BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

WROCŁAW I OKOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Lubiąża. Zwiedzimy tam zespół klasztorny, będący największym cysterskim opactwem na świecie. W nazywanym „perłą śląskiego baroku” kompleksie zobaczymy budynek klasztoru z najdłuższą w Europie barokową fasadą, XIV-wieczną bazylikę Wniebowzięcia NMP, pałac opatów czy też Salę Książęcą. Następnie przejazd do Wrocławia. Wizyta w Panoramie Racławickiej prezentującej jedno z najbardziej niezwykłych dzieł sztuki w Polsce. Po przerwie czas wolny w klimatycznej zabytkowej XIX-wiecznej Hali Targowej, z możliwością zrobienia zakupów. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzania miasta z przewodnikiem, podczas którego odwiedzimy miejsca takie jak wspaniały wrocławski rynek z ratuszem, słynny most Pokutnic, Jatki na których umieszczone zostały posągi zwierząt rzeźnych, czy Ostrów Tumski. Tego dnia poznamy również historię św. Jana Nepomucena i zobaczymy niezwykły obraz Madonny Wodzącej Wzrokiem znajdujący się w Katedrze. Na trasie zwiedzania także Brama do Nadodrza, Budynek Uniwersytetu wraz z wczesnobarokowym kościołem uniwersyteckim, oraz słynnym posągiem nagiego szermierza. Ponadto siedziba Ossolineum, a także Dzielnica Czterech Wyznań z prawosławnym soborem Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościołem św. Antoniego z Padwy, synagogą Pod Białym Bocianem oraz ewangelicko – augsburskim kościołem Opatrzności Bożej. Czas wolny na Starym Mieście. Przejazd do Kolejkowa. Jest to miejskie centrum wystawowe w którym możemy zobaczyć Dolny Śląsk w miniaturze, wraz z ludźmi uchwyconymi podczas codziennych czynności. Na koniec dnia przejazd pod jeden z najwyższych biurowców w Polsce. Wjazd na przeszklony punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama całego miasta. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Hydropolis. gdzie przyjrzymy się największej w Polsce wystawie poświęconej wodzie i zagadnieniach z nią związanych. Sporych rozmiarów muzeum z liczną ekspozycją interaktywnych eksponatów znajduje się w dawnym zbiorniku wody czystej. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd kolejką liniową „Polinka” łączącej w mieście dwa brzegi Odry. Przejazd do wrocławskiego Zoo. Na terenie ogrodu zoologicznego zobaczymy m. in. słonie, tygrysy, hipopotamy czy warany z komodo. W miarę możliwości weźmiemy udział w pokazowym karmieniu zwierząt. Odwiedzimy także Afrykarium, unikatowy na skalę światową kompleks prezentujący faunę i florę różnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Afryki, w tym Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo czy Morze Czerwone. Po przerwie spacer po tzw. Terenach Wystawowych, gdzie zobaczymy wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO Halę Stulecia, Ogród Japoński, Pawilon Czterech Kopuł. Udział w multimedialnym spektaklu fontann. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Legnicy – niegdyś stolicy Księstwa Legnickiego, będącego od blisko tysiąca lat czołowym ośrodkiem miejskim Dolnego Śląska. W trakcie pobytu zobaczymy najważniejsze obiekty w mieście takie jak Zamek Książąt Piastowskich, budynki Starego i Nowego Ratusza, usytuowane przy Rynku renesansowe Kamieniczki Śledziowe, bogato zdobiony Dom pod Przepiórczym Koszem czy kryjącą liczne zabytki, gotycką katedrę św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też barokowy kościół św. Jana Chrzciciela, w którym oprócz bogatego wyposażenia z epoki, zobaczymy mauzoleum Piastów. Czas wolny przy legnickim Rynku. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, ubezpieczenie, 3 noclegi HB

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, lokalnego przewodnika, zestaw tourguide (ok. 200 zł).

 

Szczecin: Wyjazd 07:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 21:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera