TRÓJMIASTO

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd w kierunku Gdyni. Spacer po plaży i falochronie, a także nabrzeżem, przy którym przycumowane są legendarny żaglowiec Dar Pomorza czy okręt wojenny ORP Błyskawica. Wizyta w Muzeum Emigracji – jedynej tego typu placówce w Polsce. Ulokowane w dawnym gmachu Dworca Morskiego muzeum, przedstawia dzieje i losy Polaków ze wszystkich zakątków świata. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu zwiedzanie Gdańska, które rozpoczniemy od wizyty w unikatowym, gotycko – renesansowym Zespole Przedbramia, gdzie umiejscowione jest obecnie Muzeum Bursztynu. Muzeum prezentuje m.in. historię powstania bursztynu, kolekcję naturalnych form bursztynu czy też bursztynnicze wyroby rzemiosła artystycznego. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem – na trasie Długi Targ, gotycki Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna czy Targ Węglowy. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki Mariackiej – jednego z największych ceglanych kościołów na świecie. Następnie objazd autokarowy, podczas którego zobaczymy ważne w skali Europy miejsca takie jak Westerplatte czy Stocznia Gdańska, a także niezwykle efektowny, wybudowany na finały Euro 2012 gdański stadion. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Sopotu. Spacer po najsłynniejszym polskim kurorcie, na trasie m.in. Grand Hotel, Krzywy Domek czy „Monciak”, główny deptak miasta. Czas wolny w pobliżu molo. Następnie przejazd do Oliwy, jednej z północnych dzielnic Gdańska. Zwiedzimy tu Archikatedrę Oliwską, w której wysłuchamy koncertu muzyki organowej. Przespacerujemy się również po Parku Oliwskim, gdzie możemy zobaczyć ogrody w stylu angielskim, francuskim czy japońskim. W dalszej części dnia wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Zwiedzimy tu z przewodnikiem niezwykłą wystawę dotyczącą przemian, jakie zostały zapoczątkowane przez powstanie Solidarności. Odwiedzimy salę BHP, w której doszło do podpisania porozumień sierpniowych 1980 r., będziemy też mogli wjechać na taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na Gdańsk. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu wizyta w Muzeum Drugiej Wojny Światowej. To otwarte dwa lata temu muzeum w nowoczesnej formie prezentuje drugą wojnę zarówno z perspektywy wielkiej polityki, jak i zwykłych ludzi. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin