BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

 

CYPR – MITYCZNA KRAINA NA WYCIĄGNIECIE DŁONI

TERMIN: 27.09-05.10.2022 | CENA: 2360 ZŁ – LISTA REZERWOWA

1 DZIEŃ: Zbiórka zgodnie z rozkładem jazdy w dole oferty. Przejazd na lotnisko do Wrocławia. Odprawa lotnicza. Przelot do Larnaki. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Nikozji, będącej jedyną na świecie stolicą podzieloną na dwa kraje. Nasze zwiedzanie zaczniemy od części należącej do Republiki Cypryjskiej. Zobaczymy tu m in. weneckie mury obronne z bastionami w kształcie grotu od strzały, stary akwedukt, Pałac Arcybiskupów, kościół przekształcony w meczet, zabytkowe stare miasto i deptak prowadzący do tureckiej części Republiki Cypru Północnego. W czasie wolnym chętni będą mogli przejść przez granicę i przyjrzeć się orientalnej strefie miasta z placem Ataturka, monumentalnym meczetem Selima II, starym karawanserajem, czy wielkim krytym bazarem. Przejazd do Lefkary, która jest stolicą cypryjskiego koronkarstwa. Produktami pochodzącymi z tej miejscowości zachwycać miał się sam Leonardo Da Vinci. Pokaz lokalnego rzemiosła i czas wolny. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Czas wolny i możliwość korzystania z okolicznych atrakcji. Lunch. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do urokliwej miejscowości Lania. Dowiemy się tutaj m in. dlaczego Lanie nazywamy kocią wioską, co łączy ją z córką Dionizosa, co robią tu liczne fotografię na ścianach budynków, oraz jak smakuje Commandaria i tutejsze słodycze gronowe. Przejazd do klasztoru w Kykkos malowniczą trasą przez góry Troodos w pobliżu szczytu góry Olimp. Wizyta w najbogatszym i najbardziej imponującym sanktuarium na wyspie. Znajdują się tu bogate freski, liczne malowidła ścienne, jedna z najważniejszych ikon Matki Boskiej na świecie, oraz kaplica do której wykonania zużyto niegdyś 300 kg złota. Przejazd do miejscowości Omodos. Zobaczymy tu targ z najbardziej tradycyjnymi wytworami i specjałami na Cyprze, tj. wołowa kiełbasa z przyprawami, winogronowe galaretki, maślane ciasteczka czy pieczywo z dodatkiem mąki i imbiru. Czas wolny. Dla chętnych możliwość odwiedzenia klasztoru z czaszką apostoła św. Filipa i relikwią św. krzyża. Wizyta w muzeum wina z tradycyjnym sklepem, gdzie zakupić można będzie charakterystyczne dla regionu trunki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do starożytnego miasta Kurion. Zobaczymy tu m in. antyczny amfiteatr znajdujący się bezpośrednio przy morzu, rezydencję Eustaliosa, domy gladiatorów i Achillesa ze świetnie zachowanymi mozaikami, oraz świątynie nimf z pozostałościami dawnych term i łaźni. Wyjazd w dalszą drogę. Postój przy słynnej formacji skalnej i plaży z której wg legendy wyłonić się miała Afrodyta. Sesja zdjęciowa przy zachodzie słońca. Przejazd do Pafos. Zwiedzanie Parku Archeologicznego, gdzie zobaczymy m in. wille Tezeusza, Orfeusza czy Dionizosa. Ponadto Fortyfikacje Czterdziestu Kolumn, latarnia morska, świątynia boga sztuki lekarskiej, wczesnochrześcijańskie katakumby, czy zamek wzniesiony w czasach panowania Cesarstwa Bizantyńskiego. W dalszej części dnia Grobowce Królewskie, gdzie znajdują się liczne krypty, tajemnicze przejścia i miejsca pochówku elit społecznych sięgające w swojej historii nawet III w. p.n.e. Czas wolny w mieście. W drodze powrotnej przejedziemy przez miejscowość Limassol przyglądając się się najważniejszym zabytkom w mieście.  Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, lub fakultatywnie rejs podczas, którego czeka Nas mnóstwo przystanków w ciekawych miejscach przeznaczonych na kąpiele. W programie m in. Blue Lagoon, Figowa Zatoka, Grecki Przylądek, oraz lunch z tradycyjnymi specjałami cypryjskimi. (45 euro). Obiadokolacja. Nocleg. 

7 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie lub wycieczka fakultatywna do części tureckiej. W programie Choirokokitia, portowa miejscowość Famagusta, miasto widmo Varasia i ruiny starożytnej Salaminy (35 euro).

8/9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Wrocławia. Powrót do domu zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, loty, lokalny transport na Cyprze, 7 noclegów w standardzie 2* z bufetowymi śniadaniami i obiadokolacjami (jeden posiłek z obiadokolacji zamieniony na obiad), opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, bagaż podręczny 40 x 30x 20 i rejestrowany 55 x 40 x 23 (10 kg).

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zestawy TG, parkingi (85 euro).

 

Stargard: 11:45 (Stacja Paliw Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót 05:15

Słoneczne: Wyjazd 12:15 | Powrót 01:15 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) | Powrót 04:45

Szczecin: 12:30 (Trasa Zamkowa, przedłużenie placu Żołnierza, zatoczka przy Zamku KP) | Powrót 04:30

 

Polub naszą stronę na facebooku:

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
CYPR1 27.09-04.10.2022 LISTA REZERWOWA

 

*Wyjazd jest sprzedany i nie mamy wolnych miejsc. Lista rezerwowa to stan oczekujący. Jeżeli ktoś zwalnia miejsce chcąc zrezygnować z wyjazdu informujemy o tym osoby zapisane ze statusu „lista rezerwowa”.

Zapisz się do newslettera