WARSZAWSKI SEN
TERMIN: 15.03-18.03.2025 | CENA: 1250 ZŁ.
DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Warszawy. Wizytę w polskiej stolicy rozpoczniemy od zwiedzania zespołu pałacowo – parkowego w Wilanowie, będącego niegdyś siedzibą Jana III Sobieskiego. To właśnie z tego miejsca kształtowała się moda i tradycja kulinarna w czasach sarmackich. Zwiedzanie wnętrz pałacowych, wśród nich Pokoje Chińskie i Myśliwskie, Bibliotekę Króla czy Apartamenty Królewskie. Następnie udamy się na Powiśle. Tam przerwa przy obiekcie historyczno-handlowym Elektrownia Powiśle. W dalszej części dnia spacer po słynnych bulwarach przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Nauki Kopernika do słynnej warszawskiej syrenki, a także postój na zdjęcia przed Stadionem Narodowym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta. W programie: Zamek Królewski, ul. Świętojańska, Archikatedra św. Jana, Kanonie, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższa kamienica i najkrótsza ulica w Warszawie, Gnojna Góra, oraz pomniki Małego Powstańca i szewca Jana Kilińskiego. W dalszym etapie wycieczki Krakowskie Przedmieścia, gdzie zobaczymy m in: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, kościół św. Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, ogród Saski, Teatr Wielki Opery i Baletu. Czas wolny w sercu Starego Miasta. W dalszej części dnia wejście do Kościoła Wszystkich Świętych leżącego dawniej na terenie getta warszawskiego, a służącego w czasie wojny społeczności żydowskiej. Zapoznanie się z wnętrzem obiektu i przejście do synagogi Nożyków. Jest to jedna z niewielu funkcjonujących do tej pory świątyń żydowskich w Polsce. Zapoznamy się tu z kulturą żydowską, ich alfabetem, zwyczajami, a także życiem gminy wyznaniowej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od spaceru po Powązkach, które są jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce założonym już w 1790 roku. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które zostały tu pochowane od artystów, sportowców, pisarzy, poetów, czy polityków. Na obszarze ponad 40 hektarów znajduje się tu niezliczona ilość grobów bohaterów i narodowych sław. Podczas spaceru omówimy życiorysy i odwiedzimy mogiły kilku wybranych postaci wciąż żywych w świadomości każdego Polaka. Następnie przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego przez rondo Daszyńskiego wokół, którego znajdują się liczne drapacze chmur dające świadectwo nowoczesnych trendów rozwoju stolicy. Wizyta w obiekcie przedstawiającym najważniejsze wydarzenia związane głównie z sierpniem 1944 roku. Placówka jako symbol historii, poprzez liczne eksponaty i ekspozycje stanowi kontrast pomiędzy nowoczesną architekturą a tożsamościową pamięcią trudnych czasów, do których wracać powinno się z należytym szacunkiem, oddając hołd bohaterom minionego wieku. Po krótkiej przerwie na Woli, wejście do Stacji Muzeum, która znajduje się w miejscu dawnego dworca Warszawa Główna, funkcjonującego w tym miejscu po wojnie do 1972 roku. Mieści się w nim pokaźna kolekcja taboru (ponad 50 sztuk) oraz liczne wystawy związane z szeroko pojętym kolejnictwem. W skansenie obiektu z peronu wciąż można obserwować miasto cofając się w czasie, jak gdyby oczekując na nadjeżdżający pociąg. Na zakończenie dnia przespacerujemy się po Łazienkach Królewskich. Na trasie zwiedzania Pałac na Wodze, Teatr na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder. Zatrzymamy się także na zdjęcie przed gmachem Sejmu RP. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Zwiedzanie prawobrzeżniej części miasta z „praskim folklorem” w tle. W czasie jego trwania przyjrzymy się najważniejszej cerkwi prawosławnej w Polsce pw. Św. Marii i Magdaleny, oraz katedrze św. Michała i Floriana. Spacerując w ich pobliżu zatrzymamy się przy pomniku kapeli podwórkowej, gdzie zapoznamy się z muzyką powojenną, która ukształtowała stołeczny styl muzyczny, jak i gwarę miejską, a także odwiedzimy wybrane, kultowe miejsca warszawskiej Pragi. Wizyta w Muzeum Polskiej Wódki, w trakcie której nie omieszkamy posmakować w ramach profesjonalnej degustacji kilku rodzajów naszego narodowego trunku. Zanim to nastąpi dowiemy się jednak wielu ciekawostek na temat procesów jego powstawania. Przejazd pod Pałac Kultury, dar Stalina mierzący 237 metrów, uznawany za jeden z głównych symboli miasta. Krótka historia miejsca a następnie czas wolny w Złotych Tarasach. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.
Stargard: Wyjazd 05:15 (stacja Circle K., ul. Szczecińska). | Powrót 23:45
Słoneczne: Wyjazd: 05:45 (przystanek przy Kauflandzie start, koniec Sanktuarium) | Powrót ok. 23:15
Szczecin: Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:00
Sprawdź inne nasze oferty w sprzedaży:
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi rezerwacji i jej obsługi
CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu *** ze śniadaniami i obiadokolacjami, ubezpieczenie, opieka pilota
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, zestawów tourguide, lokalnych przewodników, parkingów (250 zł)
Kod wycieczki: | Termin wycieczki: | Cena wycieczki: |
WAR1 | 15.03-18.03.2025 | 1250 ZŁ |