WIELKOPOLSKA ESKAPADA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY:Przejazd do Wolsztyna. Zwiedzanie z przewodnikiem wyjątkowego muzeum kolejnictwa umiejscowionego w starej parowozowni. Na terenie muzeum, będziemy mogli zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem obiektu w przeszłości, etapami przygotowania maszyn do jazdy czy też zobaczyć jak wyglądała praca maszynisty i jego pomocnika. Po zwiedzaniu przejazd zabytkowym parowozem z lat 70-tych. Następnie wizyta w Rogalinie, gdzie zobaczymy wnętrza pałacu należącego niegdyś do rodu Raczyńskich. Pałac ten należy do czołowych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce. W dalszej części dnia zwiedzanie zamku w Kórniku. Wyróżniający się architekturą nawiązującą do angielskiego gotyku obiekt, mieści w swoich wnętrzach wiele unikatowych eksponatów – m.in. militaria, obrazy, rzeźby, zbiory etnograficzne czy pamiątki narodowe. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu przejazd do Kłodawy. Zwiedzanie kopalni soli, obejmujące prelekcję dotyczącą powstania złóż kłodawskich, a także zjazd 600 m. pod ziemię, gdzie zapoznamy się z dawnymi wyrobiskami, maszynami górniczymi i innymi osobliwościami kopalni. Następnie przejazd do Lichenia, największego w Polsce sanktuarium Maryjnego. Spacer po kompleksie, m.in. wizyta w bazylice czy przejście Drogą Krzyżową. Przejazd do Gniezna, gdzie zwiedzimy Archikatedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji królów Polski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu zwiedzanie Poznania z lokalnym przewodnikiem, podczas którego zobaczymy największe atrakcje stolicy Wielkopolski. Na trasie m.in. Ostrów Tumski z Katedrą, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, barokowa Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny czy Zamek Cesarski. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny w centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin