BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

WIELKOPOLSKA ESKAPADA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu w dole oferty. Przejazd do Wolsztyna. Zwiedzanie z przewodnikiem wyjątkowego muzeum kolejnictwa umiejscowionego w starej parowozowni. Na terenie muzeum, będziemy mogli zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem obiektu w przeszłości, etapami przygotowania maszyn do jazdy czy też zobaczyć jak wyglądała praca maszynisty i jego pomocnika. Po zwiedzaniu przejazd zabytkowym parowozem z lat 70-tych. Następnie wizyta w Rogalinie, gdzie zobaczymy wnętrza pałacu należącego niegdyś do rodu Raczyńskich. Pałac ten należy do czołowych przykładów architektury rezydencjonalnej w Polsce. W dalszej części dnia zwiedzanie zamku w Kórniku. Wyróżniający się architekturą nawiązującą do angielskiego gotyku obiekt, mieści w swoich wnętrzach wiele unikatowych eksponatów – m.in. militaria, obrazy, rzeźby, zbiory etnograficzne czy pamiątki narodowe. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu przejazd do Kłodawy. Zwiedzanie kopalni soli, obejmujące prelekcję dotyczącą powstania złóż kłodawskich, a także zjazd 600 m. pod ziemię, gdzie zapoznamy się z dawnymi wyrobiskami, maszynami górniczymi i innymi osobliwościami kopalni. Następnie przejazd do Lichenia, największego w Polsce sanktuarium Maryjnego. Spacer po kompleksie, m.in. wizyta w bazylice czy przejście Drogą Krzyżową. Przejazd do Gniezna, gdzie zwiedzimy Archikatedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji królów Polski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu zwiedzanie Poznania z lokalnym przewodnikiem, podczas którego zobaczymy największe atrakcje stolicy Wielkopolski. Na trasie m.in. Ostrów Tumski z Katedrą, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, barokowa Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny czy Zamek Cesarski. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny w centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki wg rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 2 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami, opieka pilota

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, zestawów TG, opieka przewodnika lokalnego

 

Szczecin: Wyjazd 07:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 19

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera