WIEDEŃ I BRATYSŁAWA 

TERMIN 19.08-21.08.2022 | CENA: 829 ZŁ | LISTA REZERWOWA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek. Przejazd przez Niemcy i Czechy do Wiednia. Zwiedzanie dawnej stolicy potężnego niegdyś Cesarstwa Habsburgów rozpoczniemy od wizyty na wzgórzu Kahlenberg, gdzie w 1683 r. wojska sprzymierzone pod dowództwem Jana III Sobieskiego pokonały potężną armię turecką, zatrzymując tym samym podbój Europy przez Turków. Na wzgórzu odwiedzimy też kościół św. Józefa będący Polskim Sanktuarium Narodowym. Następnie udamy się do Prateru, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie. Od końca XIX w. znajduje się tu park rozrywki, który dziś jest nowoczesnym kompleksem z ponad 250 atrakcjami. Zobaczyć tu też można m.in. Riesenrad – XIX-wieczny diabelski młyn będący jednym z symboli miasta, liczne obiekty sportowe z austriackim stadionem narodowym im. Ernsta Happela na czele czy też położone pośród drzew trasy spacerowe. Czas wolny, pozwalający skorzystać z oferty gastronomicznej obejmującej kilkadziesiąt punktów serwujących także tradycyjne specjały wiedeńskiej kuchni. Przejazd do Bratysławy. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, które rozpoczniemy od kompleksu parkowo-pałacowego Schönbrunn. Dawna letnia rezydencja Habsburgów to jeden z najpiękniejszych obiektów barokowych w Europie. Przespacerujemy się tu po parku, bogato zdobionym fontannami, rzeźbami, pomnikami czy też imponującą Glorietą. Następnie zobaczymy najbardziej charakterystyczne obiekty architektoniczne Wiednia, takie jak awangardowy Dom Hundertwassera, Budynek Secesji – wzór architektury tego nurtu oraz kościół św. Karola Boremeusza – jedną z najsłynniejszych barokowych budowli w Europie. Następnie zwiedzanie Starego Miasta w Wiedniu. Podczas spaceru zobaczymy m.in. neorenesansową Operę Państwową, ratusz wiedeński, budynek parlamentu czy katedrę św. Szczepana – jeden z symboli miasta. Zajrzymy też do kościoła św. Elżbiety, będącego głównym kościołem istniejącego tu do dziś Zakonu Krzyżackiego. Zobaczymy Hofburg – wiedeńską rezydencję cesarzy z dynastii Habsburgów, a także zwiedzimy przebogaty skarbiec, znajdujący się wewnątrz. Pośród licznych klejnotów znajdziemy tu dwie korony cesarskie, XV-wieczny skarb burgundzki czy też jeden z największych na świecie szmaragdów. W ciągu dnia czas wolny na Starym Mieście. Na zakończenie pobytu w Wiedniu przejazd przez futurystyczną dzielnicę UNO – City, gdzie ulokowane są agendy ONZ. Przejazd do Bratysławy. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zwiedzanie słowackiej stolicy. Podczas spaceru po zabytkowym centrum miasta zobaczymy wzgórze zamkowe z wejściem na dziedziniec, zabytkowy rynek z Ratuszem, Pałac Prymasowski i Prezydencki, Bramę Michalską, Kościoły Jezuitów, Franciszkanów, Kapucynów, Trynitarzy, Plac Hviezdoslava, Słowacki Teatr Narodowy, pomniki, figury i fontanny ( m in. słynny Ganimedesa i kolumny morowe). Przerwa w pobliżu Rynku Starego Miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Czechy i Polskę. Planowany powrót do Szczecina ok. północy.

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź inne nasze dostępne oferty:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX, 2 noclegi w hotelu *** w Bratysławie, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu, lokalnych przewodników, zestawy TG, parkingi (30 euro)

 

Szczecin: Wyjazd: 00:30 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:55 (naprzeciwko placu Solidarności, w pobliżu ulicy Mariackiej i Farny, przed Zamkiem Książąt Pomorskich i domkami profesorskimi).

 

 

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
WIE1 19.08-21.08.2022  829 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera