ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
10.07-16.07.2022 - 7 DNI ZA 1999 ZŁ
MARMAROSKA WYPRAWA
MARMAROSKA WYPRAWA
08.08-14.08.2022 - 7 DNI ZA 1399 ZŁ
WZDŁUŻ HAWELI
WZDŁUŻ HAWELI
21.05.2022 - 1 DZIEŃ ZA 139 ZŁ

SZWAJCARIA – ALPEJSKI SEN – LISTA REZERWOWA

19.06-25.06.2022 | CENA: 1499 ZŁ

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd przez Niemcy.
DZIEŃ DRUGI: Przerwa na poranną toaletę w Niemczech przed szwajcarską granicą. Następnie przejazd nad Jezioro Bodeńskie –położone na styku trzech państw, trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie. Otoczony alpejskimi szczytami akwen słynie z łagodnego mikroklimatu i enklaw luksusu, znajdujących się nad jego brzegami. Zwiedzanie Lindau – położonego na wyspie, najbardziej znanego kurortu nad jeziorem. Zobaczymy tu m.in. port, którego wejścia strzegą majestatyczny posąg lwa i latarnia morska, fragmenty średniowiecznych fortyfikacji miejskich, pokryty freskami Stary Ratusz, Rynek miejski z historycznymi kościołami czy Maximilianstrasse – główny deptak Lindau. W trakcie zwiedzania przerwa na kawę Tego dnia zobaczymy też Rorschach – jedną z najciekawszych miejscowości na południowym, szwajcarskim brzegu. Ukoronowaniem dnia będzie rejs po wodach jeziora. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Zurychu, największego i najbardziej zamożnego miasta Szwajcarii. Spacer, podczas, którego zobaczymy m.in. stare miasto z katedrą Grossmunster, ratuszem czy kościołem św. Piotra z największym w Europie cyferblatem. Udamy się na wzgórze Lindenhof z ruinami rzymskiego zamku, z którego rozpościera się widok na miasto. Przespacerujemy się Banhofstrasse – jedną z najdroższych ulic w Europie oraz Paradeplatz z siedzibami największych szwajcarskich banków. Staniemy też nad brzegiem malowniczego Jeziora Zuryskiego. W położonej nad brzegiem jeziora miejscowości Kilchberg odwiedzimy Dom Czekolady, a w nim największy na świecie sklep marki Lindt oraz firmową kawiarnię serwującą desery czekoladowe. W dalszej części dnia przejazd do Bazylei – miasta nazywanego kulturalną stolicą Szwajcarii, mogącego poszczycić się doskonale zachowanym, średniowiecznym zespołem starego miasta. Jest to tez miasto, w którym poziom życia uznaje się za jeden z najwyższych na świecie. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze obiekty w mieście, takie jak zbudowany z czerwonego piaskowca ratusz, katedrę protestancką, Biały i Niebieski Dom – w przeszłości rezydencje przemysłowych potentatów czy jeden z najstarszych na świecie ogrodów botanicznych. Pośród średniowiecznej zabudowy odnajdziemy XII – wieczny kościół św. Marcina, a w pobliżu kościoła św. Elżbiety zachwycimy się awangardową fontanną Tinguely’ego z poruszającymi się elementami. Drogę pomiędzy dwoma brzegami Renu przepłyniemy drewnianym statkiem poruszającym się siłą prądu rzeki, zaś widok na miasto zapewni nam panorama z XIX – wiecznego  mostu Wettsteinbrucke. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Lucerny – położonego nad brzegami Jeziora Czerech Kantonów miasta uważanego przez wielu za najpiękniejsze w Szwajcarii. Podczas zwiedzania przespacerujemy się najdłuższym drewnianym krytym mostem w Europie – Mostem Kaplicznym, a także oryginalnym XVI – wiecznym, również drewnianym Mostem Plewnym, ozdobionym XVII – wiecznymi malowidłami. Zobaczymy bogato zdobione kamienice starego miasta, których malowane fasady nadają mu wyjątkowy charakter, czy położony bezpośrednio nad rzeką kościół jezuicki. Odwiedzimy też wykuty w skale, monumentalny Pomnik Lwa, będący hołdem dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej. Mark Twain nazwał to dzieło „najsmutniejszym i najbardziej poruszającym kamieniem świata”. W drugiej części dnia udamy się na Pilatus – liczący 2137 m. n.p.m., owiany legendami masyw alpejski. Na górę udamy się najbardziej stromą kolejką świata, której nachylenie torów dochodzi do 48%. Po przejeździe i krótkim spacerze zdobędziemy szczyt Essel ze wspaniałym widokiem na Jezioro Czterech Kantonów i najwyższe szczyty Alp Emmentalskich. Udamy się też na spacer Drogą Smoka, poprzez wykute w skale korytarze. Zjazd kolejką gondolową do miejscowości Kriens. Dla chętnych możliwość opuszczenia kolejki na wcześniejszej stacji i około półtoragodzinne zejście pośród urzekających widoków czy pasących się na łąkach krów. Powrót do miejsca zakwaterowania. Po drodze chwila relaksu nad jeziorem Zug. Nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Sankt Gallen – kolejnego miasta uważanego za perłę Szwajcarii, którego najważniejsze zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zwiedzanie datowanego na VIII w. opactwa św. Galla, w tym określanej mianem najpiękniejszej na świecie biblioteki. W kunsztownie wykończonym wnętrzu przechowywane są zbiory powstałe między VII a XV w. W klasztorze zobaczymy też podziemia z wystawą muzealną czy kościelne wnętrza będące majstersztykiem stylu rokoko. Ponadto przespacerujemy się pełnym szachulcowej zabudowy i malowniczych uliczek starym miastem. Popołudniu udamy się w głąb regionu Appenzell uważanego za najbardziej tradycyjną część Szwajcarii. Ze względu na typowy krajobraz, zwierający w sobie rozrzucone górskie wioski, malownicze jeziora i strumienie czy pełne krów alpejskie łąki, wielu nazywa to miejsce Szwajcarią w pigułce. Trekking łagodnym szlakiem prowadzącym wzdłuż jeziora Seealpsee, i wykute w skałach przejścia, do umiejscowionej w skalnej szczelinie słynnej restauracji Aescher. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd na Przełom Renu, gdzie znajduje się największy pod względem przepływu wodospad w Europie. Ten cud natury zobaczymy z punktów widokowych ulokowanych m.in. na górującym nad wodospadem zamku Laufen. Podczas rejsu łodzią, podpłyniemy też pod największą kaskadę wodospadu. W dalszej części dnia przejazd do Stein am Rhein. To bajkowe miasteczko urzeka kolorową historyczną zabudową z malowanymi fasadami domów wśród której wyróżnia się najpiękniejszy w Szwajcarii ratusz. Czas wolny, podczas którego chętni będą mieli możliwość zwiedzenia średniowiecznego opactwa benedyktynów z doskonale zachowanymi mnisimi celami, lub wspiąć się na położony na wzgórzu zamek Hohenklingen, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.
DZIEŃ SIÓDMY: Powrót do Polski i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty. 

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 4 noclegi w obiekcie ***, 4 śniadania, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, opłat klimatycznych, parkingów (100 euro)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Polub naszą stronę na facebooku:

 

Szczecin: Wyjazd: 22:00 | Powrót ok. godz. 04:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 21:30 | Powrót 04:15 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) 

Stargard: Wyjazd: 21:15 | Powrót ok. 04:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
SWIS1 19.06-25.06.2022 1499 ZŁ – LISTA REZERWOWA

Zapisz się do newslettera