BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

SZLAK WARTY Z LODOŁAMACZEM

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA 

 

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Lubniewic znanych także jako „miasto miłości”. Spacer po miasteczku, którego główną atrakcją jest położony nad wodą Zamek Książąt Lubomirskich. W usytuowanej pomiędzy jeziorami Lubiąż i Krajnik miejscowości, zajrzymy także na kameralny Rynek czy na plażę miejską. Przejdziemy upamiętniającym Michalinę Wisłocką Parkiem Miłości. Autorka „Sztuki Kochania” – jednej z najgłośniejszych książek epoki PRL – właśnie tutaj przeżyła swój burzliwy romans, który stał się dla niej inspiracją do stworzenia kultowego dzieła. Wzdłuż niejednokrotnie pokonywanej przez pisarkę trasy miniemy m.in. Mostek i Ławeczkę Miłości czy Drzewo
Uniesień. Następnie przejazd do Gorzowa Wielkopolskiego. Krótkie zwiedzanie stolicy województwa Lubuskiego. Na trasie m.in. katedra pw Wniebowzięcia NMP, rynek miejski, wieża widokowa Dominanta, zabytkowy spichlerz czy Bulwary Nadwarciańskie. Chwila na kawę przy gorzowskim Rynku. W dalszej części dnia rejs Kuną – najstarszym na świecie wciąż pływającym lodołamaczem. Zwodowany blisko 140 lat temu statek, w swojej historii pływał pod banderą Królestwa Prus, Wolnego Miasta Gdańska, III Rzeszy, Wielkiej Brytanii i Polski. Dziś pływa on jako statek muzealno – szkoleniowy. Na jego pokładzie udamy się w rejs poprzez port i malowniczą dolinę Warty. Kolejny punktem programu będzie miejscowość Santok. W czasach Mieszka I powstał tu ważny gród piastowski, stanowiący według Galla Anonima „klucz i strażnicę państwa polskiego”. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Grodu Santok – nowoczesnej placówki prezentującej historię grodu i odtwarzającą prowadzone na jego terenie wykopaliska archeologiczne. Ciekawe uzupełnienie stanowią wystawy animacyjne odtwarzające elementy życia codziennego w średniowiecznym grodzie. Po zwiedzaniu udamy się na wzgórze z drewnianą wieżą widokową, z którego rozpościera się widok na położone naprzeciwko dzisiejszej wsi tereny dawnego grodziska. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót  według rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW
CENA NIE ZAWIERA: Rejsu, biletów wstępu, lokalnego przewodnika i systemu Tour-Guide (50 zł.)

 

Szczecin: Wyjazd: 07:00 | Powrót ok. godz. 19:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 07:15 | Powrót 18:45 (przystanek przy Sanktuarium i Kauflandzie na powrocie) 

 

Relacje i artykuły z naszych wycieczek

Oferty dostępne w sprzedaży

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

 

Zapisz się do newslettera