MITYCZNA GRECJA

31.05-11.06.2018 / CENA 1799 PLN

 

1 DZIEŃ: Zbiórka w Stargardzie lub Szczecinie w godzinach wieczornych. Nocny przejazd w kierunku Grecji.

2 DZIEŃ: Śniadanie we własnym zakresie. Dojazd do Nowego Sadu. Zwiedzanie miasta. W progamie m in. twierdza Petrovaradin z panoramą Dunaju, ulica Jovana Jovanovica, katolicka katedra, pomnik Djury Jaksicia, czy Pałac Biskupi. Przejazd komunikacją miejską na degustację wina w destylarni alkoholu na peryferiach miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Riwierę Olimpijską do miejscowości Olimpic Beach. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

4-9 DZIEŃ: Pakiet śniadań i obiadokolacji. Program pobytowy uwzględniający masaże relaksacyjne, bądź lecznicze w zależności od potrzeb uczestników w dniach wolnych od wycieczek programowych. Zabiegi odbywać się będą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu z kozetkami i rzeczami niezbędnymi do rehabilitacji. Nasza kadra składać się będzie ze sprawdzonych i uznanych fizjoterapeutów po studiach i licznych kursach, z certyfikatami medycznymi. Na każdą osobę przewidziane są trzy zabiegi. Czas wolny wzbogacimy z pewnością wieczorem integracyjnym. Podczas pobytu ponadto na miejscu mamy trzy wycieczki programowe w cenie. Będą to wyjazdy do Aten, Salonik z wodospadami w Edessie, kąpieliskiem termalnym nad rzeką w Pozarze, oraz wyjazd na Olimp i do klasztorów znajdujących się pośród spektakularnych formacji skalnych.

 

ATENY: Największe miasto Grecji i kolebka europejskiej kultury. W programie m in.: stary Stadion Olimpijski, Teatr Dionizosa, Akropol, Agora, ruiny świątyni Zeusa, Propyleje, świątynia Ateny, Odeon Herodosa, gwardziści przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zmiana królewskiej warty, parlament, a także Place, czyli rozrywkowa dzielnica Aten.

SALONIKI/POZAR/EDESSA: Saloniki to miasto. które swoją nazwę zawdzięcza przyrodniej siostrze Aleksandra Macedońskiego Thessalonike. Właśnie tu urodzili się misjonarze Cyryl i Metody. W programie najstarszy zabytek miasta, czyli Rotunda z przełomu III i IV wieku, Łuk Galeriusza, starochrześcijańskie kościoły z zabytkowymi mozaikami i freskami, rzymskie forum, termy, turecki kryty bazar, pomniki Aleksandra Macedońskiego i Filipa II. W programie również wizyta przy gorących źródłach termalnych o właściwościach leczniczych, położonych na skraju rzeki. Dopełnieniem całej wycieczki będzie z pewnością Park Wodospadów znajdujący się w środku miasta. Jest to niewątpliwy ewenement na skalę światową.

OLIMP I METEORY: Podczas tej wycieczki zobaczymy górę Olimp, która jest źródłem wspaniałych mitów i legend na temat bóstw greckich. To właśnie to miejsce zamieszkiwać miał Zeus. Na Olimpie czekać nas będą wspaniałe panoramy na okolicę. Tego dnia pojedziemy również do zespołu klasztornego Meteory, które dla licznych pielgrzymów są miejscem gdzie mogą być bliżej stwórcy. Wiąże się to z legendą, mówiącą o pewnym pustelniku mającym zobaczyć właśnie tutaj kamienie zawieszone w powietrzu, na znak istnienia Boga. W programie wędrówka w czasy średniowiecznego prawosławia ortodoksyjnego, oraz wizyta w wybranym klasztorze znajdującego się na jednej ze skał.

 

10 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd w okolice Belgradu. Po drodze zwiedzanie Niszu. W programie m in. Brama Stambulska, twierdza w Niszu, rzymskie lapidarium, turecki meczet, dawny obóz koncentracyjny, pomnik ofiar bombardowania, oraz słynna Wieża Czaszek. Obiadokolacja i nocleg w Belgradzie lub okolicy. 

11 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie miasta Gyor na Węgrzech. Zobaczymy tu m in: monumentalny budynek Ratusza, katedrę Wniębowzięcia Maryji Panny, klasztor Karmelitów, kamienicę pod Żelaznym Pniakiem, XVI wieczny Pałac Biskupi, czy pomnik Arki Przymierza.

12 DZIEŃ: Przyjazd w godzinach porannych.

 

CENA OBEJMUJE:

Opieka pilota, ubezpieczenie turystyczne, 2 noclegi tranzytowe, 7 noclegów nad morzem (pokoje z klimatyzacją (płatna dodatkowo dla chętnych 2 euro/dzień za os.), własnymi łazienkami, balkonem, dostępem do basenu (hotel – 450 m. od plaży), 9 śniadań i obiadokolacji, transport autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), 3x masaże relaksacyjne bądź lecznicze, wieczór integracyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłata programowa: (przewodnik po Grecji, Akropol Ateny, klasztor Meteory, przewodnik Nowy Sad – winnica i komunikacja, baseny w Pozarze, wieża w Niszu)  50 euro

Fakultatywnie w dniach wolnych dla chętnych: Rejs piracki (ok. 25 euro),  Wieczór grecki (ok. 20 euro)

 

Sprawdź nasz hotel tutaj:

 

Kod Wycieczki Oferta Termin  Koszt wycieczki
GRE1 MITYCZNA GRECJA

31.05-11.06.2018

1799 zł (BRAK MIEJSC – LISTA REZERWOWA)