WROCŁAW I OKOLICE
TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!
DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Lubiąża. Zwiedzimy tam zespół klasztorny, będący największym cysterskim opactwem na świecie. W nazywanym „perłą śląskiego baroku” kompleksie zobaczymy budynek klasztoru z najdłuższą w Europie barokową fasadą, XIV-wieczną bazylikę Wniebowzięcia NMP, pałac opatów czy też Salę Książęcą. Następnie przejazd do Wrocławia. Wizyta w Panoramie Racławickiej prezentującej jedno z najbardziej niezwykłych dzieł sztuki w Polsce. Po przerwie czas wolny w klimatycznej zabytkowej XIX-wiecznej Hali Targowej, z możliwością zrobienia zakupów. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzania miasta z przewodnikiem, podczas którego odwiedzimy miejsca takie jak wspaniały wrocławski rynek z ratuszem, słynny most Pokutnic, Jatki na których umieszczone zostały posągi zwierząt rzeźnych, czy Ostrów Tumski. Tego dnia poznamy również historię św. Jana Nepomucena i zobaczymy niezwykły obraz Madonny Wodzącej Wzrokiem znajdujący się w Katedrze. Na trasie zwiedzania także Brama do Nadodrza, Budynek Uniwersytetu wraz z wczesnobarokowym kościołem uniwersyteckim, oraz słynnym posągiem nagiego szermierza. Ponadto siedziba Ossolineum, a także Dzielnica Czterech Wyznań z prawosławnym soborem Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościołem św. Antoniego z Padwy, synagogą Pod Białym Bocianem oraz ewangelicko – augsburskim kościołem Opatrzności Bożej. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Kolejkowa. Jest to miejskie centrum wystawowe w którym możemy zobaczyć Dolny Śląsk w miniaturze, wraz z ludźmi uchwyconymi podczas codziennych czynności. Na koniec dnia przejazd pod jeden z najwyższych biurowców w Polsce. Wjazd na przeszklony punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama całego miasta. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Hydropolis. gdzie przyjrzymy się największej w Polsce wystawie poświęconej wodzie i zagadnieniach z nią związanych. Sporych rozmiarów muzeum z liczną ekspozycją interaktywnych eksponatów znajduje się w dawnym zbiorniku wody czystej. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd kolejką liniową „Polinka” łączącej w mieście dwa brzegi Odry. Przejazd do wrocławskiego Zoo. Na terenie ogrodu zoologicznego zobaczymy m. in. słonie, tygrysy, hipopotamy czy warany z komodo. W miarę możliwości weźmiemy udział w pokazowym karmieniu zwierząt. Odwiedzimy także Afrykarium, unikatowy na skalę światową kompleks prezentujący faunę i florę różnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki, w tym Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo czy Morze Czerwone. Po przerwie spacer po tzw. Terenach Wystawowych, gdzie zobaczymy wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO Halę Stulecia, Ogród Japoński, Pawilon Czterech Kopuł. Udział w multimedialnym spektaklu fontann. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Legnicy – niegdyś stolicy Księstwa Legnickiego, będącego od blisko tysiąca lat czołowym ośrodkiem miejskim Dolnego Śląska. W trakcie pobytu zobaczymy najważniejsze obiekty w mieście takie jak Zamek Książąt Piastowskich, budynki Starego i Nowego Ratusza, usytuowane przy Rynku renesansowe Kamieniczki Śledziowe, bogato zdobiony Dom pod Przepiórczym Koszem czy kryjącą liczne zabytki, gotycką katedrę św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też barokowy kościół św. Jana Chrzciciela, w którym oprócz bogatego wyposażenia z epoki, zobaczymy mauzoleum Piastów. Czas wolny przy legnickim Rynku. Wyjazd w drogę powrotną.
Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.