LAZUROWA LIGURIA
LAZUROWA LIGURIA
(18.05-27.05.2022 - 10 DNI ZA 1999 ZŁ)
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
CHORWACJA - ALL INCLUSIVE
(04.06-13.06.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ)
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
WROCŁAW Z LUBIĄŻEM
(TERMIN: 18.12.2021 | CENA: 149 ZŁ)
MAJESTATYCZNY HANOWER
MAJESTATYCZNY HANOWER
(TERMIN: 11.12.2021 | CENA: 159 ZŁ)
CHORWACJA DELUXE
CHORWACJA DELUXE
(08.07-17.07.2022 - 10 DNI ZA 2199 ZŁ.)
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
MONTENEGRO - CZARUJĄCA CZARNOGÓRA
(27.05-06.06.2022 - 11 DNI ZA 1999 ZŁ)
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
GRUZJA - TAJEMNICE KAUKAZU
(05.10-12.10.2022 - 8 DNI ZA 2499 zł)
MALTA GRZECHU WARTA
MALTA GRZECHU WARTA
(24.04-01.05.2022- 8 DNI ZA 2499 ZŁ)

BESKID ŚLĄSKI – HARMONIA PŁYNĄCA Z GÓR

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach porannych wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Pszczyny. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m in. zabytkowe kamienice Pod Murzynkiem, Okiem Opatrzności, czy Frykówkę. Będziemy mieli również okazję do zrobienia zdjęć z księżniczką Daisy przesiadującą na tutejszej ławce. Po krótkiej przerwie na rynku Bramą Wybrańców udamy się do zamku w Pszczynie, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzimy jego wnętrza. Poznamy tu także ciekawostki dotyczące wizyt królów i cesarzy pruskich. Ponadto w Pszczynie zobaczymy też Stajnie Książęce, czy Bramę Chińską. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Szczyrku, gdzie zwiedzimy m in. kompleks trzech skoczni narciarskich Skalite, oraz przejdziemy się deptakiem nad Żylicą. W czasie wolnym dla chętnych organizowane będzie przejście do Sanktuarium Matki Boskiej, mieszczącego się przy zapierającej dech w piersiach panoramie górskiej. Poznamy tam legendę objawień Julianny Pezdy, oraz przyjrzymy się drzewu bukowemu ,na którym ukazać miała się jej Najświętsza Panienka. Po przerwie przejazd pod skocznie im. Adama Małysza. Sesja zdjęciowa i przejazd do Wisły. Zwiedzanie miasta. W programie pomnik największej rzeki w kraju, największy polski skoczek stworzony z białej czekolady, kąpieliska na kaskadach rzecznych, kościół ewangelicki, karczma z XVIII wieku, czy dworek myśliwski z czasów Habsburgów. Po skończonym zwiedzaniu czas wolny i atrakcje związane z corocznym Festiwalem Kultury Beskidzkiej. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka tzw. Małą Pętlą Beskidzką. Na trasie naszego zwiedzania zobaczymy na początku okazały wodospad na Wisełce, by w dalszej kolejności udać się nad Jezioro Czerniańskie. Ten sztuczny zbiornik otoczony jest kilkusetmetrową zaporą będącą jedną z największych tego typu w Polsce. Jezioro położone jest w środku świerkowego lasu. Podczas naszego spaceru wokół jeziora udamy się malowniczą trasą nad potok Biała Wisełka, gdzie czeka nas relaks przy orzeźwiających kaskadach, oraz sesja zdjęciowa dla chętnych. W dalszej części programu przejazd pod zamek prezydencki wzniesiony niegdyś dla Ignacego Mościckiego, a następnie przejazd do Trójwsi Beskidzkiej. Zobaczymy tam m in. dom legendarnego himalaisty Jerzego Kukuczki, czy poznamy historię regionalnego koronkarstwa, którego wytwory popularne są w całej Europie i dotarły nawet do Białego Domu w Ameryce. Tego dnia będziemy mieli okazję przyjrzeć się największej koronce na świecie wpisanej do Księgi Rekordów Guinessa. Atrakcją programu będzie również wizyta na granicy trzech Państw, oraz w tradycyjnej chałupie Jana Kawuloka, podczas której poznamy folklor i życie tutejszej ludności na przełomie wieków. Będziemy mieli również okazję posłuchać regionalnej muzyki na lokalnych instrumentach, czy poznać techniki ubijania masła. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Radziechowy, gdzie wejdziemy łagodną i krótką trasą na szczyt góry Matyska. Po drodze będziemy mieli okazje podziwiać niesamowite rzeźby stanowiące stacje drogi krzyżowej. Droga krzyżowa poświęcona została w 2009 roku, choć do tej pory nie słabną opinie, że co najmniej połowa z rzeźb je tworzących zawiera symbolikę masońską, co wywołuje ciągłe kontrowersje. Na szczycie góry czeka Nas piękna panorama i przerwa na zdjęcia. Przejazd do Żywca. Zobaczymy tu m in. różowy ratusz, Stary Zamek z rozległym parkiem, pełnym osobliwości przyrodniczych, czy XIX wieczny Pałac Habsburgów. Poznamy tu również poprzez wizytę w Muzeum Browaru techniki ważenia, fermentacji i produkcji słynnego piwa Żywiec. Na koniec zwiedzania czekać będzie Nas degustacja. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd pod najpopularniejszą górę Beskidu. Wjazd kolejką linową na Czantorię. Czas wolny na zdjęcia, posiłek, lub wejście na popularną wieżę widokową na granicy polsko-czeskiej. Przejazd do miejscowości Ustroń. Krótka wizyta w Pijalni Wód, do której wchodząc będziemy mieli okazję powdychać powietrze nasycone cennymi minerałami. Możliwość zaczerpnięcie wody. Po krótki spacerze po mieście czas wolny. Przejazd do Cieszyna. Spacer podczas, którego zobaczymy m in. Wzgórze Zamkowe z pozostałościami pałacu myśliwskiego, Wieżę Piastowską, czy Rotundę widoczną na symbolu banknotu 20 zł. Przy Studni Trzech Braci poznamy legendę powstania miasta. Ponadto w mieście czeka nas spacer po okolicznym rynku, a także dzielnicą nazywaną Cieszyńską Wenecją. Atrakcją programu będzie również spotkanie z cenionym w całej Europie rusznikarzem, który opowie Nam o swojej pasji, pokazując wykonane przez siebie eksponaty. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bielsko-Białej. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m in. ratusz, budynek Poczty Głównej, kamienice Pod Żabami, katedrę, Stary Rynek, oraz pomniki Bolka i Lolka, czy Reksia. Po krótkiej przerwie wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych, gdzie poznamy historię legendarnych polskich bajek, oraz kulisy ich tworzenia. Powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka przewodnika, 5 noclegów HB, ubezpieczenie,

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalnych przewodników, touguidy, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, parkingi (150 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 05:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 23:50

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Zapisz się do newslettera