CZESKIE SMAKI 

TERMIN: 23.07-28.07.2024 | CENA: 1699 ZŁ

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Czech. Pobyt u południowych sąsiadów rozpoczniemy od około dwugodzinnej wędrówki po Skalnym Mieście w pobliżu miejscowości Adsprach. Na trasie fantastyczne formacje skalne w otoczeniu dziewiczej przyrody. Przejazd do Kutnej Hory. Centrum miasta, nazywanego „srebrnym klejnotem Czech” w całości wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W tym, w przeszłości najbogatszym czeskim mieście do dziś zachowało się mnóstwo pamiątek po dawnej świetności. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. unikatowy, gotycką kościół św. Barbary, monumentalne zabudowania kolegium jezuickiego i klasztoru Urszulanek, średniowieczne kamienice miejskie czy budynek dawnej mennicy królewskiej. Przespacerujemy się malowniczą biegnącą wzdłuż murów miejskich ulicą Ruthardską, odwiedzimy też wyjątkową Kaplicę Czaszek – miejsce, w którym znajdują się szczątki kilkudziesięciu tysięcy ofiar dżumy i wojen husyckich. Z kości i czaszek zmarłych stworzono tu cały wystrój wnętrza – ołtarze, żyrandol, obrazy i napisy. Przejazd do hotelu w Pradze. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Starym Mieście wraz z czasem wolnym przy Rynku. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Hluboki nad Wełtawą. Zwiedzimy tam zbudowany na wzór Windsoru, neogotycki zamek, który wielu uważa za najpiękniejszy w całych Czechach. W doskonale zachowanych wnętrzach zobaczymy przyprawiające o zawrót głowy wyposażenie sal reprezentacyjnych, biblioteki czy osobistych pokojów księżniczki Eleonory. Następnie udamy się do Czeskiego Krumlowa szczycącego się opinią najpiękniejszego miasteczka w Czechach. Zobaczymy tu położone w zakolu Wełtawy Stare Miasto z Placem Zgody, Ratuszem oraz kościołem św. Wita. Zwiedzimy także położoną na przeciwległym brzegu dzielnicę Latran, z takimi klasztorem Minorytów. Udamy się na dziedzińce i do ogrodów zachwycającego krumlowskiego zamku – drugiego po Hradczanach, największego zamku w Czechach, a także na Most Płaszczowy – jeden z najstarszych wielokondygnacyjnych mostów na świecie. Czas wolny w malowniczym centrum miasteczka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka na Morawy, bogaty w tradycje region etnokulturowy słynący z uprawy winorośli. Na początek udamy się na Morawski Kras, gdzie zwiedzimy najsłynniejszą z tutejszych jaskiń – Punkevni. W trakcie zwiedzania rejs łodziami po wnętrzach jaskini. Zobaczymy tu także najgłębszą przepaść w Europie – liczącą 18 m. głębokości Przepaść Macochy. W dalszej części dnia przejazd do miejscowości Lednice, gdzie zobaczymy pałac oraz przylegające do niego park i ogrody należące niegdyś do książęcego rodu Liechtensteinów. Jest to jeden z największych krajobrazów Europy stworzonych przez człowieka, który w 1996 r. wpisany został na listę UNESCO. Na zakończenie dnia wizyta w jednej z morawskich winnic, będących skarbem tego regionu. Obiadokolacja połączona z degustacją win. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Żatecu, będącego piwną stolicą Czech. Okoliczny krajobraz zdominowany jest przez plantacje chmielu, który uprawiany jest tu od ponad 800 lat, a dziś używa się go do produkcji najlepszych piw z całego świata. W miasteczku zobaczymy pięknie zachowane Stare Miasto, które służyło za scenografię licznych filmów hollywodzkich czy też położoną w centrum „najmniejszą na świecie uprawę chmielu”. Udamy się także na zwiedzanie żateckiego browaru. W programie wizyty zwiedzanie muzeum browarnictwa, zwiedzanie warzelni oraz wieży ciśnień z widokiem na historyczne suszarnie chmielu, a także degustacja kilku rodzajów piwa. W drugiej części dnia przejazd do Karlovych Varów, znanego w całej Europie uzdrowiskowego miasta słynącego ze źródeł wód leczniczych oraz produkcji ziołowego likieru Becherovka. Zwiedzanie Muzeum Jana Bechera, w którym zobaczymy m.in. bogato zdobione zabytkowe beczki, czy też rurociąg transportujący niegdyś likier, a na koniec weźmiemy udział w degustacji. Dalsze zwiedzanie miasta przyciągającego od lat przedstawicieli europejskiej arystokracji i światowej sławy artystów. Na trasie m.in. wspaniałe obiekty uzdrowiskowe takie jak Łaźnie Elżbietańskie czy znane choćby z filmów „Casino Royale” i „Rycerze z Szanghaju” Cesarskie Łaźnie, wspaniałe kolumnady, czy też tryskający na wysokość 12 m. gejzer Vridlo – symbol Karlovych Varów. Czas wolny w uzdrowiskowej części miasta. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd w Szumawę – malownicze pasmo górskie położone przy granicy z Bawarią. Jest to największy i jeden z najsłabiej przekształconych przez człowieka obszarów leśnych w Europie. Jego bogactwo stanowią polodowcowe jeziora, kwieciste łąki, wodospady i punkty widokowe. Około pięciogodzinna wędrówka górska. Po zejściu z gór wizyta w tradycyjnej czeskiej gospodzie. Tam obiadokolacja składająca się regionalnych specjałów wraz z omóieniem tutejszej kuchni i możliwością smakowania lokalnych piw. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Zwiedzanie Pragi z miejscowym przewodnikiem, które rozpoczniemy od zamku królewskiego na Hradcanach wraz monumentalną Katedrą św. Wita. Dalej wspaniałe Ogrody Wallensteina oraz urokliwa Mala Strana. Słynnym Mostem Karola przejdziemy na prawy brzeg Wełtawy, na którym zobaczymy m.in. rynek staromiejski czy ratusz z niezwykłym zegarem astronomicznym Orloj. Dalej Brama Prochowa, Plac Wacława czy pałac Lucerna. Czas wolny w historycznym centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Planowane zakończenie wycieczki wg rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 5 noclegów ze śniadaniami w hotelu 4*, opieka przewodnika, ubezpieczenie. 
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na 5 x obiadokolacji – hotelowych, na mieście i w plenerze z degustacjami, biletów wstępów, lokalnych przewodników, parkingów, zestawów TG (200 euro)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie: 

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące obsługi i rezerwacji:

 

Szczecin: Wyjazd: 5:00 | Powrót ok. godz. 21:30 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką)

Szczecin: Wyjazd: 05:15 | Powrót ok. godz. 21:45 (przystanek przy Sanktuarium wyjazd, powrót Kaufland)

Stargard: Wyjazd: 05:45 | Powrót ok. godz. 22:15 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
CZS1 23.07-28.07.2024 1699 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin