ZIEMIA SANDOMIERSKA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Nałęczowa – najsłynniejszego uzdrowiska Lubelszczyzny, które przyciąga kuracjuszy specyficznym mikroklimatem zmniejszającym dolegliwości serca. W uroków liczącego ponad 200 lat uzdrowiska, korzystali w przeszłości wielcy pisarze m.in. Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Henryk Sienkiewicz czy Zofia Nałkowska. Przespacerujemy się tu Parkiem Zdrojowym, zobaczymy przykłady zabytkowej architektury uzdrowiskowej, będziemy też mieli możliwość skosztować leczniczej wody z tutejszych źródeł.  Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Zamościa, nazywanego Miastem Arkad. Miasto szczególnie związane jest z Hetmanem Wielkim Koronnym Rzeczpospolitej Obojga Narodów Janem Zamoyskim. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy m in: Rynek Wielki, Rynek Solny, Akademię i Pałac Zamojskich, park na terenach pofortecznych, synagogę żydowską, bastiony i mury obronne. Podczas wycieczki czeka nas także wizyta w Szczebrzeszynie leżącym niegdyś na tzw. „Szlaku Bursztynowym”. Zobaczymy tu m in: pomnik słynnego chrząszcza popularnego dzięki wierszowi Jana Brzechwy, oraz wybrane atrakcje miasta tj. krzywy kościół, stary młyn, synagogę, czy park nad Wieprzem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Sandomierza, miasta znanego z popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy słynną Bramę Opatowską, Ucho Igielne, które używane było niegdyś do komunikacji między mnichami z dwóch klasztorów dominikańskich, katedrę sandomierską, czy kościół św. Józefa, w którym znajdują się wystawione publicznie zmumifikowane zwłoki cnotliwej córki wojewody sandomierskiego Teresy Izabeli Morsztynównej. Nad otwartym grobem zmarłej spoczywającej tam od XVII wieku usłyszymy legendę jej życia. Zobaczymy tego dnia również w Sandomierzu zamek, starówkę, katedrę, dom z XV wieku należący niegdyś do kronikarza Jana Długosza, oraz Collegium Gostomianum jako obecnie jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce. Po przerwie przejazd do Baranowa Sandomierskiego z krótką przerwą w Koprzywnicy, gdzie zobaczymy XII wieczny Zespół Opactwa Cystersów. Na koniec naszej wycieczki wizyta w przepięknym zamku, który przez wieki należał do największych magnatów Rzeczypospolitej. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Tego dnia zwiedzimy z przewodnikiem Ossolin, gdzie znajduje się podziemna kaplica betlejemska, czy ruiny zamku Ossolińskich z których pozostała obecnie tylko arkada mostu. Następnie przejedziemy do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, będącym pełną magii i tajemniczości ogromną ruiną wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej. Na koniec dnia zwiedzanie wybranych miejsc Opatowa, które według kronik Jana Długosza mieli niegdyś zamieszkiwać templariusze. Program przewiduje wejście do Kolegiaty, oraz spacer Podziemną Trasą Turystyczną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Lublina. W programie zwiedzania z przewodnikiem m in: Wieża Trynitarska, katedra z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, oraz akustyczną zakrystią, zabytkowe kamienice znanych rodzin Lubomelskich, Klonowica, Konopniców, czy Wieniawskich. Ponadto zamek, ratusz, plac na Farze, oraz obóz koncentracyjny na Majdanku. W Lublinie odwiedzimy dodatkowo doskonale zorganizowane Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie poznamy historię kontrastujących ze sobą ubogich, oraz bogatych rodzin. Obejrzymy przy tym eksponaty związane z codziennym życiem wsi lubelskiej. W wolnym czasie możliwość spróbowania lokalnego piwa, lub zjedzenia wybranej wiejskiej potrawy w budynku zaadoptowanym na piwiarnie z dawnej szkoły utworzonej w 1866 roku. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Kazimierza Dolnego – dawnego miasta królewskiego, które m.in. z uwagi na piękne plenery wyjątkowo upodobali sobie artyści. Zobaczymy tu piękny rynek z XVII – wiecznymi kamienicami Przybyłów i kościołem farnym, dawną synagogę czy sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej ze słynącym z cudów obrazem Zwiastowania. Zwiedzimy ruiny XIV – wiecznego Zamku Królewskiego wraz z basztą, z której roztacza się piękny widok na miasto i dolinę Wisły. Następnie przeprawimy się promem do ruin zamku w Janowcu położonych naprzeciwko Kazimierza. Częściowo odrestaurowany obiekt, wyróżniający się malowaniem w pasy, był niegdyś własnością magnacką. W zamkowych salach, będziemy mogli obejrzeć wystawę dotyczącą jego przeszłości. W dalszej części dnia udamy się do Puław, gdzie zwiedzimy wnętrza pałacu Czartoryskich – jednej z najwspanialszych rezydencji magnackich w Polsce. W XVIII w. był to jeden z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturalnych Rzeczpospolitej. Dziś w pięknych wnętrzach pałacowych znajdują się eksponaty Muzeum Czartoryskich, a wśród nich dzieła sztuki, militaria czy przedmioty codziennego użytku. Zwiedzimy też przylegający do pałacu park krajobrazowy z Domem Gotyckim, Świątynią Sybilli i Domkiem Aleksandryjskim. Powrót do miejsca zbiórki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin