SŁONECZNA ALBANIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ:  Przejazd na lotnisko w Berlinie. Lot do Tirany. Zwiedzanie miasta podczas, którego zobaczymy Muzeum Historyczne, Meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Mauzoleum Envera Hodży, czy największy bunkier w kraju. Czas wolny na placu Skandenberga. Po przerwie wjazd kolejką gondolową na górę Dajti,  z której rozpościera się fenomenalny widok na miasto. Przejazd do Durres. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Durres. Znajduje się tu największy port w Albanii, a także jeden z największych na całych Bałkanach. Jest to również jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, z długim piaszczystym wybrzeżem. W trakcie wycieczki poznamy jego historię, zobaczymy historyczny amfiteatr,  czy starą część miasta. Przejazd do miejscowości Lezhe, gdzie odwiedzimy ruiny zamku, oraz grobowiec wielkiego bohatera narodu albańskiego – Skanderberga. Przejazd  do Szkodry, drugiego pod względem wielkości miasta, w którym stykają się różnorodne kultury religijne. Krótki spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy największe atrakcje miasta. Przejazd na niesamowitą panoramę z twierdzy Rozafa, gdzie roztacza się widok na deltę rzeki Buny, uchodzącej do jeziora Szkoderskiego.  W drodze powrotnej przejazd do Kruje na krótkę sesję zdjęciową. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Gjirokastry, miasta wpisanego na światową listę Unesco. Zobaczymy tu twierdzę, najważniejsze zabytki miasta, wraz z domami pokrytymi srebnym łupkiem. Miasto jest miejscem urodzenia wielkiego dyktatora Albanii Envera Hodży. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Vlora. Zobaczymy tu m in. naturalny taras Kuzum Baba wykuty przez morze, światynie Bekatashi, meczet Muradie, monastyr Zvernec, czy pomnik Niepodległości. Miasto jest szczególnie ważne dla Albanii z uwagi na ogłoszoną tu w 1912 roku suwerenność. Czas wolny w części turystyczno-plażowej. Przejazd do miejscowości Ardenica. Zwiedzanie monastyru. Wizyta w parku archeologicznym Apolinia. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Berat miasta tysiąca okien. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru nad rzeką Osumi. W programie również Muzeum Ikon Onufrego największego albańskiego twórcy związanego z tą dziedziną. Ponadto Muzeum Etnograficzne, ruiny twierdzy, kamienny most, staromiejskie zabytki, Kościół Najświętszej Marii Panny z zabytkowym ikonostasem, czy wizyta w urokliwej dzielnicy Mangalem cechującą się orientalną zabudową. Przejazd do najsłynniejszej winnicy w kraju. Program degustacyjny. Na koniec dnia spacer po Parku Narodowym  Djivaka-Karavasta, który słynie przede wszystkim z największej w Albanii laguny oraz występowania licznych gatunków ptaków, w tym pelikana kędzierzawego czy kormorana, którego przy sprzyjających warunkach można zobaczyć z bardzo bliskiej odległości. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5-7 DZIEŃ: Śniadania i obiadokolacje. Dni wolne na plażowanie, lub korzystanie z lokalnych atrakcji tj. rejs wzdłuż wybrzeża.

8 DZIEŃ: Lunch pakiet. Przejazd na lotnisko w Tiranie. Wylot do Berlina. Powrót.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin