WILNO I OKOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem podczas którego zobaczymy m.in. Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Bożej, kościół św. Anny, Zaułek Bernardyński, Katedrę Wileńską czy kościół św. Janów. Odwiedzimy Celę Konrada, w której odbywa się akcja III części mickiewiczowskich „Dziadów”, a także wejdziemy na Wzgórze Zamkowe z którego rozlega się wspaniały widok na wileńskie Stare i Nowe Miasto. Po południu czas wolny w zabytkowym centrum, w okolicach ulicy Zamkowej będącej głównym deptakiem litewskiej stolicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja,. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu msza święta w języku polskim, a następnie ciąg dalszy zwiedzania Wilna podczas którego zobaczymy cmentarz na Rossie z sercem marszałka J. Piłudskiego oraz groby wybitnych Polaków. Następnie przejazd do Nowej Wilejki, malowniczej dzielnicy położonej w zakolach Wilenki, zamieszkanej w znacznej mierze przez Polaków. Zobaczymy tam m.in. Kościół św. Kazimierza, Kościół MB Królowej Pokoju czy cerkiew ŚŚ Ap. Piotra i Pawła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej polskich miejsc na Wileńszczyźnie. Zwiedzimy ruiny jakie pozostały po Rzeczpospolitej Pawłowskiej – republice powołanej do życia przez księdza Pawła Ksawerego Brzostowskiego w XVIII w. Istniejąca w latach 1767 – 1794 republika stanowiła niespotykany w swoich czasach eksperyment społeczny, wprowadzając reformy demokratyczne, jak i  nadając chłopom wolność osobistą.  Przejazd do Solecznik, gdzie zobaczymy m.in. XIX – wieczny pałac Wagnerów wraz z parkiem, cmentarz na którym Adam Mickiewicz obserwował obrzędy Dziadów opisane później w słynnym dramacie, pomnik naszego wieszcza, czy też XVIII – wieczną kaplicę autorstwa Wawrzyńca Gucewicza. Spotkanie z przedstawicielami lokalnej społeczności, wśród której Polacy stanowią ok. 80% ludności. Tego dnia odwiedzimy też rodową siedzibę Radziwiłłów – pałac w Jaszunach, z którym związani byli Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Jan i Jędrzej Śniadeccy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Po śniadaniu udamy się na wycieczkę śladem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zobaczymy dwór Marszałka w Pikieliszkach, będący jego ulubionym miejscem spędzania letnich wakacji z rodziną. Odwiedzimy Zułów, miejsce urodzin Piłsudskiego, pozostałości po majątku jego ojca, oraz ogród pamięci poświęcony wybitnym Polakom. Odwiedzimy kościół w Powiewiórce,  w którym przyszły ojciec polskiej niepodległości został ochrzczony, a także stację kolejowa w Bezdanach, gdzie doszło do słynnego napadu podczas którego bojownicy z Piłsudskim na czele zrabowali z carskiego pociągu ponad 200 tysięcy rubli. Tego dnia zwiedzimy również Borejkowszczyznę, dwór, w którym żył i tworzył Władysław Syrokomla, a w którym dziś znajduje się izba poświęcona jego pamięci. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta, m.in. rynek z ratuszem, Katedra, klasztor Jezuitów, Dom Perkuna, ruiny zamku, a także miejsca związane z pobytem w tym mieście Adama Mickiewicza. Wyjazd do Polski. 

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin