MALTA GRZECHU WARTA

15.10.2024-23.10.2024 – 3749 ZŁ – BRAK MIEJSC

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer z lotniska do hotelu ****  w Quawrze. Zakwaterowanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. W drodze powrotnej czeka nas jeszcze sesja fotograficzna przy lazurowej zatoce, która stanowi jednocześnie opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya.  Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w okolice Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie. Dopłyniemy do niej łódkami. W dalszej kolejności zwiedzania czeka nas wizyta w Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Tego dnia również wizyta w Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie).  Wcześniej pobyt w zatoce Pretty Bay. Obiadokolacja. 

4 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie wycieczka na wyspę Gozo (50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Fakultatywnie dla chętnych nurkowanie z pełnym wyposażeniem (85 euro). Lunch zamiast obiadokolacji z pierwszego dnia. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po ogrodach Baracca z panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, ogrody Hasting z widokiem na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wejścia do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 15 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec zwiedzania czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Cottonery, czyli Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie obejmuje m in. spacer po Byrgu (pierwsza siedziba joannitów na Malcie). Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy m in. katakumby św. Pawła. Na koniec dnia pobyt relaksacyjny i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Obiadokolacja. Nocleg.

8/9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Birkirkary. Krótkie zwiedzanie z pilotem zaproponowanych punktów. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa samolotowa. Przelot do Wrocławia. Przejazd na miejsce zbiórki wg rozkładu w dole ofert

 

* Uwaga wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden hotel bogaty w dwa baseny i część wypoczynkową na dachu budynku. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi są wycieczka całodniowa na wyspę Gozo oraz wejście do konkatedry św. Jana.

**Pokój 1 os. kosztuje dodatkowo 1000 zł/os., ale osoby które zapisują się na wycieczkę same mogą liczyć na dokwaterowanie z osobą o tej samej płci i w miarę możliwości o podobnym wieku.

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi

 

Szczecin: Wyjazd: 12:00 | Powrót ok. godz. 05:45 | 23.10.2024 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).
Szczecin: Wyjazd: 12:15 | Powrót ok. godz. 05:30 | 23.10.2024 (przystanek przy Sanktuarium, oraz Kaufland na powrocie).
Stargard: Wyjazd: 12:45 | Powrót ok. godz. 05:00 | 23.10.2024 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, przelot w dwie strony, bagaż podręczny i rejestrowany, 7 noclegów w hotelu ****, 7x HB, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, lokalny transport.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej 85 euro (lokalny przewodnik, bilety wstępu, zestawy tourguide).

*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 20 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg.)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki: 
MAL1 16.10-24.10.2024 3599 ZŁ – BRAK MIEJSC
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin