MAŁOPOLSKA WYPRAWA
MAŁOPOLSKA WYPRAWA
23.08-29.08.2021 - CENA: 1199 ZŁ
ZACHODNIM BRZEGIEM ODRY
ZACHODNIM BRZEGIEM ODRY
(14.08.2021 - 1 DZIEŃ ZA 119 ZŁ)

MALTA GRZECHU WARTA 

TERMIN: 23.06-30.06.2021 | CENA: 2499 ZŁ  – BRAK MIEJSC

 

Valleta-Mdina-Rabat-Mosta-Blue Grotto-Niebiańska zatoka-Marsaxloxx-Hagar Quim Temple i dużo więcej

 

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko w Poznaniu. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer z lotniska do hotelu ****  w Quawrze, położonego nad samą nadmorską promenadą (100 m do morza). Obiadokolacja.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny, lub dla chętnych zapoznanie się z okolicą. Spacer wzdłuż morza. Na trasie Wieża Lascarisa, historia zatoki św. Pawła, punkt ćwiczeń dla sił powietrznych podczas II wojny światowej, budynki Narodowe Akwarium i Muzeum Klasycznych Aut. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po ogrodach Baracca z panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, ogrody Hasting z widokiem na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wejścia do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 10 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec zwiedzania czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Cottonery, czyli Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie obejmuje m in. spacer po Byrgu (pierwsza siedziba joannitów na Malcie). Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w okolice Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie. Dopłyniemy do niej łódkami. W dalszej kolejności zwiedzania czeka nas wizyta w Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Tego dnia również wizyta w Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie). W drodze powrotnej czeka nas jeszcze sesja fotograficzna przy lazurowej zatoce, która stanowi jednocześnie opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya. Na koniec dnia pobyt w zatoce Ghadira Bay. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy m in. katakumby św. Pawła. Na koniec dnia krótki pobyt i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie wycieczka na Wyspę Gozo (ok. 50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie atrakcji zaproponowanych przez pilota. Przejazd na lotnisko. Odprawa samolotowa. Przelot do Poznania. Przejazd na miejsce zbiórki.

 

* Uwaga wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden hotel bogaty w dwa baseny i część wypoczynkową na dachu budynku. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi są wycieczka całodniowa na wyspę Gozo oraz wejście do konkatedry św. Jana.

 

Szczecin: Wyjazd: 12:30 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:00

Słoneczne: Wyjazd 12:45 (przystanek przy Sanktuarium) | Powrót 22:45

Stargard: Wyjazd: 13:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 22:15

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazdy ze Stargardu lub Szczecina na lotnisko, przelot w dwie strony, bagaż podręczny i rejestrowany, 7 noclegów w hotelu **** w odległości 100 m. od morza, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika, transfery lotniskowe na Malcie, lokalny transport na wyspie.

CENA NIE ZAWIERA: Dewizowej opłaty programowej w wysokości 50 euro (w cenie katakumby św. Pawła, rejsy wodne do Błękitnej Groty, oraz na Niebieską Lagunę, koszta biletów na stanowisko archelogiczne Hagar Quim Temples i Mnajdra, kościół w Moście, przeprawa wodna do Trzech Miast).

 

Sprawdź miejsce zbiórki:

Sprawdź nasz hotel tutaj:

Wypełnij formularz lokacyjny przed wylotem:

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Koszt wycieczki:
OFERTA NIEDOSTĘPNA 23.06-30.06.2021 2499 ZŁ – BRAK MIEJSC

Zapisz się do newslettera