HOLENDERSKA ESKAPADA

 21.04.-25.04.2024 | 1999 ZŁ | BRAK MIEJSC

1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Holandii. Wizyta na cmentarzu w Oosterbeek, gdzie pochowanych jest 73 polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas operacji powietrznodesantowej Market-Garden. Następnie przejazd do miejscowości Kinderdijk, słynącej z 19 zabytkowych wiatraków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie kompleksu, a następnie przejazd do Rotterdamu. Obiadokolacja na mieście. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Gouda. W programie trójkątny Rynek z gotyckim Ratuszem, budynek wagi miejskiej, czy kościół Jana Chrzciciela. Następnie powrót do Rotterdamu i zwiedzanie miasta. W programie m in. największy Port w Europie, most Erasmusburg, Euromaszt, Rotterdam Park, Plac Coolsingel, ratusz, poczta, giełda, panorama na rzekę Nieuve Mass, oraz niepowtarzalne domy w kształcie kostek, czy oryginalna hala handlowa Markthal. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Hagi. Zwiedzanie miasta obejmujące XIII wieczny kompleks budynków, z obecną siedzibą Holenderskiego Parlamentu, Stary Ratusz Oude Stadhuis, XIV wieczny kościół Grote Kerk, Pałac Królewski oraz Pałac Pokoju z siedzibą Trybunału Sprawiedliwości. Następnie czas wolny na spacer wzdłuż morza, lub po molo i lokalnych atrakcjach w dzielnicy nadmorskiej Scheveningen. W dalszej części dnia przejazd do Keukenhoff, gdzie przespacerujemy się po największym na świecie parku kwiatowym poświęconemu głównie tulipanom. Przyjazd do Amsterdamu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Amsterdamu tego dnia rozpoczniemy od spaceru po popularnym parku im. Vondela. Zobaczymy tutaj m in. pomnik wspomnianego artysty, a także inne ciekawe rzeźby plenerowe tj. Mama Baranka, czy pomnik Ryba Pabla Picasso. W dalszej części programu czeka nas wizyta w szlifierni diamentów Coster Diamonds. która jest jedną z najlepszych szlifierni w całej Europie. Możliwość poznania w niej tajników obróbki diamentów oraz zaobserwowania kilka egzemplarzy na żywo podczas pokazu grupowego. Po wyjściu ze szlifierni zobaczymy budynki muzeum Van Gogha i Rijksmuseum, by następnie udać się na pływający rynek kwiatowy Bloemenmarkt, gdzie na barkach zacumowanych przy kanale Singel można podziwiać tysiące gatunków kwiatów. W programie zwiedzania również plac Dam, Pałac Królewski, kościół Nieuwe Kerk, dom Anny Frank oraz rejs kanałami po Amsterdamie. Możliwość spaceru po dzielnicy Czerwonych Latarni znajdującej się w okolicy zabytkowego kościoła Oude Kerk. Czas wolny na zaprowiantowanie się. Wyjazd w drogę powrotną.

5 DZIEŃ: Powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 04:45 | Powrót ok. godz. 04:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku, naprzeciwko placu Solidarności).

Słoneczne: Wyjazd: 04:30 | Powrót ok. 04:30 (przystanek przy Kauflandzie, powrót przystanek Sanktuariu

Stargard: Wyjazd: 04:00 | Powrót ok. godz. 05:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

 

Zobacz inne nasze wycieczki w sprzedaży

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

 

CENA ZAWIERA: Autokar klasy LUX, 3 noclegi (hotele 3/4*), 3 śniadania i obiadokolacje , opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa na bilety wstępu, parkingi, lokalnych przewodników, rejs, zestawy tourguide (100 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
HOL1 21.04.2024-25.04.2024 1999 ZŁ – BRAK MIEJSC

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin