POPRZEZ POLA DO OPOLA
TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!
1 DZIEŃ: Przejazd do Muzeum Wsi Opolskiej, w którym odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej prezentowany w kontekście architektonicznym i kulturowym jako reprezentatywny dla całego regionu Opolszczyzny. Podczas wizyty w skansenie zobaczymy m in. stodoły, spichlerze, wiatraki, młyn wodny, kuźnie, zagrody, czy wnętrza wiejskich chałup z dawnymi przedmiotami codziennego użytku. Przejazd do centrum Opola. Na początek zwiedzania legendarny opolski Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – jeden z najstarszych europejskich festiwali i najsłynniejsza w Polsce impreza muzyki rozrywkowej. Przy amfiteatrze znajduje się Muzeum Polskiej Piosenki, którego ekspozycja przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Wejście do środka. Dzięki dwóm muzycznym ścianom i umieszczonym w nich soczewkach jak przez dziurkę od klucza – zwiedzający może podglądać tło historyczne danego okresu i interesujące go zagadnienia. Niezwykła atrakcją są także budki do nagrywania piosenek, w których każdy zwiedzający może zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę. Po przerwie spacer podczas, którego zobaczymy Opolską Katedrę, oraz Wieżę Piastowską będącą historycznym symbolem miasta i jednym z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce. Na koniec dnia zaduma przy Opolskiej Wenecji rozciągającej się Nad Kanałem Młynówka, gdzie obserwować można wspaniały widok tworzony przez szereg kamieniczek, odbijających się w wodach Młynówki. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Parku Krajobrazowego i najwyższego wzniesienia Wyżyny Śląskiej. Góra Świętej Anny jest dawnym miejscem kultu słowiańskiego plemienia Opolan, a obecnie jednym z najważniejszych sanktuariów w Polsce i miejscem o dużym znaczeniu patriotycznym. Podczas naszej trasy poznamy liczne legendy i mistyczny klimat miejsca. Ujrzymy tu między innymi Grotę Lurdzką, pomnik Czynu Powstańców, stacje Kalwarii, jedną z najstarszych rzeźb na Śląsku przedstawiających Annę Samotrzecią, czy Kamieniołom Nefelinitów. Po rekreacyjnym i edukacyjnym spacerze przejazd do Mosznej. Przyjrzymy się tutaj pałacowi, który jest jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej i jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Posiada on 99 wież oraz 365 komnat, w których niegdyś rezydował sam Cesarz Wilhelm II. Przejazd do Opola. Wieczorny rejs po Odrze z możliwością zakupu zimnych napojów, w tym również alkoholowych. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miasta Nysa, będącym w średniowieczu po Krakowie i Wrocławiu najważniejszym polskim miastem. Zobaczymy tu m in. Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, razem ze skarbcem św. Jakuba, czy jeden z najlepiej zachowanych w Polsce systemów fortyfikacyjnych. Ponadto na trasie zwiedzania ratusz, zespół kamieniczek mieszczańskich, fontanna Trytona, najpiękniejsza studnia w Polsce, bastion św. Jadwigi, Brama Ziębicka i Wrocławska. Dla chętnych w czasie wolnym możliwość wjazdu na wieżę Ratuszową, z której rozpościera się interesujący widok na miasto. Przejazd do Otmuchowa, będącego jednym z najstarszych grodów kasztelańskich na Śląsku. Położony pomiędzy dwoma jeziorami Otmuchów słynie z produkcji ptasiego mleczka, śliwek w czekoladzie, żelków i innych słodyczy. Jest również kojarzony jako miasto kwiatów. W tym urokliwym miasteczku odwiedzić będziemy mogli Zamek Biskupi, w którym zobaczymy punkt widokowy, cele głodową, usłyszymy o tajnych przejściach, a może i spotkamy ducha Emmy, szlochającej po swym ukochanym. W krótkim czasie wolnym spróbujemy tu lokalnych specjałów. Przejazd w kierunku Szczecina. Po drodze zatrzymamy się w pobliżu Parku Krajobrazowego Chełmy, gdzie będziemy mieli unikalną szansę polecieć w przestworza balonem metodą na uwięzi. Lot gigantycznym balonem w grupach 6-7 os. na wysokość do 50 m, to niezapomniane przeżycie podczas, którego będziemy mogli podziwiać okolicę z dotąd nieznanej Nam perspektywy. Wyjazd w drogę powrotną.
Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.