SZWECJA – SIELANKA W KRAJU WIKINGÓW

16-20.08.2023 | CENA: 2379 ZŁ  | ZREALIZOWANO

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników o godz. 18:00 wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Świnoujścia. Zaokrętowanie na prom. Obiadokolacja na promie. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zejście z promu w Ystad. Przejazd do Karlskrony i zwiedzanie położonego na ok. 30 wyspach miasta utworzonego w XVII w. przez króla Karola XI jako port dla floty bałtyckiej. Zobaczymy tu min. fragmenty umocnień wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, Stortorg –  monumentalny rynek miejski czy też Bjorkholmen – XVIII-wieczną dzielnicę kolorowych domków wzniesionych przez cieśli okrętowych. Odwiedzimy też Muzeum Morskie z jedną z najbogatszych kolekcji na świecie. Obejmuje ona m.in. przyrządy żeglarskie, modele statków czy wspaniałe galiony. Przejazd do Kalmaru – jednego z najstarszych szwedzkich miast. Podczas spaceru zobaczymy położony na wyspie potężny zamek, zwiedzimy też bogatą w zabytkową zabudowę wyspę Kvarnholmen z przypominającą pałac katedrą czy ratuszem miejskim. Przejazd pod Sztokholm. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przyjazd do Sztokholmu. Usytuowane na 14 wyspach miasto, nazywane jest ze względu na swój kameralny klimat „najmniejszym wielkim miastem świata”. Zwiedzanie, które rozpoczniemy od Gamla Stan – wyspy na której ulokowana jest historyczna sztokholmska starówka. Zobaczymy tam plątaninę wąskich brukowanych uliczek prowadzących do głównego rynku Stortorget, Katedrę, w której odbywają się ceremonie koronacji i zaślubin rodziny królewskiej, zachwycający bogactwem zdobień historyczny budynek zgromadzenia arystokracji Riddarhuset,   a przede wszystkim zachwycający Pałac Królewski. Z wyspy Riddarholmen, będziemy mieli piękny widok na  znajdujący się po drugiej stronie zatoki ratusz, zaś na wyspie Helgeandsholmen zobaczymy imponujący, zajmujący połowę jej powierzchni budynek parlamentu szwedzkiego. Krótka przerwa na Starym Mieście, a następnie ciąg dalszy zwiedzania obejmujący najciekawsze obiekty w dzielnicy Norrmaln, będącej niegdyś przez pewien czas oddzielnym miastem, zaś dziś pełniącej funkcję centrum Sztokholmu. Zobaczymy Operę Królewską, Teatr Dramatyczny, Sergels Torg – główny plac miasta ze znajdującą się na nim olbrzymią instalacją ze szkła i stali, Grand Hotel, w którym zatrzymują się laureaci nagrody Nobla czy też stację metra, której fantazyjnie udekorowane ściany, dają złudzenie przebywania w jaskini wydrążonej w skale. Czas wolny w centrum miasta z możliwością . Przejazd do Jönköping nad drugim największym jeziorem w Szwecji , z możliwością podziwiania zachodu słońca. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Helsingborga. Krótki spacer po historycznym centrum miasta    z reprezentacyjną zabudową, ratuszem zwieńczonym 65-metrową wieżą i bulwarem Stortorget.  Czas wolny  z możliwością odwiedzenia Tropikalnej Plaży lub Centrum Dzieł Sztuki. Przejazd do Lundu i zwiedzanie monumentalnej katedry jedynej na terenie Szwecji zachowanej w stylu romańskim. Na koniec wizyta w Malmoe gdzie zobaczymy renesansowy ratusz, pomnik Karola Gustawa X, oraz rzeźbę muzykantów. Podczas spaceru po starówce zajrzymy także na Lilla Torg, oraz nabrzeże z którego będzie widać Most Oresund czy Turning Torso – jeden z najwyższych mieszkalnych budynków w Europie. Zaokrętowanie w Ystad. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Zjazd z promu w Świnoujściu. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

Zakwaterowanie w kabinach 2 os. lub 4 os. zależnie od zamówionego wariantu na trasie Świnoujście-Ystad oraz Ystad-Świnoujście (Unity Line). Pokoje 2 os. dla wszystkich na terenie Szwecji (hotel 3* Scandic Sodertalje i hotel 3* Scandic Portalen)

 

Szczecin: Wyjazd: 18:00 | Powrót ok. godz. 10:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka)

Szczecin: Wyjazd 18:15 | Powrót ok. godz. 09: 45 (wyjazd przystanek przy Sanktuarium, powrót przystanek przy Kauflandzie).

Stargard: Wyjazd: 18:45 | Powrót ok. godz. 09:15 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

 

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 2 noclegi na terenie Szwecji w hotelu sieci Scandic w pokojach  2 os., 2 noclegi na promie (pokoje i kabiny wg specyfikacji cenowej dla 2 os. lub 4 os.), 4x śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opieka pilota/przewodnika

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa uwzględniająca bilety wstępu, zestawy tourguide  (50 euro).

 

Nurtują Cię kwestię dotyczące rezerwacji? Odwiedź naszą stronę  Często zadawane pytania 

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:

*SZW1 – KABINA 4 OS. PROMY 

+ POKÓJ 2 OS. HOTELE

16.08-20.08.2023 2379 ZŁ – ZREALIZOWANO

*SZW2 – KABINA 2 OS. PROM

+ POKÓJ 2 OS. HOTELE

16.08-20.08.2023 2649 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin