LAZUROWA LIGURIA – MARZENIA Z WYBRZEŻA

TERMIN: 05.10-13.10.2024 | CENA: 2499 ZŁ-LISTA REZERWOWA

 

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd przez Polskę, Niemcy i Austrię.
DZIEŃ DRUGI: Zakwaterowanie w hotelu na liguryjskim wybrzeżu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Nicei – nieformalnej stolicy Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzanie miasta obejmujące m.in. Stare Miasto z Operą, Pałacem Sprawiedliwości czy uważaną za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na świecie Kaplicą Miłosierdzia. W programie także spacer Promenadą Anglików, Starym Portem oraz wspaniała panorama miasta ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd do Grasse, miasta słynącego z produkcji perfum, znanego także za sprawą głośnej książki „Pachnidło” i filmu pod tym samym tytułem. Zwiedzanie z przewodnikiem perfumerii, zakończone wizytą w sklepie firmowym. Następnie przejazd do Cannes – luksusowego kurortu słynącego z odbywającego się tu co roku festiwalu filmowego. Na trasie spaceru m.in. Promenada Croisette, ekskluzywny hotel Carlton, Pałac Festiwalowy i Aleja Gwiazd. Czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Wycieczka do Turynu. W stolicy regionu Piemontu graniczącego z dystryktami Liguryjskim i Lazurowego Wybrzeża zobaczymy obiekty takie jak Palazzo Carignano – dom pierwszego króla Włoch, będący symbolem miasta budynek Mole Antonelliana, Piazza Castello z Pałacem Królewskim czy nazywany „salonem Turynu” Piazza San Carlo z kościołem Karola Boremeusza i gmachem Muzeum Egipskiego. Odwiedzimy też Katedrę św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. Czas wolny w centrum. W drugiej części dnia wjedziemy na Wzgórze Kapucynów, gdzie ulokowana jest górująca nad miastem Bazylika de Superga, a z jej kopuły zobaczymy najpiękniejszy widok na Turyn. Zwiedzimy ekspozycje Muzeum Automobilizmu z kolekcją samochodów z różnych epok, w tym historycznymi modelami Produkowanego w Turynie FIATA. Zatrzymamy się też na chwilę przy Alianz Stadium – stadionie Juventusu. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do Rapallo, skąd wypłyniemy w krótki rejs do Portofino. To ukryte pośród wzgórz maleńskie miasteczko jest najbardziej ekskluzywnym liguryjskim kurortem, który upodobały sobie gwiazdy kina i estrady. Krótkie zwiedzanie portu i miasteczka, a następnie czas wolny; dla chętnych spacer ścieżkami Parku Krajobrazowego do latarni na przylądku Punta del Faro. Rejs powrotny, a a następnie przejazd do Genui, będącej stolicą regionu Liguria i największym włoskim portem. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizytówki miasta – Starego Portu wraz z Pałacem św. Jerzego. Udamy się na spacer krętymi uliczkami starej Genui. Zobaczymy Pałac Dożów, Katedrę św. Wawrzyńca, odwiedzimy też Kościół Jezuitów z dziełami Rubensa. Czas wolny przy Via XX Septembre – głównym deptaku handlowym miasta. Na zakończenie dnia zobaczymy jeszcze okazałe pałace mieszczańskie, a także wjedziemy secesyjną windą na efektowny punkt widokowy Casteletto. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do San Remo – najpopularniejszego kurortu Ligurii. Spacer obejmujący urokliwe zaułki Starego Miasta oraz elegancką nadmorską promenadę. Po drodze także teatr Aristan, gdzie odbywa się coroczny festiwal muzyczny czy też secesyjny gmach kasyna. Chwila przerwy, a następnie przejazd do Monako – minipaństwa, w którym rezydują liczni milionerzy, jak również gwiazdy sportu, filmu czy estrady. Zobaczymy m.in. budynek oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z relikwiami św. Dewoty i grobami władców księstwa czy też kasyno Monte Carlo. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną.
DZIEŃ DZIEWIĄTY: Przyjazd wg rozkładu w dole oferty.

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi: 

Sprawdź inne nasze oferty:

 

Stargard: Wyjazd 18:00 | Powrót 06:00 (ulica Szczecińska, stacja Circle K).
Słoneczne: Wyjazd 18:30 | Powrót 05:30 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie).
Szczecin: Wyjazd: 18:45 | Powrót ok. godz. 05:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności).

 

CENA ZAWIERA: Transport, 6 noclegów w bardzo przyjemnym hotelu 3* położonym przy plaży nad morzem Adriatyckim ze śniadaniami i obiadokolacjami, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa uwzględniająca bilety wstępu, lokalnych przewodników, rejs, tourguidy (125 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
LZL1 05.10-13.10.2024 2499 ZŁ-LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin