PARYŻ, LUKSEMBURG, FRANKFURT, AKWIZGRAN

TERMIN: 17.04-23.04.2023 | CENA: 1699 ZŁ – ZREALIZOWANO

TERMIN: 24.04-30.04.2023 | CENA: 1699 ZŁ – ZREALIZOWANO

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu z dołu oferty Przejazd do Frankfurtu nad Menem, jednego z najważniejszych centrów finansowych Europy. Zwiedzanie miasta, w którym imponujące rozmachem nowoczesne centrum sąsiaduje z odrestaurowanymi po wojnie zabytkami Starego Miasta. Podczas spaceru po nowoczesnej dzielnicy zwanej od nazwy rzeki Mainhattanem zobaczymy kilka spośród najwyższych w Unii Europejskiej drapaczy chmur, takich jak siedziba Commerzbanku (259 m.), Messeturm (257 m.) czy Main Tower (200 m.), zatrzymamy się też przed pomnikiem europejskiej waluty będącym symbolem tego miejsca. Następnie przeniesiemy się do zabytkowej części miasta, gdzie odwiedzimy m.in. plac Römerberg ze średniowiecznym budynkiem ratusza, Starą Operę, Katedrę Cesarską św. Bartłomieja, neoklasycystyczny kościół św. Pawła, w którym w połowie XIX w. mieścił się pierwszy niemiecki parlament, czy też dom narodzin Johana Wolfganga von Goethe. Czas wolny przy Zeil – jednej z największych ulic handlowych w Niemczech. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Luksemburga. Zwiedzanie stolicy państwa o tej samej nazwie. Podczas naszego pobytu w tym mieście przespacerujemy się ścieżką Chemin de la Cornich nazywaną najpiękniejszym balkonem Europy. Zwiedzimy Stare Miasto z obiektami takimi jak Pałac Wielkich Książąt, Katedra Notre Dame czy kościół i brama św. Michała, a także pozostałości Twierdzy Luksemburg. Podczas objazdu autokarowego zobaczymy też ulokowane w dzielnicy Kirchberg, najważniejsze instytucje europejskie, takie jak Europejski Bank Inwestycyjny, sekretariat Parlamentu Europejskiego, Trybunał Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich czy też Europejski Urząd Statystyczny. Przerwa w centrum miasta. Przejazd do hotelu pod Paryżem. Zakwaterowanie. Nocleg w hotelu z pokojami wyposażonymi w aneks kuchenny w pobliżu licznych restauracji i sklepów dyskontowych. 

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do centrum Paryża. Zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od kolebki miasta, wyspy Ile de la Cite. Zobaczymy nazywany w czasach Rewolucji Francuskiej „przedpokojem gilotyny” Conciergerie i słynną katedrę Notre Dame, uwiecznionej przez Victora Hugo w swojej najbardziej znanej powieści. W dalszej części dnia zobaczymy siedzibę uczelni Sorbony, będący miejscem pochówku osób zasłużonych dla Francji Panteon, Pałac Luxemburski wraz z ogrodami czy też romański kościół Saint Germain – des – Pres, w którym spędził ostatnie lata życia i pochowany został król Polski Jan Kazimierz. Czas wolny w dzielnicy łacińskiej, miejscu, które szczególnie upodobali sobie studenci i artyści. Jest tu mnóstwo niedrogich knajpek i restauracji przyciągających mnogością smaków i wyjątkową atmosferą. Tego dnia odwiedzimy także mieszczące się w historycznych pomieszczeniach Instytutu Radowego Muzeum Curie, a w nim zachowane w oryginalnym stanie laboratorium i gabinet, w których przez 20 lat pracowała polska noblistka Maria Skłodowska – Curie. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu przejazd do Wersalu, gdzie zobaczymy jedno z najwspanialszych osiągnięć europejskiego baroku – pałac Króla Słońce, Ludwika XIV. Pełna przepychu rezydencja stała się wzorem dla wielu dworów europejskich, jako namacalny symbol bogactwa i potęgi panującego monarchy. Zwiedzimy wspaniałe pałacowe komnaty, wśród których znajdują się sypialnia królewska czy Galeria Zwierciadlana. Po wizycie wewnątrz pałacu, czas spacer po ogrodach wersalskich. Barokowy ogród w stylu francuskim, wraz z przylegającym do niego parkiem stanowią ogromny kompleks, na terenie którego znajdują się liczne pomniejsze obiekty, takie jak pałacyki Grand Trianon i Petit Trianon czy wioska z ogrodami warzywnymi Marii Antoniny. W dalszej części dnia udamy się w pobliże wzgórza Montmartre, artystycznego serca i duszy Paryża, miejsca związanego z takimi postaciami jak Pablo Picasso, Vincent van Gogh czy Auguste Renoir. Zobaczymy m.in. słynny kabaret Moulin Rouge, znany ze swej frywolnej atmosfery plac Pigalle, wejdziemy też na szczyt wzgórza, na którym ulokowana jest wspaniałą „Biała Bazylika” Sacre Coeur. Po zwiedzeniu okolicy czas wolny. Powrót do miejsca zakwaterowania.  Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do centrum Paryża w okolice ogrodów Trocadero. Pobyt rozpoczniemy od wjazdu na tarasy widokowe liczącej 320 m. Wieży Eiffela. Następnie zobaczymy miejsca takie jak Pola Marsowe, Szkoła Wojskowa, Hotel Inwalidów, w którym pochowany został Napoleon, czy mieszczące się w budynku dawnego dworca muzeum Orsay. Następnie czas wolny w pobliżu placu de la Concorde. Dla chętnych możliwość zwiedzenia Luwru, Centre Pompidou lub innych wybranych atrakcji. Na zakończenie dnia przejazd autokarowy, na trasie m.in. Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Opera czy kościół La Madeleine. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY/SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd przez Belgię do Akwizgranu, będącego przez 600 lat miastem koronacyjnym królów niemieckich. Zobaczymy tu zbudowany na ruinach pałacu Karola Wielkiego ratusz, Katschhof – główny plac miasta, czy Elisenbrunnen – neoklasycystyczny pawilon z fontanną termalnej wody mineralnej. Zwiedzimy też arcydzieło architektury karolińskiej, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO katedrę św. Marii. Przerwa w zabytkowym centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót planowany zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.


Szczecin: Wyjazd 04:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 02:00

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie w Paryżu

Nocleg tranzytowy w hotelu ibis Frankfurt City Messe**

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 4 noclegi w 3* aparthotelu, 1 nocleg tranzytowy w Niemczech w hotelu 2*, 5 śniadań i 1 obiadokolacja, opieka pilota, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty na bilety wstępu, parkingi, lokalnych przewodników oraz zestawy tourguide (95 euro)

 

Kod wycieczki:  Termin wycieczki: Cena wycieczki:
PAR1 17.04-23.04.2023 1699 ZŁ –  ZREALIZOWANO
PAR2 24.04-30.04.2023 1699 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin