BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

WILNO I OKOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem podczas którego zobaczymy m.in. Ostrą Bramę z cudownym obrazem Matki Bożej, kościół św. Anny, Zaułek Bernardyński, Katedrę Wileńską czy kościół św. Janów. Odwiedzimy Celę Konrada, w której odbywa się akcja III części mickiewiczowskich „Dziadów”, a także wejdziemy na Wzgórze Zamkowe z którego rozlega się wspaniały widok na wileńskie Stare i Nowe Miasto. Po południu czas wolny w zabytkowym centrum, w okolicach ulicy Zamkowej będącej głównym deptakiem litewskiej stolicy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja,. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu msza święta w języku polskim, a następnie ciąg dalszy zwiedzania Wilna podczas którego zobaczymy cmentarz na Rossie z sercem marszałka J. Piłudskiego oraz groby wybitnych Polaków. Następnie przejazd do Nowej Wilejki, malowniczej dzielnicy położonej w zakolach Wilenki, zamieszkanej w znacznej mierze przez Polaków. Zobaczymy tam m.in. Kościół św. Kazimierza, Kościół MB Królowej Pokoju czy cerkiew ŚŚ Ap. Piotra i Pawła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej polskich miejsc na Wileńszczyźnie. Zwiedzimy ruiny jakie pozostały po Rzeczpospolitej Pawłowskiej – republice powołanej do życia przez księdza Pawła Ksawerego Brzostowskiego w XVIII w. Istniejąca w latach 1767 – 1794 republika stanowiła niespotykany w swoich czasach eksperyment społeczny, wprowadzając reformy demokratyczne, jak i  nadając chłopom wolność osobistą.  Przejazd do Solecznik, gdzie zobaczymy m.in. XIX – wieczny pałac Wagnerów wraz z parkiem, cmentarz na którym Adam Mickiewicz obserwował obrzędy Dziadów opisane później w słynnym dramacie, pomnik naszego wieszcza, czy też XVIII – wieczną kaplicę autorstwa Wawrzyńca Gucewicza. Spotkanie z przedstawicielami lokalnej społeczności, wśród której Polacy stanowią ok. 80% ludności. Tego dnia odwiedzimy też rodową siedzibę Radziwiłłów – pałac w Jaszunach, z którym związani byli Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Jan i Jędrzej Śniadeccy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Po śniadaniu udamy się na wycieczkę śladem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zobaczymy dwór Marszałka w Pikieliszkach, będący jego ulubionym miejscem spędzania letnich wakacji z rodziną. Odwiedzimy Zułów, miejsce urodzin Piłsudskiego, pozostałości po majątku jego ojca, oraz ogród pamięci poświęcony wybitnym Polakom. Odwiedzimy kościół w Powiewiórce,  w którym przyszły ojciec polskiej niepodległości został ochrzczony, a także stację kolejowa w Bezdanach, gdzie doszło do słynnego napadu podczas którego bojownicy z Piłsudskim na czele zrabowali z carskiego pociągu ponad 200 tysięcy rubli. Tego dnia zwiedzimy również Borejkowszczyznę, dwór, w którym żył i tworzył Władysław Syrokomla, a w którym dziś znajduje się izba poświęcona jego pamięci. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta, m.in. rynek z ratuszem, Katedra, klasztor Jezuitów, Dom Perkuna, ruiny zamku, a także miejsca związane z pobytem w tym mieście Adama Mickiewicza. Wyjazd do Polski. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 5 noclegów w hotelu ***, 5 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

CENIA NIE ZAWIERA: Dewizowej opłaty programowej, w tym koszta przewodników i bilety wstępu (50 euro).

 

Szczecin: Wyjazd 22:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 23:50

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera