Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » ZIEMIA SANDOMIERSKA
PETERSBURG I BAŁTYCKIE STOLICE
PETERSBURG I BAŁTYCKIE STOLICE
(17.08-26.08.2021 - 10 DNI ZA 2499 ZŁ)
SKANDYNAWIA - UROKI PÓŁNOCY
SKANDYNAWIA - UROKI PÓŁNOCY
(31.08-03.09.2021 - 4 DNI ZA 1499 ZŁ)
CHORWACJA - ADRIATYCKA PRZYGODA
CHORWACJA - ADRIATYCKA PRZYGODA
(02.07.2020-11.07.2020 - 10 DNI ZA 1299 ZŁ)
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
(08.05-11.05.2021 - 4 DNI ZA 999 ZŁ)

ZIEMIA SANDOMIERSKA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu w dole oferty Przejazd do miejsca noclegowego. Po drodze wizyta w jedynym polskim zoo położonym na wzgórzu. Naturalne środowisko sprzyja tutaj hodowli dzikich zwierząt, w tym także najrzadszych gatunków niespotykanych na co dzień w innych ogrodach zoologicznych. Znajduje się w tym miejscu 580 gatunków różnych zwierząt. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Zamościa, nazywanego Miastem Arkad. Miasto szczególnie związane jest z Hetmanem Wielkim Koronnym Rzeczpospolitej Obojga Narodów Janem Zamoyskim. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy m in: Rynek Wielki, Rynek Solny, Akademię i Pałac Zamojskich, park na terenach pofortecznych, synagogę żydowską, bastiony i mury obronne. Podczas wycieczki czeka nas także wizyta w Szczebrzeszynie leżącym niegdyś na tzw. „Szlaku Bursztynowym”. Zobaczymy tu m in: pomnik słynnego chrząszcza popularnego dzięki wierszowi Jana Brzechwy, oraz wybrane atrakcje miasta tj. krzywy kościół, stary młyn, synagogę, czy park nad Wieprzem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Sandomierza, miasta znanego z popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy słynną Bramę Opatowską, Ucho Igielne, które używane było niegdyś do komunikacji między mnichami z dwóch klasztorów dominikańskich, katedrę sandomierską, czy kościół św. Józefa, w którym znajdują się wystawione publicznie zmumifikowane zwłoki cnotliwej córki wojewody sandomierskiego Teresy Izabeli Morsztynównej. Nad otwartym grobem zmarłej spoczywającej tam od XVII wieku usłyszymy legendę jej życia. Zobaczymy tego dnia również w Sandomierzu zamek, starówkę, katedrę, dom z XV wieku należący niegdyś do kronikarza Jana Długosza, oraz Collegium Gostomianum jako obecnie jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych szkół średnich w Polsce. Po przerwie przejazd do Baranowa Sandomierskiego z krótką przerwą w Koprzywnicy, gdzie zobaczymy XII wieczny Zespół Opactwa Cystersów. Na koniec naszej wycieczki wizyta w przepięknym zamku, który przez wieki należał do największych magnatów Rzeczypospolitej. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Tego dnia zwiedzimy z przewodnikiem Ossolin, gdzie znajduje się podziemna kaplica betlejemska, czy ruiny zamku Ossolińskich z których pozostała obecnie tylko arkada mostu. Następnie przejedziemy do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, będącym pełną magii i tajemniczości ogromną ruiną wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej. Na koniec dnia zwiedzanie wybranych miejsc Opatowa, które według kronik Jana Długosza mieli niegdyś zamieszkiwać templariusze. Program przewiduje wejście do Kolegiaty, oraz spacer Podziemną Trasą Turystyczną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Lublina. W programie zwiedzania z przewodnikiem m in: Wieża Trynitarska, katedra z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, oraz akustyczną zakrystią, zabytkowe kamienice znanych rodzin Lubomelskich, Klonowica, Konopniców, czy Wieniawskich. Ponadto zamek, ratusz, plac na Farze, oraz obóz koncentracyjny na Majdanku. W Lublinie odwiedzimy dodatkowo doskonale zorganizowane Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie poznamy historię kontrastujących ze sobą ubogich, oraz bogatych rodzin. Obejrzymy przy tym eksponaty związane z codziennym życiem wsi lubelskiej. W wolnym czasie możliwość spróbowania lokalnego piwa, lub zjedzenia wybranej wiejskiej potrawy w budynku zaadoptowanym na piwiarnie z dawnej szkoły utworzonej w 1866 roku. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie najważniejszych atrakcji w Kazimierzu Dolnym i Puławach.  Zakończenie wycieczki wg rozkładu w dole oferty

 

CENA ZAWIERA: Transport, 5 noclegów w hotelu ***, opieka pilota, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:, zestawów TG, opieka lokalnego przewodnika (ok. 100 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 06:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:50

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.