BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

TRÓJMIASTO,

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek. Przejazd w kierunku Gdyni. Spacer po plaży i falochronie, a także nabrzeżem, przy którym przycumowane są legendarny żaglowiec Dar Pomorza czy okręt wojenny ORP Błyskawica. Wizyta w Muzeum Emigracji – jedynej tego typu placówce w Polsce. Ulokowane w dawnym gmachu Dworca Morskiego muzeum, przedstawia dzieje i losy Polaków ze wszystkich zakątków świata. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu zwiedzanie Gdańska, które rozpoczniemy od wizyty w unikatowym, gotycko – renesansowym Zespole Przedbramia, gdzie umiejscowione jest obecnie Muzeum Bursztynu. Muzeum prezentuje m.in. historię powstania bursztynu, kolekcję naturalnych form bursztynu czy też bursztynnicze wyroby rzemiosła artystycznego. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem – na trasie Długi Targ, gotycki Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna czy Targ Węglowy. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki Mariackiej – jednego z największych ceglanych kościołów na świecie. Następnie objazd autokarowy, podczas którego zobaczymy ważne w skali Europy miejsca takie jak Westerplatte czy Stocznia Gdańska, a także niezwykle efektowny, wybudowany na finały Euro 2012 gdański stadion. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Sopotu. Spacer po najsłynniejszym polskim kurorcie, na trasie m.in. Grand Hotel, Krzywy Domek czy „Monciak”, główny deptak miasta. Czas wolny w pobliżu molo. Następnie przejazd do Oliwy, jednej z północnych dzielnic Gdańska. Zwiedzimy tu Archikatedrę Oliwską, w której wysłuchamy koncertu muzyki organowej. Przespacerujemy się również po Parku Oliwskim, gdzie możemy zobaczyć ogrody w stylu angielskim, francuskim czy japońskim. W dalszej części dnia wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Zwiedzimy tu z przewodnikiem niezwykłą wystawę dotyczącą przemian, jakie zostały zapoczątkowane przez powstanie Solidarności. Odwiedzimy salę BHP, w której doszło do podpisania porozumień sierpniowych 1980 r., będziemy też mogli wjechać na taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na Gdańsk. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu wizyta w Muzeum Drugiej Wojny Światowej. To otwarte dwa lata temu muzeum w nowoczesnej formie prezentuje drugą wojnę zarówno z perspektywy wielkiej polityki, jak i zwykłych ludzi. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki wg rozkładu zbiórek.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 3 noclegi, 3 śniadania i obiadokolacje, opieka pilota i lokalnych przewodników, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu i zestawy tourguide (75 zł).

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 18:15

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera