CYPR – MITYCZNA KRAINA NA WYCIĄGNIECIE RĘKI

TERMIN: 19.05-27.05.2024 | CENA: 3429 ZŁ-ZREALIZOWANO

1 DZIEŃ: Zbiórka zgodnie z rozkładem jazdy w dole oferty. Przejazd na lotnisko do Gdańska. Odprawa lotnicza. Przelot do Larnaki. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.  Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny.  Lunch. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, lub fakultatywnie rejs z transportem marszrutkami do Ayia Nappa. Na rejsie czeka Nas mnóstwo przystanków w ciekawych miejscach przeznaczonych na kąpiele. W programie m in. Blue Lagoon, Figowa Zatoka, Grecki Przylądek, oraz lunch z tradycyjnymi specjałami cypryjskimi (60 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Nikozji, będącej jedyną na świecie stolicą podzieloną na dwa kraje. Nasze zwiedzanie zaczniemy od części należącej do Republiki Cypryjskiej. Zobaczymy tu m in. weneckie mury obronne z bastionami w kształcie grotu od strzały, stary akwedukt, Pałac Arcybiskupów, kościół przekształcony w meczet, zabytkowe stare miasto i deptak prowadzący do tureckiej części Republiki Cypru Północnego. W czasie wolnym chętni będą mogli przejść przez granicę i przyjrzeć się orientalnej strefie miasta z placem Ataturka, monumentalnym meczetem Selima II, starym karawanserajem, czy wielkim krytym bazarem. Przejazd do Lefkary, która jest stolicą cypryjskiego koronkarstwa. Produktami pochodzącymi z tej miejscowości zachwycać miał się sam Leonardo Da Vinci. Pokaz lokalnego rzemiosła i czas wolny. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do urokliwej miejscowości Lania. Dowiemy się tutaj m in. dlaczego Lanie nazywamy kocią wioską, co łączy ją z córką Dionizosa, co robią tu liczne fotografię na ścianach budynków, oraz jak smakuje Commandaria i tutejsze słodycze gronowe. Przejazd do klasztoru w Kykkos malowniczą trasą przez góry Troodos w pobliżu szczytu góry Olimp. Wizyta w najbogatszym i najbardziej imponującym sanktuarium na wyspie. Znajdują się tu bogate freski, liczne malowidła ścienne, jedna z najważniejszych ikon Matki Boskiej na świecie, oraz kaplica do której wykonania zużyto niegdyś 300 kg złota. Przejazd do miejscowości Omodos. Zobaczymy tu targ z najbardziej tradycyjnymi wytworami i specjałami na Cyprze, tj. wołowa kiełbasa z przyprawami, winogronowe galaretki, maślane ciasteczka czy pieczywo z dodatkiem mąki i imbiru. Czas wolny. Dla chętnych możliwość odwiedzenia klasztoru z czaszką apostoła św. Filipa i relikwią św. krzyża. Wizyta w muzeum wina z tradycyjnym sklepem, gdzie zakupić można będzie charakterystyczne dla regionu trunki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do starożytnego miasta Kurion. Zobaczymy tu m in. antyczny amfiteatr znajdujący się bezpośrednio przy morzu, rezydencję Eustaliosa, domy gladiatorów i Achillesa ze świetnie zachowanymi mozaikami, oraz świątynie nimf z pozostałościami dawnych term i łaźni. Wyjazd w dalszą drogę. Postój przy słynnej formacji skalnej i plaży z której wg legendy wyłonić się miała Afrodyta. Sesja zdjęciowa przy zachodzie słońca. Przejazd do Pafos. Zwiedzanie Parku Archeologicznego, gdzie zobaczymy m in. wille Tezeusza, Orfeusza czy Dionizosa. Ponadto Fortyfikacje Czterdziestu Kolumn, latarnia morska, świątynia boga sztuki lekarskiej, wczesnochrześcijańskie katakumby, czy zamek wzniesiony w czasach panowania Cesarstwa Bizantyńskiego. W dalszej części dnia Grobowce Królewskie, gdzie znajdują się liczne krypty, tajemnicze przejścia i miejsca pochówku elit społecznych sięgające w swojej historii nawet III w. p.n.e. Czas wolny w mieście. W drodze powrotnej przejedziemy przez miejscowość Limassol przyglądając się się najważniejszym zabytkom w mieście.  Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Dzień wolny na plażowanie lub wycieczka fakultatywna do części tureckiej. W programie  portowa miejscowość Famagusta, miasto widmo Varosia i ruiny starożytnej Salaminy z wliczonymi biletami wstępu oraz czasem na plażowanie. (45 euro).

8/9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wycieczka z krótką panoramą na Słone Jezioro i Meczet Sultan Tekke, a następnie czas wolny w zabytkowej części miasta z możliwością odwiedzenia cerkwi pw. Świętego Łazarza. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Gdańska. Powrót do domu zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

* Uwaga wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden hotel . Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi jest rejs, oraz wyprawa na turecką stronę.

**Pokój 1 os. kosztuje dodatkowo 1000 zł/os., ale osoby które zapisują się na wycieczkę same mogą liczyć na dokwaterowanie z osobą o tej samej płci i w miarę możliwości o podobnym wieku.

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi

 

Szczecin: 06:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie placu Żołnierza, zatoczka przy Zamku KP) | Powrót 06:45

Słoneczne: Wyjazd 06:30 |  (wyjazd  przystanek Sanktuarium, Kaufland powrót) | Powrót 06:30

Stargard: 06:45 (Stacja Paliw Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót 06:00

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, loty, lokalny transport na Cyprze, 7 noclegów w standardzie 2* z bufetowymi śniadaniami i obiadokolacjami (1 obiadokolacja zamieniona na lunch), opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, bagaż podręczny 40 cm. x30 cm. x20 cm. i rejestrowany 149 cm. x119 cm x171 cm (10 kg).

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zestawy TG, parkingi (85 euro).

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
CYPR1 19.05-27.05.2024 3429 ZŁ-ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin