BAJECZNA SZWAJCARIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

1 DZIEŃ: Przejazd przez Niemcy.
2 DZIEŃ: Przerwa na poranną toaletę w Niemczech przed szwajcarską granicą. Następnie przejazd nad Jezioro Bodeńskie –położone na styku trzech państw, trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie. Otoczony alpejskimi szczytami akwen słynie z łagodnego mikroklimatu i enklaw luksusu, znajdujących się nad jego brzegami. Zwiedzanie najatrakcyjniejszych miejsc, przy południowym, szwajcarskim brzegu jeziora. Odwiedzimy tu m.in. Kreuzlingen – największe miasto szwajcarskiej części z majestatyczną XVII – wieczną katedrą i portem jachtowym czy położonym nad wodą pałacem Seeburg. Zobaczymy pałac Arenenberg – rezydencję ostatniego cesarza Francji – Napoleona III. Ukoronowaniem dnia będzie rejs po wodach jeziora. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Zurychu, największego i najbardziej zamożnego miasta Szwajcarii. Spacer, podczas którego zobaczymy m.in. stare miasto z katedrą Grossmunster, ratuszem czy kościołem św. Piotra z największym w Europie cyferblatem. Udamy się na wzgórze Lindenhof z ruinami rzymskiego zamku, z którego rozpościera się widok na miasto.
Przespacerujemy się Banhofstrasse – jedną z najdroższych ulic w Europie oraz Paradeplatz z siedzibami największych szwajcarskich banków. Staniemy też nad brzegiem malowniczego Jeziora Zuryskiego. W położonej nad brzegiem jeziora miejscowości Kilchberg odwiedzimy Dom Czekolady, a w nim największy na świecie sklep marki Lindt oraz firmową kawiarnię serwującą desery czekoladowe. W dalszej części dnia przejazd do Bazylei – miasta nazywanego kulturalną stolicą Szwajcarii, mogącego poszczycić się doskonale zachowanym, średniowiecznym zespołem starego miasta. Jest to tez miasto, w którym poziom życia uznaje się za jeden z najwyższych na świecie. W trakcie zwiedzania zobaczymy najważniejsze obiekty w mieście, takie jak zbudowany z czerwonego piaskowca ratusz, katedrę protestancką, Biały i Niebieski Dom – w przeszłości rezydencje przemysłowych potentatów czy jeden z najstarszych na świecie ogrodów botanicznych. Pośród średniowiecznej zabudowy odnajdziemy XII – wieczny kościół św. Marcina, a w pobliżu kościoła św. Elżbiety zachwycimy się awangardową fontanną Tinguely’ego z poruszającymi się elementami. Drogę pomiędzy dwoma brzegami Renu przepłyniemy drewnianym statkiem poruszającym się siłą prądu rzeki, zaś widok na miasto zapewni nam panorama z XIX – wiecznego mostu Wettsteinbrucke. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lucerny – położonego nad brzegami Jeziora Czerech Kantonów miasta uważanego przez wielu za najpiękniejsze w Szwajcarii. Podczas zwiedzania przespacerujemy się najdłuższym drewnianym krytym mostem w Europie – Mostem Kaplicznym, a także oryginalnym XVI – wiecznym, również drewnianym Mostem Plewnym, ozdobionym XVII – wiecznymi malowidłami. Zobaczymy bogato zdobione kamienice starego miasta, których malowane fasady nadają mu wyjątkowy charakter, czy położony bezpośrednio nad rzeką kościół jezuicki. Odwiedzimy też wykuty w skale, monumentalny Pomnik Lwa, będący hołdem dla żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej. Mark Twain nazwał to dzieło „najsmutniejszym i najbardziej poruszającym kamieniem świata”. W drugiej części dnia udamy się na Pilatus – liczący 2137 m. n.p.m., owiany legendami masyw alpejski. Na górę udamy się najbardziej stromą kolejką świata, której nachylenie torów dochodzi do 48%. Na górze zdobędziemy szczyt Essel z wspaniałym widokiem na Jezioro Czterech Kantonów i najwyższe szczyty Alp Emmentalskich. Udamy się też na spacer Drogą Smoka, poprzez wykute w skale korytarze. Zjazd kolejką gondolową do miejscowości Kriens. Dla chętnych możliwość opuszczenia kolejki na wcześniejszej stacji i około półtoragodzinne zejście pośród urzekających widoków czy pasących się na łąkach krów. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Sankt Gallen – kolejnego miasta uważanego za perłę Szwajcarii, którego najważniejsze zabytki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zwiedzanie datowanego na VIII w. opactwa św. Galla, w tym określanej mianem najpiękniejszej na świecie biblioteki. W kunsztownie wykończonym wnętrzu przechowywane są zbiory powstałe między VII a XV w. W klasztorze zobaczymy też podziemia z wystawą muzealną czy kościelne wnętrza będące majstersztykiem stylu rokoko. Ponadto przespacerujemy się pełnym szachulcowej zabudowy i malowniczych uliczek starym miastem. Popołudniu udamy się w głąb regionu Appenzell uważanego za najbardziej tradycyjną część Szwajcarii. Ze względu na typowy krajobraz, zwierający w sobie rozrzucone górskie wioski, malownicze jeziora i strumienie czy pełne krów alpejskie łąki, wielu nazywa to miejsce Szwajcarią w pigułce. Trekking łagodnym szlakiem prowadzącym wzdłuż jeziora Seealpsee, i wykute w skałach przejścia, do umiejscowionej w skalnej szczelinie słynnej restauracji Aescher. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja Nocleg.
6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Przełom Renu, gdzie znajduje się największy wodospad w Europie. Ten cud natury zobaczymy z punktów widokowych ulokowanych m.in. na górującym nad wodospadem zamku Laufen. Podczas rejsu łodzią, podpłyniemy też pod największą kaskadę wodospadu. W dalszej części dnia przejazd do Stein am Rhein. To bajkowe miasteczko urzeka kolorową historyczną zabudową z malowanymi fasadami domów wśród której wyróżnia się najpiękniejszy w Szwajcarii ratusz. Czas wolny, podczas którego chętni będą mieli możliwość zwiedzenia średniowiecznego opactwa benedyktynów z doskonale zachowanymi mnisimi celami, lub wspiąć się na położony na wzgórzu zamek Hohenklingen, skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Niemcy w kierunku Polski.
7 DZIEŃ: Powrót do Polski i zakończenie wycieczki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin