ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
10.07-16.07.2022 - 7 DNI ZA 1999 ZŁ
MARMAROSKA WYPRAWA
MARMAROSKA WYPRAWA
08.08-14.08.2022 - 7 DNI ZA 1399 ZŁ
WZDŁUŻ HAWELI
WZDŁUŻ HAWELI
21.05.2022 - 1 DZIEŃ ZA 139 ZŁ

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

TERMIN: 16.07-18.07.2021 | CENA: 470 ZŁ

(BRAK MIEJSC)

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu w dole oferty. Przejazd do Częstochowy. Zwiedzanie tego dnia rozpoczniemy od wizyty w jedynym czynnym Muzeum Zapałek w Europie, a także najstarszej tego typu fabryce w Polsce. Poza ciekawymi ekspozycjami i przyciągającą historią będziemy mieli tu okazje poznać proces tworzenia zapałek dzięki wciąż aktywnym maszynom pochodzącym z lat 30-tych XX wieku. Przejazd na Jasną Górę. W klasztorze paulinów, odwołujących się do życia Pawła Pierwszego Pustelnika zobaczymy m in. słynny obraz Czarnej Madonny wykonany w stylu hodegetrycznym. Przyjrzymy się tu również zdobytym podczas odsieczy wiedeńskiej broniom pochodzenia tureckiego, unikatowej porcelanie  Augusta III, naczyniom liturgicznym przekazanym na rzecz kościoła przez papieży, buławom hetmańskim, czy XVI wiecznym instrumentom. Wspólny spacer po mieście, obejmujący m.in. Stary Rynek, kościoły św. Jakuba Apostoła, św. Zygmunta  i Bazylikę św. Rodziny. Ponadto słynny mural Wieża Babel, czy Nowy Ratusz. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne wyjście do Czenstochovii. W historycznym budynku znajduje się tu jedyny browar częstochowski, który dodatkowo jest restauracją, hotelem oraz piwnym SPA oferującym unikalne zabiegi kosmetyczne. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd na największa pustynię w Europie, która służyła m in. jako plan zdjęciowy do filmu„Faraon”. W tym miejscu zwanym polską Saharą wg relacji wybitnego geografa Wacława Nałkowskiego liczni ludzie doświadczali fatamorgan i miraży. Sesja zdjęciowa na punkcie widokowym „Róża Wiatrów”. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Spacer wzdłuż rzeki, podczas którego zobaczymy liczne jaskinie, pełne nietypowych kształtów wapienne formacje skalne, czy położony na wzgórzu Zamek Ojców. Na trasie do Ogrodzieńca przyjrzymy się Kapliczce na Wodzie, słynnej Maczudze Herkulesa, oraz Pieskowej Skale. W dalszej części programu zwiedzanie z przewodnikiem najpopularniejszego i największego zamku na szlaku Orlich Gniazd. Obiekt historyczny położony jest na najwyższym wzniesieniu jury Krakowsko-Częstochowskiej, a wybudowany został przez Kazimierza Wielkiego.  Przejazd do okolicznego grodu Birów, w którym znaleziono ślady osadnictwa już sprzed 30 tys. lat. Zwiedzanie skansenu pełnego znalezisk archeologicznych. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Olsztyna k. Częstochowy. Miasto otoczone jest takimi formacjami skalnymi jak. Owczy Mur, Ganek Ewy, Szafa, czy Góra Cegielnia. Poznamy tu m in. historie jaskini- magazynu, pracy kamieniołomu oraz zobaczymy malowniczo położone ruiny. W miejscowości tej przyjrzymy się również niesamowitej szopce wykonanej z 800 figurek, z czego ponad 300 jest ruchomych, Na wyjeździe z miasta dowiemy się ponadto  skąd wzięła się nazwa Jurajski Giewont. W dalszej części dnia zatrzymamy się przy Stawie Nocy Letniej, nazwanym tak przez mieszkającego w okolicy Zygmunta Krasińskiego. Sesje zdjęciową umilą Nam legendy z nim związane. Bezpośrednimi atrakcjami przy Stawach będą również: zabytkowy młyn ze szlaku architektury drewnianej, oraz 70 m. Grota Niedźwiedzia. Wyjazd w drogę powrotną. Przed przyjazdem do Szczecina krótki postój  w Antoninie, gdzie znajduje się unikatowy drewniany pałac myśliwski, jedno z najbardziej oryginalnych dzieł niemieckiego mistrza architektury Karla Friedricha Schinkla. Powrót wg rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd 04:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 22:30

Sprawdź miejsce zbiórki

Sprawdź nasze zakwaterowanie w hotelu ***

Sprawdź kto obsługuje Nas jako przewoźnik

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 2 noclegi  ze śniadaniami w hotelu ***, opieka pilota, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, przewodnik lok., system TG, parking  (ok. 70 zł), 2 obiadokolacji  (80 zł)

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
JUR1 16.07-18.07.2021 470 ZŁ – BRAK MIEJSC

Zapisz się do newslettera