NORMANDIA – ALABASTROWE WYBRZEŻE

TERMIN: 28.06-02.07.2024 | CENA: 1799 ZŁ-LISTA REZERWOWA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd przez Niemcy i Belgię w kierunku Rouen. Następnie spacer po ulicach tego położonego nad Sekwaną, drugiego co do wielkości miasta Normandii. Zobaczymy w nim m.in. gotycką katedrę Notre-Dame, która w momencie ukończenia w 1876 r. stała się najwyższą budowlą świata, a rozsławiona została za sprawą serii obrazów Claude’a Moneta. Udamy się w miejsce, w którym na stosie spłonęła Joanna d”Arc, odwiedzając przy tym przypominający kształtem łódź, kościół jej imienia. Zagubimy się pośród malowniczych uliczek pełnych szachulcowych domów, z których wiele liczy sobie ponad 500 lat, a także zajdziemy na ulicę Rue de Gros-Horologe z XIV-wiecznym zegarem astronomicznym i położonym nieopodal gmachem parlamentu – największym świeckim budynkiem gotyckim we Francji. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd na wybrzeże kanału La Manche. W miejscowości Fecamp ujrzymy ekstrawagancki pałac Benedictine, łączący w sobie cechy gotyku, renesansu i secesji. Chętni będą mieli możliwość zakupić tu produkowany w przypałacowej gorzelni likier Benedyktyński – najsłynniejszy normandzki alkohol. Następnie zatrzymamy się w nazywanym perłą Alabastrowego Wybrzeża miasteczku Etretat. Miejsce to stało się pod koniec XIX w. prawdziwą mekką francuskiej bohemy artystycznej. Największą atrakcją miejscowości jest plaża otoczona fantastycznymi klifami, z których jeden przypomina trąbę słonia. Ten cud natury, będziemy mogli obejrzeć zarówno z perspektywy plaży, jak i ze szczytu klifu. Przejazd w kierunku Caen przez Most Normandzki – liczący 2200 m. długości most podwieszany rozpięty nad rozlewiskami Sekwany. Jest to czołowe osiągnięcie współczesnej architektury, do złudzenia przypominające nieokreślony most znajdujący się na rewersie banknotu 500 euro. W Caen zwiedzanie najważniejszych miejsc w Caen – historycznej stolicy Normandii. Odwiedzimy tu monumentalne opactwo św. Szczepana z jednym z największych kościołów romańskich we Francji. Udamy się też do XI-wiecznego zamku – siedziby Wilhelma Zdobywcy – z którego potężnych murów rozciąga się widok na miasto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd w kierunku wybrzeża, nad którym zobaczymy miejsca związane z lądowaniem aliantów w Normandii w 1944 r. Była to największa operacja desantowa w historii wojen. W trakcie zwiedzania wejdziemy na plażę Omaha –najkrwawszy rejon walk ukazany m.in. w filmie „Szeregowiec Ryan”. Zobaczymy tu upamiętniające bitwę pomniki czy fragmenty umocnień. Udamy się na amerykański cmentarz wojenny w Collevile-sue-Mer, na którym po horyzont ciągną się rzędy identycznych białych krzyży. Pochowano tu blisko 10 tysięcy poległych żołnierzy. Drugą część dnia spędzimy na Mont-Saint-Michel. Położone średniowieczne miasteczko z górującym nad nim klasztorem to obok wieży Eiffla najbardziej rozpoznawalny symbol Francji na świecie. W trakcie przypływów góra odcinana jest przez wodę od stałego lądu, stając się wyspą. Zwiedzanie miasteczka, którego ukoronowaniem będzie wizyta w pochodzącym z X w. klasztorze. Na jego terenie zobaczymy m.in. romański kościół, Salę Gości, krypty czy kaplicę św. Stefana. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY/PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Honfleur – kurortu budzącego zachwyt wśród francuskich impresjonistów. W miasteczku zobaczymy m.in.. największy we Francji drewniany kościół, czy kolorowe kamienice w malowniczym porcie. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty dnia 02.07.2024

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 3 noclegi w hotelu 3*, 3 śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota/przewodnika
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, zestawy TG, parkingi (50 euro)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie

Sprawdź odpowiedź na najczęściej zadawane pytania

 


Szczecin: (Trasa Zamkowa, przy placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pom., | Wyjazd 00:10 (28.06.2024) | Powrót ok. 01:00 (02.07.2024)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
NOR1 28.06-02.07.2024 1799 ZŁ -LISTA REZERWOWA
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin