy się na Kunshofpassage – wyjątkowy ciąg pieszy, przy którym ujrzymy grającą kamienicę oraz pasaż tematycznie urządzonych podwórzy pełnych oryginalnych sklepów i pomysłowej architektury. Podczas spaceru po zabytkowej części miasta zobaczymy m.in. Katedrę św. Trójcy, Operę Sempera czy Orszak Książęcy– efektowne malowidło ścienne naniesione na 25 tys. kafelków ceramicznych miśnieńskiej porcelany. Wejdziemy także do wnętrza Kościoła św. Trójcy. We wspaniałym Zamku Rezydencyjnym zwiedzimy Nowe Zielone Sklepienie – jeden z najbogatszych skarbców świata prezentujący arcydzieła sztuki jubilerskiej, a także Turecką Komnatę. W planie przewidziany jest również kompleks pałacowy Zwinger, w którym ujrzymy światowej sławy Galerię Obrazów Starych Mistrzów tj. Boticelli, Tycjan czy Rembrandt. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd pod Pańską Skałę, która w sposób niezwykły przypomina kształtem plaster miodu, lub organy. Fotosesja z możliwością wejścia na gorę skały, a następnie wyjazd do Parku Narodowego Szwajcarii Czeskiej. Czeka nas tam spacer urokliwą trasą, podczas której miniemy imponujące formacje skalne pośród leśnej scenerii. Podczas wędrówki zaplanowaną mamy wodną przeprawę, którą pokonamy razem z lokalnymi flisakami podzwiając skały o wymyślnych kształtach. Spróbujemy rozszyfrować ich kształty, a niektórym z nich nadać własne nazwy. Przerwa w punkcie zbiorczym przy tarasie restauracji z możliwością skorzystania z jej oferty gastronomicznej. Dla niestrudzonych turystów podwózka autokarem pod szlak prowadzący pod Branę Prawczicką, będącą największą naturalną bramą w Europie. Klimat otoczeniu z pewnością nadaje również pałac „Sokole Gniazdo”, z którego podziwiać można okolice na punkcie widokowym i napić się smacznego piwa. Miejscem tym zachwycał się m in: Hans Christian Andersen, czerpiąc z niego inspirację do swoich licznych baśni. Wspólny powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie zamku na skale w Decinie wraz z założeniami ogrodowymi. Przejazd do Pirny. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tu m in. panoramę z zamku Sonnenstein, który w czasach wojny służył Niemcom jako centrum eksperymentów i masowego ludobójstwa. Ponadto w programie spaceru ratusz, ewangelicki kościół Mariacki, czy słynny Dom Canaletta uwieczniony na jednym z obrazów artysty. Po przerwie przejazd do Pillnitz. Zobaczymy tu dawny pałac rozrywki i letnią rezydencję saksońskiej rodzinny królewskiej. Pałac uznawany jest za najznamienitszy przykład stylu chinoisere w Europie. Spacer po terenach ogrodowych, oraz zwiedzanie zamku położonnego pośród winnych wzgórz. W drodze powrotnej krótka przerwa na opowieść historyczną, oraz fotosesję przed pałacem w Moritzburgu. Powrót do Polski.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin