Magia Lewantu i Królewski Madryt – Promocja oferty

Dodano: 12 sty 2024

 

 

Naszą świeżą propozycją wyjazdową jest prowincja Walencji znajdująca się w obszarze iberyjskiego Lewantu. Jako, że większość naszych rodaków podróżuje po Hiszpanii kontynentalnej w rejonie Andaluzji i  Katalonii, tym razem postanowiliśmy zabrać Was w nie tak oczywiste miejsca na mapie świata. Postaramy się w tym artykule przekonać Was, że to co mniej znane może być jednocześnie bardzo atrakcyjne. Żeby było jeszcze ciekawiej opowiemy Wam o naszej ofercie i możliwościach dostania się z wybrzeża do stolicy i centrum kraju  szybkim pociągiem osiągającym prędkość 300 km/h. 

 

Pierwszym argumentem za którym przemawia wizyta w prowincji Walencja jest złote wybrzeże, które ustanowiliśmy jaką bazę wypadową. Noclegi w miejscowości Gandia w bliskim sąsiedztwie czystej plaży z pewnością zapewnią Wam komfort jakiego oczekujecie od zakwaterowania w trakcie wycieczki. Hiszpania w większości hoteli 3* na ma na prawdę fantastyczną gastronomię, bogaty wybór dań, komfortowe pokoje i miłą obsługę. Udogodnienia dotyczące naszego obiektu możecie sprawdzić tutaj 

 

Costa del Azahar to inaczej w polskim tłumaczeniu Wybrzeże Kwitnących Pomarańczy. W trakcie naszej wycieczki zapach tych drzew owocowych będzie z pewnością wyczuwalny, zwłaszcza że okres kwitnięcia trwa tu od marca do późnych miesięcy jesiennych, czyli również w czasie naszej wycieczki.  Warto dodać, że Walencja to region z największą ilość upraw i sadów cytrusowych w całej Europie, przez co import na rynki zewnętrzne odbywa się tu na ogromną skalę. Ilość atrakcji w miejscowości Gandia w sektorze kurortowym lub miejskim z pewnością pomoże Wam wypocząć tak jak lubicie w trakcie dni wolnych.  Niezależnie czy będzie chodziło Wam o spędzenie wolnych chwil w sposób aktywny, czy całkowicie poddając się relaksowi.  Powiedzmy jednak więcej o punktach naszej wycieczki zaczynając od stolicy regionu omawiając jej największe walory.

 

 

Walencja to trzecia największa miejscowość kraju, a zarazem stolica prowincji o tej samej nazwie i serce hiszpańskiego Lewantu. Do jej charakterystycznych punktów należy m in. „Miasto Sztuki i Nauki”, które składa się z licznych obiektów użyteczności publicznej leżących bezpośrednio w otoczeniu turkusowych zbiorników wodnych, poświęconych wielu dziedzinom życia, w tym nie tylko ludzi, ale roślin, zwierząt i ryb. Spacer po ogrodach z setką palm i egzotycznych drzew to tylko jedna z atrakcji tego miejsca. Walencja była niegdyś potęgą handlową, o czym świadczy m in. uznawana przez wielu za najznamienitsze dzieło gotyku cywilnego na świecie – giełda jedwabiu, w której to wnętrzu handlowano właśnie tym materiałem. Z pewnością nie można zapomnieć o innych ciekawych punktach tj. arena walk byków, czy do złudzenia przypominający ją plac handlowy nazywany przez lokalną społeczność „dziurą”. To jednak nie wszystko. Dworzec Północny w Walencji to jeden z najoryginalniejszych tego typu obiektów w Europie. Zawiera on w sobie elementy charakterystyczne dla wiedeńskiej secesji, fantazyjne dekoracje czy pomieszczenie pokryte malowidłami na płytkach „azulejo”. To właśnie stąd ruszać będziemy do Madrytu, szybkim pociągiem, który zabierze Nas w ciągu dwóch godzin do największego miasta Hiszpanii. 

 

Co czekać Nas będzie w tym mieście?

 

 

