LAZUROWA LIGURIA – MARZENIA Z WYBRZEŻA

TERMIN: 19.05-28.05.2022 | CENA: 1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu w dole oferty. Przejazd przez Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Włochy.
DZIEŃ DRUGI: Zakwaterowanie w hotelu 3* w miejscowości San Remo. Obiadokolacja. Nocleg
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie i zapoznanie się z okolicą. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Nicei – nieformalnej stolicy Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzanie miasta obejmujące m.in. Stare Miasto z Operą, Pałacem Sprawiedliwości czy uważaną za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na świecie Kaplicą Miłosierdzia. W programie także spacer Promenadą Anglików, Starym Portem oraz wspaniała panorama miasta ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd do Grasse, miasta słynącego z produkcji perfum, znanego także za sprawą głośnej książki „Pachnidło” i filmu pod tym samym tytułem. Zwiedzanie z przewodnikiem perfumerii, zakończone wizytą w sklepie firmowym. Następnie przejazd do Monaco – mini-państwa, w którym rezydują liczni milionerzy, jak również gwiazdy sportu, filmu czy estrady. Zobaczymy m.in. budynek oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z relikwiami św. Dewoty i grobami władców księstwa czy też kasyno Monte Carlo. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Następnie zwiedzanie Cannes – luksusowego kurortu słynącego z odbywającego się tu co roku festiwalu filmowego. Na trasie spaceru m.in. Promenada Croisette, ekskluzywny hotel Carlton, Pałac Festiwalowy i Aleja Gwiazd. Następnie przejazd do St Tropez – kurortu znanego za sprawą Brigitte Bardot i filmów z Louisem de Funes. Zobaczymy tu słynny posterunek żandarmerii, cytadelę czy Stary Port z przycumowanymi luksusowymi jachtami. Popołudniu powrót do miejsca zakwaterowania. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Wycieczka „Kaniony i Wąwozy”. Na początku zwiedzania zobaczymy Wielki Kanion Verdon. Ten cud natury, nazywany jest „Europejskim Kolorado”. Miejscami osiąga ponad 700 m. głębokości, zaś jego dnem wije się rzeka spiętrzona w liczne jeziora. W dalszej części dnia wizyta w pięknym miasteczku Moustiers Sainte – Marie, położonym u podnóża stromej skały przeciętej wąwozem. Zobaczymy tu m.in. XII – wieczny kościółek czy zbudowaną na skalnej półce kaplicę Notre Dame de Beauvoir pochodzącą z tego samego okresu. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do Marsylii (koszt 35 euro/os). Zwiedzanie prowansalskiej stolicy, uchodzącej za najbardziej różnorodne i wielokulturowe miasto we Francji. Zobaczymy Stary Port z przypominającym twierdzę opactwem św. Wiktora czy katedrą La Mayor. Przespacerujemy się też po murach Fortu św. Jana, skąd będziemy mieli najlepszą panoramę tej części miasta. Odwiedzimy najstarszą część Marsylii Le – Panier. W tej najbarwniejszej dzielnicy Marsylii odwiedzimy m.in. jej najcenniejszy zabytek, jakim jest XVII – wieczny kompleks La Vieille Charite, służący niegdyś jako przytułek. Zobaczymy też górująca nad miastem bazylikę Notre Dame de la Garde, u stóp której rozpościera się piękny widok na miasto, a także imponujący pałac Longchamp z efektownymi fontannami i kaskadami na jego tyłach. Czas wolny w okolicach portu. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, lub korzystanie z lokalnych atrakcji. Obiadokolacja.
DZIEŃ DZIEWIĄTY: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną.
DZIEŃ DZIESIĄTY: Powrót na miejsce zbiórki wg rozkładu w dole oferty.

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Polub naszą stronę na facebooku:

Zobacz inne aktualne oferty

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 7 noclegów w standardzie ***, 7 śniadań i obiadokolacji, opieka
pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzg. bilety wstępu, wjazdy do miast, zestawy TG, parkingi, opłatę klimatyczną (60 euro)

 

Zakwaterowanie przewidziane jest w pokojach dwuosobowych typu TWIN lub DBL. Osoby zapisujące się bez osoby towarzyszącej nie muszą dopłacać do SGL, jeśli akceptują możliwość dokwaterowania do osoby o podobnym wieku lub płci. Osoby definitywnie zapisujące się na pokój jednoosobowy muszą liczyć się z dopłatą (+500 zł).

 

Szczecin: Wyjazd 17:00 | Powrót ok. 05:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach
profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka).

 

*Wyjazd jest sprzedany i nie mamy wolnych miejsc. Lista rezerwowa to stan oczekujący. Jeżeli ktoś zwalnia miejsce chcąc zrezygnować z wyjazdu informujemy o tym osoby zapisane ze statusu „lista rezerwowa”.

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
LAZ1 19.05-28.05.2022 1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

Zapisz się do newslettera