BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

PRUSKIM SZLAKIEM

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd na Żuławy Wiślane – najniżej położony region w Polsce, o którego wyjątkowości stanowią unikalna architektura i krajobraz. Zobaczymy tu charakterystyczne elementy krajobrazu takie jak bogato zdobione domy podcieniowe czy wiatraki. Zajrzymy na cmentarz Mennoitów – pochodzących z Holandii osadników – w Stawcu oraz do wnętrza drewnianego kościoła w Palczewie, zachwycającego pięknymi malowidłami. W dalszej części dnia rejs statkiem po Kanale Elbląskim. Czynny od ponad 150 lat kanał uważany jest za jedno z najdoskonalszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie. Podczas trwającego 4,5 godziny rejsu pokonamy 5 pochylni, przepłyniemy przez teren rezerwatu ornitologicznego czy w pobliżu legendarnej osady Truso. Szczególną atrakcję stanowi fakt, że część trasy statek pokonuje po trawie. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Wizyta we Fromborku – dawnej siedzibie biskupów warmińskich. Zobaczymy tu doskonale zachowane średniowieczne zabytki takie jak Wieża Radziejowskiego, szpital św. Ducha czy Baszta Rybacka. Zwiedzimy wnętrza XIV-wiecznej katedry z grobem Mikołaja Kopernika oraz Pałacu Biskupiego, w którym mieści się muzeum poświęcone sławnemu astronomowi. Czas wolny w porcie nad Zalewem Wiślanym. Następnie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. W mieście tym zwiedzimy wnętrza jednego z najważniejszych gotyckich obiektów w Polsce – nazywanego Wawelem północy Zamku Biskupów Warmińskich. W doskonale zachowanych gotyckich wnętrzach podziwiać dziś można m.in. ekspozycje Muzeum Warmińskiego czy też bogatą kolekcję malarstwa. Ponadto zobaczymy najważniejsze zabytki Lidzbarka, takie jak monumentalny kościół farny, potężną Wysoką Bramę, Oranżerię Krasickiego czy neoromańską drewnianą cerkiew pw. św. apostołów Piotra i Pawła. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie z przewodnikiem zamku krzyżackiego, będącego jednym z największych, a zarazem najcenniejszych obiektów zamkowych na terenie Polski. Składający się z trzech zamków zespół zamkowy, był w przeszłości siedzibą wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego, a także rezydencją królów Polski. Uchodzi on za jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Krótki postój w Gniewie, gdzie zobaczymy położony nad Wisłą zamek krzyżacki, dawniej będący siedzibą komtura zakonu. Następnie przejazd do Kwidzyna. Zobaczymy tam XIV-wieczny zamek kapituły pomezańskiej, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest wysunięta na zewnątrz murów wieża obronna połączona z korpusem zamku najdłuższym na świecie gankiem wspartym na pięciu wysokich arkadach. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki wg rozkładu zbiórek podanego w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, 2 noclegi HB, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zestawy tourguide (ok. 170 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 05:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 22:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera