LAZUROWA LIGURIA
LAZUROWA LIGURIA
(18.05-27.05.2022 - 10 DNI ZA 1999 ZŁ)
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
(04.06-13.06.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ)
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
(TERMIN: 18.12.2021 | CENA: 149 ZŁ)
MAJESTATYCZNY HANOWER
MAJESTATYCZNY HANOWER
(TERMIN: 11.12.2021 | CENA: 159 ZŁ)
CHORWACJA DELUXE
CHORWACJA DELUXE
(08.07-17.07.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ.)
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
(27.05-06.06.2022 - 11 DNI ZA 1999 ZŁ)
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
(05.10-12.10.2022 - 8 DNI ZA 2499 zł)
MALTA GRZECHU WARTA
MALTA GRZECHU WARTA
(24.04-01.05.2022- 8 DNI ZA 2499 ZŁ)

SŁONECZNA ALBANIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

 1 DZIEŃ: Zbiórka wg rozkładu w dole oferty. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Lot do Tirany. Zwiedzanie miasta podczas, którego zobaczymy Muzeum Historyczne, Meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Mauzoleum Envera Hodży, czy największy bunkier w kraju. Czas wolny na placu Skandenberga. Po przerwie wjazd kolejką gondolową na górę Dajti,  z której rozpościera się fenomenalny widok na miasto. Przejazd do Durres. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Durres. Znajduje się tu największy port w Albanii, a także jeden z największych na całych Bałkanach. Jest to również jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, z długim piaszczystym wybrzeżem. W trakcie wycieczki poznamy jego historię, zobaczymy historyczny amfiteatr,  czy starą część miasta. Przejazd do miejscowości Lezhe, gdzie odwiedzimy ruiny zamku, oraz grobowiec wielkiego bohatera narodu albańskiego – Skanderberga. Przejazd  do Szkodry, drugiego pod względem wielkości miasta, w którym stykają się różnorodne kultury religijne. Krótki spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy największe atrakcje miasta. Przejazd na niesamowitą panoramę z twierdzy Rozafa, gdzie roztacza się widok na deltę rzeki Buny, uchodzącej do jeziora Szkoderskiego.  W drodze powrotnej przejazd do Kruje na krótkę sesję zdjęciową. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Gjirokastry, miasta wpisanego na światową listę Unesco. Zobaczymy tu twierdzę, najważniejsze zabytki miasta, wraz z domami pokrytymi srebnym łupkiem. Miasto jest miejscem urodzenia wielkiego dyktatora Albanii Envera Hodży. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Vlora. Zobaczymy tu m in. naturalny taras Kuzum Baba wykuty przez morze, światynie Bekatashi, meczet Muradie, monastyr Zvernec, czy pomnik Niepodległości. Miasto jest szczególnie ważne dla Albanii z uwagi na ogłoszoną tu w 1912 roku suwerenność. Czas wolny w części turystyczno-plażowej. Przejazd do miejscowości Ardenica. Zwiedzanie monastyru. Wizyta w parku archeologicznym Apolinia. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Berat miasta tysiąca okien. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru nad rzeką Osumi. W programie również Muzeum Ikon Onufrego największego albańskiego twórcy związanego z tą dziedziną. Ponadto Muzeum Etnograficzne, ruiny twierdzy, kamienny most, staromiejskie zabytki, Kościół Najświętszej Marii Panny z zabytkowym ikonostasem, czy wizyta w urokliwej dzielnicy Mangalem cechującą się orientalną zabudową. Przejazd do najsłynniejszej winnicy w kraju. Program degustacyjny. Na koniec dnia spacer po Parku Narodowym  Djivaka-Karavasta, który słynie przede wszystkim z największej w Albanii laguny oraz występowania licznych gatunków ptaków, w tym pelikana kędzierzawego czy kormorana, którego przy sprzyjających warunkach można zobaczyć z bardzo bliskiej odległości. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5-7 DZIEŃ: Śniadania i obiadokolacje. Dni wolne na plażowanie, lub korzystanie z lokalnych atrakcji tj. rejs wzdłuż wybrzeża.

8 DZIEŃ: Lunch pakiet. Przejazd na lotnisko w Tiranie. Wylot do Berlina. Powrót do Szczecina zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Opieka pilota/przewodnika, 7 noclegów z wyżywieniem HB, ubezpieczenie KL i NNW, loty,  transporty.

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa na bilety wstępu i przewodników, oraz zestaw TG (70 euro)

 

Szczecin: Wyjazd 03:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 12:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

 

Zapisz się do newslettera