Madryt to licząca ponad 3 miliony mieszkańców stolica Hiszpanii. Jej atutem jest fakt, że większość spośród największych atrakcji znajduje się w odległości dłuższego spaceru. Główną oś miasta stanowi Gran Via – reprezentacyjna aleja przebiegająca przez centrum Madrytu. Jej północno-zachodni kraniec wyznacza Plac Hiszpański z ikonicznym wysokościowcem Torre de Madrit, od wschodu z kolei wita nas secesyjny Metropolis – jeden z najchętniej fotografowanych obiektów w Madrycie. Od południa, aleja ta sąsiaduje z historycznym centrum miasta. Plątanina nieregularnym uliczek, pośród kolorowych budynków mieszkalnych zachęca, by się w niej zagubić, co chwila natrafiając przy tym na jakiś zabytkowy obiekt, interesującą winiarnie czy restaurację. Za serce tej części Madrytu uchodzi Puerta del Sol. Obok gmachu Królewskiego Domu Pocztowego i rzeźby niedźwiedzia – symbolu miasta, uwagę turystów zwracają tu kultowe, neonowe reklamy. To właśnie w tym miejscu znajduje się znajduje się tzw „kilometr zero”, z którego liczy się odległości od Madrytu. Będąc w pobliżu warto udać się na zakupy, bądź choćby spacer na targ św. Michała. Ta stylowa hala targowa z początku XX w. urzeka mnogością zapachów i bazarowym zgiełkiem minionych epok. Stąd już tylko krok do pałacu królewskiego i katedry – najważniejszych budynków związanych z monarchią. O każdej porze dnia panuje tu przyjemny, kosmopolityczny zgiełk, od którego skryć się można w leżącym na tyłach pałacu ogrodach Sabatini.

 

Co można powiedzieć o innych miejscach do których dotrzemy w trakcie kolejnej wycieczki programowej?

 

Xativa to mało znane hiszpańskie miasto o ogromnym znaczeniu historycznym. Już za czasów Hannibala bito tu monety, a w trakcie panowania Maurów powstał pierwszy ośrodek produkcji papieru w Europie. To miasto, które rozwinęło na ogromną skalę przemysł jedwabniczy na naszym kontynencie. Być może gdyby nie wydarzenia w XVIII wieku związane z dynastią Burbonów, zupełnie inaczej postrzegalibyśmy je w obecnych czasach. Miejsce to mimo wszystko jest niezwykłe z uwagi na położone na wzgórzu fortyfikacje i zamki, które tworzone były już przez starożytnych Iberów, oraz w trakcie arabskiego panowania. 

 

 

Alicante znajduje się już na wybrzeżu Costa Blanca, ale również jest miejscowością uwzględnioną w naszym programie. Jej najbardziej charakterystycznym punktem jest zamek św. Barbary. Będąc na miejscu w Alicante poza zwiedzeniem terenów fortyfikacji przyjrzymy się również m in. klasycystycznemu obiektowi stworzonemu zgodnie z trendami i gustami burżuazji, tj. Casa Carbonell. Nie zabraknie ponadto spaceru po barwnej ulicy zaaranżowanej w bajkową atmosferę po wyeliminowaniu z niej wskaźnika wysokiej przestępczości, oraz wizyty w Muzeum Hogueres poświęconemu ludowemu zwyczajowi tworzenia ozdób z kartonów, zakorzenionemu wśród mieszkańców miasta po dziś dzień, a związanym z przemianą i rytuałem ognia. 

 

Fakultatywną opcją, którą przewidujemy jest wycieczka zakładająca odwiedzenie trzech punktów, z których każdy opisaliśmy szczegółowo poniżej.

 

 

Jaskinia św. Józefa to kompleks grot położony w Parku Narodowym Sierra de Espadan. W trakcie zwiedzania, większą część trasy pokonuje się łodziami spływając przez rzekę uznawaną za najdłuższą podziemną w Europie. 

Względnie w niedalekiej odległości jest Ruta del los Pantaneros. Ten spektakularny szlak widokowy oferuje fascynujące punkty widokowe. Jego wielką atrakcją są wiszące mosty nad kanionem rzeki Turia. Rzeka ta przecina wapienne skały tworząc kanion o pionowych zboczach wysokich na 80 m. Będąc w tym miejscu warto także zatrzymać się w „Hiszpańskim Nepalu”, tj. w miejscowości Chulilla – jednym z charakterystycznych białych miasteczek z plątaniną wąskich uliczek.

Całość wrażeń z dnia uzupełni bez wątpienia Park Naturalny Albufera, w którym żyje co najmniej 300 gatunków ptaków, w tym m in. latający frajer, czy ibis błyszczący. Uprawia się tam też już od ponad tysiąca lat ryż, który oprócz rybołówstwa stanowi od wieków główne źródło dochodów mieszkańców. Z miejscowości El Palmar znajdującej nad jeziorem pochodzi jednocześnie tradycja jedzenia paelli, którą uznaje się dziś za danie narodowe. Park Albufera jest ciekawym ekosystemem niegdyś skupionym wokół morza, a dziś akwenu posiadającego słodki odczyn wody. Żyje tu licznie m in. niebieski krab, rzadko występujący w innych regionach europejskich. To ciekawe miejsce zwane przez Nas „Hiszpańskim Wietnamem” podsumowuje Naszą wycieczkę i jednocześnie wszystkie punkty przewidziane do odwiedzenia w ofercie „Magia Lewantu i Królewski Madryt”. dostępnej na stronie tutaj:

Mam nadzieję, że Nasz wirtualny spacer przypadł Wam do gustu. Teraz czas na przeżycia z Nami przygody w tych miejscach w trakcie wspólnej podróży. 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin