MALTA GRZECHU WARTA 

TERMIN: 18.09-25.09.2022 | CENA: 2699 ZŁ – BRAK MIEJSC

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer z lotniska do hotelu ****  w Quawrze, położonego nad samą nadmorską promenadą (100 m do morza). Późna obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny z możliwością plażowania lub skorzystania z jednego z dwóch basenów na terenie hotelu. Dla chętnych spacer wzdłuż morza mający na celu zapoznanie się z okolicą. Na trasie Wieża Lascarisa, historia zatoki św. Pawła, punkt ćwiczeń dla sił powietrznych podczas II wojny światowej, budynek Narodowego Akwarium. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. W drodze powrotnej czeka nas jeszcze sesja fotograficzna przy lazurowej zatoce, która stanowi jednocześnie opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya.  Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po ogrodach Baracca z panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, ogrody Hasting z widokiem na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wejścia do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 10 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec zwiedzania czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Cottonery, czyli Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie obejmuje m in. spacer po Byrgu (pierwsza siedziba joannitów na Malcie). Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:  Śniadanie. Przejazd w okolice Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie. Dopłyniemy do niej łódkami. W dalszej kolejności zwiedzania czeka nas wizyta w Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Tego dnia również wizyta w Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie).  Na koniec dnia pobyt w zatoce Ghadira Bay. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy m in. katakumby św. Pawła. Na koniec dnia pobyt relaksacyjny i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie wycieczka na Wyspę Gozo (50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Późne wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa samolotowa. Przelot do Berlina. Przejazd na miejsce zbiórki.

 

* Uwaga wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden hotel bogaty w dwa baseny i część wypoczynkową na dachu budynku. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi są wycieczka całodniowa na wyspę Gozo oraz wejście do konkatedry św. Jana.

 

Szczecin: Wyjazd: 13:00 | Powrót ok. godz. 21:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

 

 

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, przelot w dwie strony, bagaż podręczny do 10 kg i rejestrowany 23 kg, 7 noclegów w hotelu ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, lokalne transfery.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej 85 euro (lokalny przewodnik, bilety wstępu, zestawy tourguide) .

 

Sprawdź nasz hotel tutaj:

Zobacz naszą relację wyjazdową z poprzedniego roku:

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Koszt wycieczki:
MAL2 18.09-25.09.2022 2699 ZŁ – BRAK MIEJSC

 

Zapisz się do newslettera