LAZUROWA LIGURIA
LAZUROWA LIGURIA
(18.05-27.05.2022 - 10 DNI ZA 1999 ZŁ)
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
(04.06-13.06.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ)
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
(TERMIN: 18.12.2021 | CENA: 149 ZŁ)
MAJESTATYCZNY HANOWER
MAJESTATYCZNY HANOWER
(TERMIN: 11.12.2021 | CENA: 159 ZŁ)
CHORWACJA DELUXE
CHORWACJA DELUXE
(08.07-17.07.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ.)
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
(27.05-06.06.2022 - 11 DNI ZA 1999 ZŁ)
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
(05.10-12.10.2022 - 8 DNI ZA 2499 zł)
MALTA GRZECHU WARTA
MALTA GRZECHU WARTA
(24.04-01.05.2022- 8 DNI ZA 2499 ZŁ)

SKARBY ZIEMII LUBUSKIEJ

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu w dole oferty. Przejazd do Kostrzyna nad Odrą. Zwiedzanie z przewodnikiem kostrzyńskiego Starego Miasta nazywanego „polskimi Pompejami”. Podczas szturmu armii radzieckiej w 1945 r., ta część Kostrzyna została niemal doszczętnie zniszczona. Po wojnie miasto zostało wybudowane od podstaw obok historycznej lokalizacji, zaś ruiny przykrył gąszcz roślinności. Dziś pośród chaszczy odnaleźć możemy pozostałości dawnych zabudowań skrywające tajemnice przeszłych dziejów miasta. W Kostrzynie zwiedzimy też „Twierdzę Kostrzyn”, niezwykły zabytek architektury militarnej, i ważny punkt wojskowy w państwie Pruskim. Twierdza była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. To właśnie w tym miejscu, więziony był przez swego ojca przyszły król Pruski Fryderyk II Wielki. Odwiedzimy muzeum twierdzy, w którym obok licznych wystaw tematycznych, zobaczymy też jak wyglądał Kostrzyn przed wojną. Przejazd do Witnicy. Zwiedzanie browaru, w którym powstają cenione w kraju marki piwa, takie jak Lubuskie czy Lubusz. W browarze poznamy proces powstawania piwa, tajniki produkcji, a także zobaczymy interesujące muzeum piwowarstwa. Na zakończenie weźmiemy udział w degustacji wybranych gatunków produkowanego tu piwa (w tym piwa smakowe). Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do położonego po dwóch stronach polsko – niemieckiej granicy Parku Mużakowskiego. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO park, to niezwykły przykład geniuszu, a zarazem tworzone kilkadziesiąt lat dzieło ekscentrycznego księcia i jednego z najwybitniejszych architektów krajobrazu swoich czasów – Hermanna Puckler von Muskau. Podczas transgranicznego spaceru zobaczymy takie miejsca jak położone nad Jeziorem Lucie Stary i Nowy Zamek, liczne, malownicze mosty sztucznie usypane tarasy, wzgórza czy też ogrody tematyczne. Następnie przejazd do Żagania, niewielkiego miasta, mogącego poszczycić się długą i bogatą w wydarzenia historią oraz mnogością zabytków. Zobaczymy też miejsca takie jak otoczony kolorowymi kamieniczkami rynek z neorenesansowym ratuszem wzorowanym na florenckim Starym Pałacu, zespół pałacowo – parkowy, należący niegdyś do Albrechta von Wallensteina czy księżnej Doroty Talleyrand – Perigord oraz miejsca związane z najsłynniejszym mieszkańcem Żagania – wybitnym astronomem Johannesem Keplerem. Zwiedzimy z przewodnikiem Zespół Poklasztorny Augustianów, w tym bibliotekę o XVIII – wiecznym wystroju, w której księgozbiorze znajdują się liczne woluminy sprzed kilkuset lat. Czas wolny na żagańskim rynku. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Zielonej Góry, jednego z dwóch największych miast województwa i stolica regionu winiarstwa. Weźmiemy tam udział w święcie winobrania – odbywającej się co roku wyjątkowej imprezie związanej ze zbiorami winorośli. W centrum miasta ponad pół tysiąca wystawców prezentuje swoje wyroby na Jarmarku Winobraniowym. Obchodom towarzyszą liczne atrakcje i występy sceniczne. W ramach święta udamy się specjalnym WinoBusem na zwiedzanie jednej z winnic położonych na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu. Oprócz tego, przyjrzymy się najciekawszym obiektom na zachowanym od zniszczeń wojennych Starym Mieście, gdzie pośród pięknie odrestaurowanych kamieniczek zobaczymy barokowy ratusz czy konkatedrę św. Jadwigi. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosieczyn i Chlastawa, gdzie odwiedzimy dwa, spośród kościołów znajdujących się na Szlaku Drewnianych Kościołów Regionu Kozła. Są to bezcenne zabytki zachowane do dnia dzisiejszego w bardzo dobrym stanie. Kościół w Chlastawie uważany jest za najstarszy drewniany kościół w Europie. Jego najstarsze elementy datuje się na 1345 r. Następnie przejazd do Gościkowa, gdzie zwiedzimy opactwo cystersów, założone tu w XIII w. W skład pocysterskiego zespołu klasztornego wchodzą barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, budynki poklasztorne oraz teren dawnych ogrodów z XVII – wiecznym murem. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Świebodzinie, przed największym w Europie, liczącym 36 m. wysokości pomnikiem Chrystusa Króla. W dalszej części dnia zwiedzimy z przewodnikiem bunkry będące częścią Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Ten budowany od lat 30 – tych XX w. niezwykły kompleks umocnień stanowi jedno z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Obecnie, jest to też rezerwat nietoperzy, będący zimowiskiem dla ok. 30 tys. osobników. Oprócz podziemi zwiedzimy tu również muzeum poświęcone historii MRU. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany przyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty i zakończenie wycieczki.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 3 noclegi, 3 śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie,

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępów, zestawów TG, lokalnych przewodników (ok. 100 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 09:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 19:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Zapisz się do newslettera