SIELSKIE PAŁUKI
SIELSKIE PAŁUKI
TERMIN: 02.05.2021 - CENA: 179 ZŁ
MAZURY I WARMIA
MAZURY I WARMIA
TERMIN: 25.07-30.07.2021 - 6 DNI ZA 1390 ZŁ
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
TERMIN: 16.07-18.07.2021 -3 DNI ZA 470 ZŁ.
MALTA GRZECHU WARTA
MALTA GRZECHU WARTA
21.06-28.06.2021- 8 DNI ZA 2499 ZŁ
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
WSZYSTKIE OCZY NA LONDYN
01.07-04.07.2021 - 4 DNI ZA 999 ZŁ.

BIAŁORUŚ

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd ze Szczecina w godzinach wieczornych wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Nocny przejazd do Brześcia.

DZIEŃ DRUGI: Kontrola graniczna i zwiedzanie miasta. Spacer po wnętrzu słynnej twierdzy brzeskiej, pomnik Adama Mickiewicza, brzeski dworzec kolejowy, Grebnoi kanał, teatr muzyczno-dramatyczny, kino Białoruś, kościół św. Mikołaja i katedra św. Szymona. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Pińska. Po drodze zwiedzanie Kobrynia, miasta leżącego na szlaku Warszawa-Mińsk-Moskwa. Zobaczymy tam grób rodziny Mickiewiczów i mogiłę nieznanego żołnierza. Przed dojazdem na nocleg odwiedzimy także Hruśovą, z dawnym majątkiem Marii Rodziewiczówny i słynnym dębem Dewajtis. Zajedziemy także po drodze do Janowa Poleskiego, gdzie umarł śmiercią męczeńską bł. Andrzej Bobola. W programie również zwiedzanie Pińska – stolicy białoruskiego Polesia. Miasto położone jest u ujścia rzeki Piny do Prypeci. Zwiedzimy tam katedrę pw. Wniebowzięcia NMP, zobaczymy klasztor franciszkanów z 1712 roku, kolegium jezuickie związane z Andrzejem Bobolą, pałac Butrymowiczów, oraz dom rodzinny słynnego polskiego podróżnika Ryszarda Kapuścińskiego, który obecnie jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem wraz ze Stanisławem Lemem. Ponadto inne zabytki architektury sakralnej i świeckiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu przejazd do Baranowicz. Po drodze Żyrowice, czyli tzw. prawosławna Częstochowa, gdzie czeka nas zwiedzanie zespołu klasztornego. W Baranowiczach zobaczymy cerkiew prawosławną „Pokrowy” z piekną mozaiką przewiezioną z warszawskiej cerkwi, niegdyś znajdującej się na dawnym Placu Saskim, kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża, domy kolonii urzędniczej, budynek rozgłośni Polskiego Radia, Ogniwa Polskiego, Poczty i Banku Polskiego, oraz cmentarz katolicki i prawosławny. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Mińsku.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Miru, w tym zespołu zamkowego, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków z „Pana Tadeusza”, w 1994 r. wpisanego na listę UNESCO. W programie również Nieśwież – miasto Radziwiłłów. Zwiedzanie obejmuje tam kościół pw. Bożego Ciała fundacji ks. Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”; Zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów, Brama Słucka, Ratusz. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Zwiedzanie Mińska – stolicy Białorusi. Mińsk zachwyca turystów nowoczesną zabudową i niemalże idealną czystością ulic. W programie spacer, podczas którego zobaczymy: Trojeckie Przedmieście (Wyspa Łez), katedrę prawosławną, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Mińskiej, Plac Wolności z Ratuszem, udamy się również do katedry, na Plac Październikowy z Pałacem Republiki, Domem Kultury Związków Zawodowych. Czas wolny. Objazd miasta autokarem: prospekt Niezależności, Plac Niezależności, Parlament. Dalszy ciąg zwiedzania Mińska z przewodnikiem. Obiadokolacja i nocleg w Mińsku.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do miasta Lida. Po drodze Jezioro Świteź znane z twórczości Adama Mickiewicza. W drodze dojazdowej zwiedzimy także Nowogródek – pierwszą stolicę Wielkiego Księstwa Litewskiego, gdzie zobaczymy kościół pw. Archanioła Michała, górę zamkową, kopiec Mickiewicza i miejsce chrztu Adama Mickiewicza. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd wśród widoków jak z obrazów Chełmońskiego do Bohatyrowicz – wioski znanej z powieści „Nad Niemnem”, krótki spacer do legendarnego grobu Jana i Cecylii. Zwiedzanie Grodna. Spacer po placu im. Stefana Batorego, gdzie odwiedzimy wnętrza kościoła katedralnego. Następnie zobaczymy Nowy i Stary Zamek, synagogę chóralną, udamy się z wizytą do domu Elizy Orzeszkowej, odwiedzimy również cmentarz rzymskokatolicki z mogiłą pisarki oraz zobaczymy liczne zabytki architektury sakralnej i świeckiej. Zaprowiantowanie się na przejazd. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną i nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ DZIEWIĄTY: Powrót do domu w godzinach porannych wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA:  Transport, opiekę pilota, ubezpieczenie turystyczne, 6 noclegów HB, organizacja wiz.

CENA NIE ZAWIERA: Koszty wizy (ok. 110 zł), oraz opłaty programowej (100 euro w tym bilety wstępu i przewodnicy)

 

Szczecin: Wyjazd 22:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 06:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

 

 

Zapisz się do newslettera