WIEDEŃ Z BRNEM – HOTEL 4*

TERMIN 15.10-17.10.2021 | CENA: 699 ZŁ – LISTA REZERWOWA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek. Przejazd przez Niemcy i Czechy do Wiednia. Zwiedzanie dawnej stolicy potężnego niegdyś Cesarstwa Habsburgów rozpoczniemy od wizyty na wzgórzu Kahlenberg, gdzie w 1683 r. wojska sprzymierzone pod dowództwem Jana III Sobieskiego pokonały potężną armię turecką, zatrzymując tym samym podbój Europy przez Turków. Na wzgórzu odwiedzimy też kościół św. Józefa będący Polskim Sanktuarium Narodowym. Następnie udamy się do Prateru, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych parków miejskich na świecie. Od końca XIX w. znajduje się tu park rozrywki, który dziś jest nowoczesnym kompleksem z ponad 250 atrakcjami. Zobaczyć tu też można m.in. Riesenrad – XIX-wieczny diabelski młyn będący jednym z symboli miasta, liczne obiekty sportowe z austriackim stadionem narodowym im. Ernsta Happela na czele czy też położone pośród drzew trasy spacerowe. Czas wolny, pozwalający skorzystać z oferty gastronomicznej obejmującej kilkadziesiąt punktów serwujących także tradycyjne specjały wiedeńskiej kuchni. Przejazd do Brna. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Ciąg dalszy zwiedzania miasta, które rozpoczniemy od kompleksu parkowo-pałacowego Schönbrunn. Dawna letnia rezydencja Habsburgów to jeden z najpiękniejszych obiektów barokowych w Europie. Przespacerujemy się tu po parku, bogato zdobionym fontannami, rzeźbami, pomnikami czy też imponującą Glorietą. Następnie zobaczymy najbardziej charakterystyczne obiekty architektoniczne Wiednia, takie jak awangardowy Dom Hundertwassera, Budynek Secesji – wzór architektury tego nurtu oraz kościół św. Karola Boremeusza – jedną z najsłynniejszych barokowych budowli w Europie. Następnie zwiedzanie  Starego Miasta w Wiedniu. Podczas spaceru zobaczymy m.in. neorenesansową Operę Państwową, ratusz wiedeński, budynek parlamentu czy katedrę św. Szczepana – jeden z symboli miasta. Zajrzymy też do kościoła św. Elżbiety, będącego głównym kościołem istniejącego tu do dziś Zakonu Krzyżackiego. Zobaczymy także Hofburg – wiedeńską rezydencję cesarzy z dynastii Habsburgów. W ciągu dnia czas wolny na Starym Mieście. Na zakończenie pobytu w Wiedniu przejazd przez futurystyczną dzielnicę UNO – City, gdzie ulokowane są agendy ONZ. Przejazd do Brna. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Następnie zwiedzanie stolicy Moraw. Podczas spaceru po zabytkowym centrum miasta zobaczymy katedrę św. Piotra i Pawła, Targ Zielny z barokową fontanną Parnas czy ratusz staromiejski. W podziemiach kościoła św. Jakuba zwiedzimy drugie pod względem wielkości w Europie ossuarium. W tym niezwykłym miejscu zgromadzono szczątki ok. 50 tys. osób – ofiar epidemii i wojny trzydziestoletniej. Wejdziemy też na górujący nad miastem zamek Spilberk z otaczającym go parkiem, z którego rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Przerwa w pobliżu Rynku Starego Miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki zgodnie z harmonogramem.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX, 2 noclegi w hotelu****, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu, lokalnego przewodnika w Wiedniu, zestawy tour-guide, parking (25 euro)

 

Stargard: Wyjazd 02:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

Szczecin: Wyjazd: 02:30 (Słoneczne, przystanek przy Kauflandzie)

Szczecin: Wyjazd: 02:45 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:45 (naprzeciwko placu Solidarności, w pobliżu ulicy Mariackiej i Farny, przed Zamkiem Książąt Pomorskich i domkami profesorskimi).

 

Sprawdź aktualne przepisy wjazdowe do Czech:

Sprawdź aktualne przepisy wjazdowe do Austrii:

 

*W przypadku konieczności odwołania wyjazdu z uwagi na ewentualne nie znane na dzień dzisiejszy restrykcje COVIDOWE gwarantujemy zwrot w ciągu 3 dni.  Zakładamy jednak, że wyjazd będzie mógł się odbyć w podanym terminie.

 

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
WIE1 15.10-17.10.2021  699 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera