MAGIA LEWANTU I KRÓLEWSKI MADRYT

15.05-23.05.2024 | 3499 ZŁ- ZREALIZOWANO

29.05-06.06.2024 | 3699 ZŁ – BRAK MIEJSC

DZIEŃ ZERO/ PIERWSZY: Przejazd na lotnisko w Gdańsku wg rozkładu w dole oferty. Lot do Walencji. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zwiedzanie Walencji – trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. W programie m.in. masywne bramy miejskie, plaza del Ayuntamiento z budynkiem poczty i ratusza, arena walk byków, czy XV-wieczna giełdę jedwabiu. Ponadto Plaza del Virgen z katedrą i siedzibą parlamentu i zachwycający mozaikami dworzec Valencia Nord. Czas wolny w historycznym centrum miasta. W dalszej części dnia zobaczymy Miasto Sztuki i Nauki – położony w pięknej scenerii kompleks awangardowych budynków, w którego skład wchodzą muzea, sale koncertowe, Pałac Sztuk czy największe w Europie oceanarium. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Przejazd superszybkim pociągiem do Madrytu. Zwiedzanie hiszpańskiej stolicy, które rozpoczniemy od reprezentacyjnego Plaza de Espana z ikonicznymi wieżowcami Torre de Madrit i Edificio Espana oraz pomnikiem Cervantesa. Spacer, na którego trasie znajdą się obiekty takie jak Pałac Królewski, katedra La Almudena czy Królewski Teatr Operowy. Chwila przerwy przy Plaza Mayor – głównym placu madryckiej starówki. W pobliżu m.in. wpisana na listę UNESCO Hala Targowa św. Michała czy tętniący życiem deptak Calle Mayor. W drugiej części dnia plac Puerta del Sol z hiszpańskim „kilometrem zero”, rzeźbą niedźwiedzicy i zabytkowymi neonami, gmach Edificio Metropolis z pokrytą złotem kopułą, Plaza de Cibeles z fontanną Kybele i efektownym miejskim ratuszem oraz Puerta de Alcala – łuk triumfalny za którym rozpościera się piękny park Buen Retiro. Czas wolny – dla chętnych możliwość odwiedzenia muzeum Prado, eksploracji parku Buen Retiro ze Szklanym Pałacem czy stadionu Santiago Bernabeu. Powrót pociągiem do Walencji. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Alicante – miasta będącego stolicą wybrzeża Costa Blanca. Podczas zwiedzania odwiedzimy górujący nad miastem Zamek św. Barbary wraz z otaczającym go parkiem Ereta. Odwiedzimy muzeum Fogueres poświęcone Festiwalowi Ognia – najbarwniejszego spośród tutejszych świąt, na które mieszkańcy wszystkich dzielnic przygotowują kolorowe figury rozmaitych postaci. Następnie spacer po mieście obejmujący m.in. bazylikę de Santa Maria, konkatedrę, bajkową calle San Francisco czy Casa Carbonel – najpiękniejszą kamienicę w mieście. Czas wolny w pobliżu Esplanada Espana – reprezentacyjnej promenady Alicante. W drugiej części dnia przejazd do miejscowości Xativa. Przespacerujemy się tam przez malownicze miasteczko pośród plątaniny wąskich ulic. Odwiedzimy także majestatyczny zamek i fortyfikacje na szczytach skał powyżej miasteczka. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna. Przejazd do parku naturalnego La Albufera. Odbędziemy tu rejs po lagunie w otoczeniu stanowisk lęgowych ptaków i pól ryżowych, a także odwiedzimy wioskę El Palmar, z której wywodzi się Paella. W dalszej części dnia zwiedzanie Groty św. Józefa. Część trasy pokonamy tu spływając łodziami przez najdłuższą podziemną rzekę w Europie. Na zakończenie wycieczki udamy się do miejscowości Chulilla, gdzie udamy się na spacer efektowną trasą pośród wznoszących się na wysokość do 80 m. kanionów mijając m.in. lazurowe jezioro Charco Azul czy spektakularne wiszące mosty. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. Cena za wycieczkę (50 euro).

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Lot do Gdańska. Powrót wg rozkładu.

 

Sprawdź nasz hotel na wybrzeżu Costa Azahar 300 m. od plaży – oferta LEV1:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi: 

Sprawdź inne nasze oferty:

 

Stargard: Wyjazd:  21:00  | Powrót ok. 21:00  Stacja Circle K., ul. Szczecińska 

Słoneczne: Wyjazd: 20:30  | Powrót ok. 21:30 (przystanek przy Sanktuarium, powrót przystanek Kaufland 

Szczecin: Wyjazd: 20:15  | Powrót ok. 21:45  Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku, naprzeciwko placu Solidarności. 

 

*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 20 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg.)

 

*Uwaga!! Zakwaterowanie na imprezie LEV00 w obiekcie Hotel Tres Anclas ***

 

 

CENA ZAWIERA: Loty , transfery na lotnisko i z powrotem, bagaż podręczny i rejestrowany komfortowy autokar w Hiszpanii, 7 noclegów (hotel ***), 7 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu i lokalnych przewodników (125 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
LEV00 16.05-23.05.2024 3499 ZŁ – ZREALIZOWANO
LEV1 29.05-06.06.2024 3699 ZŁ – BRAK MIEJSC

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin