PRUSKIM SZLAKIEM

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd na Żuławy Wiślane – najniżej położony region w Polsce, o którego wyjątkowości stanowią unikalna architektura i krajobraz. Zobaczymy tu charakterystyczne elementy krajobrazu takie jak bogato zdobione domy podcieniowe czy wiatraki. Zajrzymy na cmentarz Mennoitów – pochodzących z Holandii osadników – w Stawcu oraz do wnętrza drewnianego kościoła w Palczewie, zachwycającego pięknymi malowidłami. W dalszej części dnia rejs statkiem po Kanale Elbląskim. Czynny od ponad 150 lat kanał uważany jest za jedno z najdoskonalszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Podczas trwającego 4,5 godziny rejsu pokonamy 5 pochylni, przepłyniemy przez teren rezerwatu ornitologicznego czy w pobliżu legendarnej osady Truso. Szczególną atrakcję stanowi fakt, że część trasy statek pokonuje po trawie. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Wizyta we Fromborku – dawnej siedzibie biskupów warmińskich. Zobaczymy tu doskonale zachowane średniowieczne zabytki takie jak Wieża Radziejowskiego, szpital św. Ducha czy Baszta Rybacka. Zwiedzimy wnętrza XIV-wiecznej katedry z grobem Mikołaja Kopernika oraz Pałacu Biskupiego, w którym mieści się muzeum poświęcone sławnemu astronomowi. Czas wolny w porcie nad Zalewem Wiślanym. Następnie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. W mieście tym zwiedzimy wnętrza jednego z najważniejszych gotyckich obiektów w Polsce – nazywanego Wawelem północy Zamku Biskupów Warmińskich. W doskonale zachowanych gotyckich wnętrzach podziwiać dziś można m.in. ekspozycje Muzeum Warmińskiego czy też bogatą kolekcję malarstwa. Ponadto zobaczymy najważniejsze zabytki Lidzbarka, takie jak monumentalny kościół farny, potężną Wysoką Bramę, Oranżerię Krasickiego czy neoromańską drewnianą cerkiew pw. św. apostołów Piotra i Pawła. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie z przewodnikiem zamku krzyżackiego, będącego jednym z największych, a zarazem najcenniejszych obiektów zamkowych na terenie Polski. Składający się z trzech zamków zespół zamkowy, był w przeszłości siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a także rezydencją królów Polski. Uchodzi on za jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Krótki postój w Gniewie, gdzie zobaczymy położony nad Wisłą zamek krzyżacki, dawniej będący siedzibą komtura zakonu. Następnie przejazd do Kwidzyna. Zobaczymy tam XIV-wieczny zamek kapituły pomezańskiej, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest wysunięta na zewnątrz murów wieża obronna połączona z korpusem zamku najdłuższym na świecie gankiem wspartym na pięciu wysokich arkadach. Wyjazd w drogę powrotną. 

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin